https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 511

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Lengyel József: Ó Hit - Jeruzsálem. [Összegyűjtött versek.] (Dedikált.) Budapest, (1973). Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 104 p. Dedikált: ,,Szilviának és Attilának, Attilának és Szilviának sok-sok szeretettel. Aetatis sut LXXVII. Monoszló, 1973. VIII. 5. Lengyel József". A gyűjteményes verseskötet gerincét alkotó ,,Ó Hit - Jeruzsálem" versciklus először 1923-ban jelent meg, Bécsben - ebben az időben Lengyel József még Kassák Lajos köréhez tartozott -; kötetünk a korai verseskötet bővített változata. (Lengyel József Összes művei, 9. kötet.) Enyhén foltos kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban.
21528.

Lengyel József: Ó Hit - Jeruzsálem. [Összegyűjtött versek.] (Dedikált.) Budapest, (1973). Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 104 p. Dedikált: ,,Szilviának és Attilának, Attilának és Szilviának sok-sok szeretettel. Aetatis sut LXXVII. Monoszló, 1973. VIII. 5. Lengyel József". A gyűjteményes verseskötet gerincét alkotó ,,Ó Hit - Jeruzsálem" versciklus először 1923-ban jelent meg, Bécsben - ebben az időben Lengyel József még Kassák Lajos köréhez tartozott -; kötetünk a korai verseskötet bővített változata. (Lengyel József Összes művei, 9. kötet.) Enyhén foltos kiadói vászonkötésben, Hornyánszky Gyula rajzával illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,66
EUR
,
5,14
USD
Number of bids:
0
Lengyel József: Ézsau mondja... [Elbeszélések és színművek.] (Dedikált.) Budapest, 1969. Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda [Gyoma]). 215 + [5] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Szilviának, Attilának szeretettel Lengyel József. 69. XII. 2." Illusztrált kiadói vászonkötésben, színes, Kass János rajzával illusztrált kiadói védőborítóban.
21529.

Lengyel József: Ézsau mondja... [Elbeszélések és színművek.] (Dedikált.) Budapest, 1969. Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda [Gyoma]). 215 + [5] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Szilviának, Attilának szeretettel Lengyel József. 69. XII. 2." Illusztrált kiadói vászonkötésben, színes, Kass János rajzával illusztrált kiadói védőborítóban.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,66
EUR
,
5,14
USD
Number of bids:
0
Lányi György: A sziámi halviadal. Terebess, Budapest, 1998. Kiadói papírkötés, újszerű, szép állapot.
21530.

Lányi György: A sziámi halviadal. Terebess, Budapest, 1998. Kiadói papírkötés, újszerű, szép állapot.

 
The item is not available
Starting price:
500 HUF
1,30
EUR
,
1,43
USD
Number of bids:
0
Újváry Sándor: Rövidzárlat Magyarországon. Naplótöredékek 1943-1945. München, 1980, Griff, 83 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, hullámos, foltos lapokkal.
21531.

Újváry Sándor: Rövidzárlat Magyarországon. Naplótöredékek 1943-1945. München, 1980, Griff, 83 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, hullámos, foltos lapokkal.

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
1
Lomb Kató: Nyelvekről jut eszembe... (Dedikált.) (Budapest), 1983. (A szerző kiadása - Egyetemi Nyomda). 141 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak with my very best wishes, Lomb Kató". A kötet szerzője Lomb Kató (1909-2003) műfordító, ismeretterjesztő könyvek szerzője, tolmács, a világ első szinkrontolmácsainak egyike. Fűzve, színes kiadói borítóban. Jó példány.
21532.

Lomb Kató: Nyelvekről jut eszembe... (Dedikált.) (Budapest), 1983. (A szerző kiadása - Egyetemi Nyomda). 141 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak with my very best wishes, Lomb Kató". A kötet szerzője Lomb Kató (1909-2003) műfordító, ismeretterjesztő könyvek szerzője, tolmács, a világ első szinkrontolmácsainak egyike. Fűzve, színes kiadói borítóban. Jó példány.

 
Sold
Starting price:
1 800 HUF
4,66
EUR
,
5,14
USD
Number of bids:
1
Kakuk Zsuzsa: Kossuth kéziratai a török nyelvről. A Körösi Csoma Kiskönyvtár sorozat 3. darabja. Bp., 1967, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült
21533.

Kakuk Zsuzsa: Kossuth kéziratai a török nyelvről. A Körösi Csoma Kiskönyvtár sorozat 3. darabja. Bp., 1967, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0
Töreky Ferenc: Fiatalok, szerelem, szex. Írta és rajzolta: - - grafikusművész, egyetemi tanár. A művész, Töreky Ferenc (1922-2016) tervezőgrafikus, képzőművész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. hn., 2001, Darabant András. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
21534.

Töreky Ferenc: Fiatalok, szerelem, szex. Írta és rajzolta: - - grafikusművész, egyetemi tanár. A művész, Töreky Ferenc (1922-2016) tervezőgrafikus, képzőművész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. hn., 2001, Darabant András. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
1
Hornyik Miklós: Beszélgetés írókkal. Vekerdi László utószavával. A szerző, Hornyik Miklós (1944 - 2012) író, újságíró, kritikus, szerkesztő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Ister. Beszélgetés Füst Milán, Déry Tibor, Weöres Sándor, Örkény István, Pilinszky János, Németh László, Illyés Gyula, Mészöly Miklós, Ottlik Géza. Kiadói papírkötés.
21535.

Hornyik Miklós: Beszélgetés írókkal. Vekerdi László utószavával. A szerző, Hornyik Miklós (1944 - 2012) író, újságíró, kritikus, szerkesztő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Ister. Beszélgetés Füst Milán, Déry Tibor, Weöres Sándor, Örkény István, Pilinszky János, Németh László, Illyés Gyula, Mészöly Miklós, Ottlik Géza. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,66
EUR
,
5,14
USD
Number of bids:
0
Gaál Györg - Banga Ferenc - Szemethy Imre: A' Tutdó Palótz, avagy Furkáts Tamásnak mónosbélbe lakó sógor-urához írtt levelei. I.-II. Szilágyi Márton utószavával. Képes Próza Tár. Bp., 1999., ELTE Historia Litteraria Alapítvány. Kiadói papírkötés.   Számozott (171./600), az illusztrátorok, Banga Ferenc (1947- ) és Szemethy Imre (1945- ) grafikusok által aláírt példány. Alatta Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak szóló dedikációval!
21536.

Gaál Györg - Banga Ferenc - Szemethy Imre: A' Tutdó Palótz, avagy Furkáts Tamásnak mónosbélbe lakó sógor-urához írtt levelei. I.-II. Szilágyi Márton utószavával. Képes Próza Tár. Bp., 1999., ELTE Historia Litteraria Alapítvány. Kiadói papírkötés. Számozott (171./600), az illusztrátorok, Banga Ferenc (1947- ) és Szemethy Imre (1945- ) grafikusok által aláírt példány. Alatta Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak szóló dedikációval!

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,36
EUR
,
11,43
USD
Number of bids:
0
Baley Endre: Nyarak, melyek hol így, hol úgy végződnek. A szerző, Baley Endre (1962-) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2012, Cédrus - Napkút. Kiadói papírkötés.
21537.

Baley Endre: Nyarak, melyek hol így, hol úgy végződnek. A szerző, Baley Endre (1962-) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2012, Cédrus - Napkút. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0
Fekete Gyula: A fiú meg a katonák. Regény. A szerző, Fekete Gyula (1922-2010) háromszoros József Attila-díjas író, szociográfus, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1972., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés.
21538.

Fekete Gyula: A fiú meg a katonák. Regény. A szerző, Fekete Gyula (1922-2010) háromszoros József Attila-díjas író, szociográfus, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1972., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0
Bátyi Zoltán: Táncol a Tisza. Szeged, 2011, Quintus, kartonált papírkötés, a szerző által dedikált.
21539.

Bátyi Zoltán: Táncol a Tisza. Szeged, 2011, Quintus, kartonált papírkötés, a szerző által dedikált.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,59
EUR
,
2,86
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment