Himnusz. Kölcsey Ferenc költeménye, Erkel Ferenc zenéje. Az Országos Széchényi Könyvtárban őrzött kéziratok hasonmása. Bónis Ferenc tanulmányával. Bp., 1994, Püski. Kiadói papírkötés, nemzetiszínű zsinórral fűzve, kissé koszos borítóval.
Will Durant: A gondolat hősei. A magyar filozófusokról szóló részt írta Halasy Nagy József. Fordította: Benedek Marcell. Bp., 1943, Dante. Negyedik, bővített kiadás. Kiadói félvászonkötésben, kissé sérült borítóval, első lapon hiánnyal.
Márai Sándor: Idegen emberek. Az új magyar regény. I-II. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1930, Pantheon, 199+(1) p.; 242+(6) p. Első kiadás. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Komáromi János 2 műve, az egyik a szerző által aláírt: Zágon felé. (Aláírt!); Vidróczki. Komáromi János Munkái Gyűjteményes Kiadás. Bp., [1935?], Genius, 286 p.; 215+(1) p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopottas borítóval, az egyik kötet kissé deformált gerinccel.
Endrődi Sándor: A magyar költészet kincsesháza. (Új ifjúsági kiadás). Átdolgozta és kibővítette: ifj. Bókay János. Bp., [1927], Athenaeum, 350+(2) p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, az elülső szennylap koszos, egyébként jó állapotban, egy lapon ceruzás bejegyzéssel.
Márai Sándor: A nővér. Bp., 1946, Révai, 301+(3) p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, az elülső szennylapon kisebb szakadással, néhány kis lapszéli folttal.
Áprily Lajos: A láthatatlan írás. Az Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása. Kolozsvár, [1940], Erdélyi Szépmíves Céh, 270+(4) p. Kiadói egészvászon-kötés.
Peter Biskind: Easy riders, raging bulls. How the sex-drugs-and-rock 'n' roll generation saved Hollywood. New York, 1998., SImon&Schuster. Angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A világirodalom története. Paul Wiegler nyomán Király György és Turóczi-Trostler József közreműködésével átdolgozta: Benedek Marcell. I. köt. Bp., én., Révai. Átkötött félvászon-kötés.