Number of items: 511

Dr. Révay József: Árpádok virága, Szent Imre herceg. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott tokban, kissé kopottas állapotban.
21115.

5 000 HUF
12,95
14,29
Erdélyi magyar népköltészet témájú művek, 6 db: Kriza János: Vadrózsák. - - székely népköltési gyűjteménye Faragó József gondozásában.; Egy kis madárka ül vala. Erdélyi száz népköltészet Kányádi Sándor fordításában.; Kallós Zoltán: Balladák könyve. Élő hazai magyar népballadák.; Albert Ernő - Faragó József: Háromszéki népballadák.; Bura László: Szatmári népballadák. Bukarest, 1971-1978, Kriterion. + Ortutay Gyula: Székely népballadák. Az 1935. évi első kiadás új szedésről készült utánnyomása. Buday György fametszeteivel. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, vegyes állapotban.
21117.

3 800 HUF
9,84
10,86
Kolligátum:  Franyó Zoltán: A kárpáti harcokról. Bp., 1915, Athenaeum 211p. + Aage Medelung: Hadinaplóm. Emlékek és jegyzetek a kárpáti hacokból és Galiciából. Bp., 1915. Athenaeum. 220p. Korabeli, feliratos félvászon kötésben
21118.

5 000 HUF
12,95
14,29
Garay János összes munkái I-V. Bp., 1886-1887, Méhner Vilmos. Kiadói papírkötésben Jó állapotban
21119.

3 200 HUF
8,29
9,14
Plutarkhosz: Párhuzamos életrajzok. Ford.: Máthé Elek. Helikon Klasszikusok. Bp., 1965, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5200 példányban. Számozatlan példány.
21120.

4 000 HUF
10,36
11,43
Tolsztoj, Lev Nyikolajevics: Elbeszélések 1890-1910. Lev Tolsztoj művei 3. Bp., 1965, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, a borítón némi kopással, a gerincen kis gyűrődéssel, ajándékozási bejegyzéssel. Számozott (614./1100) példány.
21121.

4 000 HUF
10,36
11,43
Márai Sándor 3 műve (+ 1 tanulmánykötet): Válás Budán. Bp., 1945, Révai. Kiadói félvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítóval. + A hang. Sértődöttek I. köt. Bp., 1947, Révai. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. + A gyertyák csonkig égnek. Bp., 2023, Helikon. Kiadói papírkötés, a lapok egy részén kisebb folttal, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel. + Fried István: ,,...egyszer mindenkinek el kell menni Canudosba". (Tanulmányok az ismeretlen Márai Sándorról). Bp., 1998, Enciklopédia. Kiadói papírkötés.
21122.

4 200 HUF
10,88
12,00
Vörösmarty (Mihály):  Vörösmarty összes költeményei I-II. Sajtó alá rendezte Gyulai Pál. (Népszerű kiadás.) [Teljes mű két kötetben.] Budapest, [1895]. Méhner Vilmos kiadása (Nagy Sándor könyvnyomdája). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 734 p.; 751 + [1] p. Vörösmarty Mihály munkáit az 1860-as években Ráth Mór, az 1880-as években Méhner Vilmos adta ki. A Méhner Vilmos-féle vállalat a nyolckötetes életműkiadás mellett megjelentette Vörösmarty életművének kétkötetes, népszerű kiadását is, mely célkitűzésének megfelelően nélkülözi az életrajzot, a költő prózáját és publicisztikáját, ám a legszorosabb értelemben vett Vörösmarty-korpuszt - azaz líráját, elbeszélő költészetét, drámaírói munkásságát és drámafordításait - hiánytalanul közli. Egységes, aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
21123.

4 000 HUF
10,36
11,43
Az Erdélyi Szépmíves Céh 6 kötete: Bánffy Miklós: Megszámláltattál I-II., Tamási Áron: Ábel Amerikában, Tamási Áron: Jégtörő Tamás, Szántó György: Fekete éveim, Erdélyi Csillagok. Jubileumi díszkiadás. Kolozsvár, [1934], Erdélyi Szépmíves Céh, kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
21124.

4 000 HUF
10,36
11,43
Bencsik András: Összetartozunk: Magyarország 2010-2020. A felemelkedés krónikája. Főszerk.: - -. Bp., 2020,Artamondo Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21125.

4 800 HUF
12,44
13,71
21126.

3 000 HUF
7,77
8,57
Ottlik Géza: Iskola a határon. Bp., 1976, Magvető - Szépirodalmi Könyvkiadó. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Éjszakai hajózás. In memoriam Ottlik Géza. Vál., szerk. és összeáll.: Hornyik Miklós. Bp., 2006, Nap Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
21127.

3 000 HUF
7,77
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF