Lengyel József:
Ó Hit - Jeruzsálem. [Összegyűjtött versek.] (Dedikált.)
Budapest, (1973). Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 104 p.
Dedikált: ,,Szilviának és Attilának, Attilának és Szilviának sok-sok szeretettel. Aetatis sut LXXVII. Monoszló, 1973. VIII. 5. Lengyel József". A gyűjteményes verseskötet gerincét alkotó ,,Ó Hit - Jeruzsálem" versciklus először 1923-ban jelent meg, Bécsben - ebben az időben Lengyel József még Kassák Lajos köréhez tartozott -; kötetünk a korai verseskötet bővített változata.
(Lengyel József Összes művei, 9. kötet.)
Enyhén foltos kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban.
Lengyel József:
Ézsau mondja... [Elbeszélések és színművek.] (Dedikált.)
Budapest, 1969. Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda [Gyoma]). 215 + [5] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,Szilviának, Attilának szeretettel Lengyel József. 69. XII. 2."
Illusztrált kiadói vászonkötésben, színes, Kass János rajzával illusztrált kiadói védőborítóban.
Lomb Kató:
Nyelvekről jut eszembe... (Dedikált.)
(Budapest), 1983. (A szerző kiadása - Egyetemi Nyomda). 141 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: ,,Németh Andornak with my very best wishes, Lomb Kató". A kötet szerzője Lomb Kató (1909-2003) műfordító, ismeretterjesztő könyvek szerzője, tolmács, a világ első szinkrontolmácsainak egyike.
Fűzve, színes kiadói borítóban. Jó példány.
Kakuk Zsuzsa: Kossuth kéziratai a török nyelvről. A Körösi Csoma Kiskönyvtár sorozat 3. darabja. Bp., 1967, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült
Töreky Ferenc: Fiatalok, szerelem, szex. Írta és rajzolta: - - grafikusművész, egyetemi tanár. A művész, Töreky Ferenc (1922-2016) tervezőgrafikus, képzőművész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. hn., 2001, Darabant András. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Hornyik Miklós: Beszélgetés írókkal. Vekerdi László utószavával. A szerző, Hornyik Miklós (1944 - 2012) író, újságíró, kritikus, szerkesztő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Ister. Beszélgetés Füst Milán, Déry Tibor, Weöres Sándor, Örkény István, Pilinszky János, Németh László, Illyés Gyula, Mészöly Miklós, Ottlik Géza. Kiadói papírkötés.
Gaál Györg - Banga Ferenc - Szemethy Imre: A' Tutdó Palótz, avagy Furkáts Tamásnak mónosbélbe lakó sógor-urához írtt levelei. I.-II. Szilágyi Márton utószavával. Képes Próza Tár. Bp., 1999., ELTE Historia Litteraria Alapítvány. Kiadói papírkötés.
Számozott (171./600), az illusztrátorok, Banga Ferenc (1947- ) és Szemethy Imre (1945- ) grafikusok által aláírt példány. Alatta Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak szóló dedikációval!
Baley Endre: Nyarak, melyek hol így, hol úgy végződnek. A szerző, Baley Endre (1962-) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2012, Cédrus - Napkút. Kiadói papírkötés.
Fekete Gyula: A fiú meg a katonák. Regény. A szerző, Fekete Gyula (1922-2010) háromszoros József Attila-díjas író, szociográfus, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1972., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés.