Leadbeater, C[harles] W[ebster]:
Dreams: What They Are and How They Are Caused. Fourth Edition.
London, 1908. Theosophical Publishing Society (Printed by Neill and Co. Ltd., Edinburgh). 69 + [1] p.
Charles Webster Leadbeater (1854-1934) anglikán pap, később teozófus, a mozgalom termékeny szerzője. Az Angol Teozófiai Társasághoz 1883-ban csatlakozott, részt vett annak több indiai küldetésén. A Madame Blavatsky által a Társaságba felvett Leadbeater a teozófia számos okkult dokumentumának létrejöttében segédkezett, fő érdeklődési köre az érzékeken túli érzékelés témája volt, a témában számos munkát jegyez. Az álmokról, az asztráltestről, a jósálmokról szóló munka első kiadása 1893-ban jelent meg, példányunk a negyedik kiadásból való. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés.
Feliratozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Szathmári Gábor: Ötven év tollal. A szerző, Szathmári Gábor (1931-2020) újságíró, szerkesztő, a Népszava főszerkesztőhelyettese által Kolek Vera újságíró, a rádió riportere részére DEDIKÁLT! Bp., 2004, Dura Stúdió. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal.
Jósika Miklós: Az utolsó Bátori. II. és III. rész. Jósika MIklós' Regényei VII. és VIII. kötet. Pest, 1850., Heckenast Gusztáv, 4+316+1; 4+335+1 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, foltos lapokkal.
Tompa Mihály munkái. III. köt.: Balladák. Beszélyek. Regék. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Lévay József. Magyar Remekírók 39. Bp., 1904, Franklin-Társulat, 191+(1) p. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, szép állapotban.
Kiss Menyhért: A gyémántos harang és más versek. Bp., 1912, Singer és Wolfner, 143+(1) p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült borítóval és lapszélekkel.
Széchenyi eszmevilága II. köt. Apáthy István, Imre Sándor, Pauler Ákos, Zsilinszky Mihály, Márki Sándor és Gaal Jenő tanulmányai. Kultura és Tudomány. Bp., 1914, Franklin-Társulat, 142+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, belül jó állapotban.
Dér Endre. Dér Endre 75. születésnapjára. Szerk.: Majzik István. A szerző Dér Endre által DEDIKÁLT példány! Szeged, 1997, Bába és Társai Bt. Kiadói papírkötés, az elülső borítón gyűrődéssel.
Ablakban feledett Hold. Ryókan japán zen költő válogatott versei. Ford.: Oravecz Imre. Bp., 1999, Terebess. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.