Number of items: 511

Hillebrand Jenő:  A diadalmas spiritizmus. III. kötet. Budapest, 1941. (Szerző) Kertész József ny., Karcag. 69 + [1] p. + 5 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Hillebrand Jenő (1884-1950) régész, antropológus, a magyar ősrégészet, őskőkori régészet kiemelkedő alakja, pályája végén spiritiszta tanulmányokba kezdett. Szenvedélyes hangon megírt iratában az esetleírásokon kívül a keresztény hit és a spiritiszta eljárások közötti alapvető ellentmondást kívánja felszámolni. Érdekes adaléka beszámolójának, hogy kimondottan megrója a természettudományos felkészültség nélküli spiritisztákat. Hillebrand Jenő kötete érdekes kivétel a spiritiszta iratok között, ugyanis nélkülözi az okkult-teozofikus beszédmód általános célozgatásait szellemvilágok, asztrális és egyéb síkok sokaságairól. Példányunk fűzése laza, a fedőborítók fűzése gyenge. Fűzve, sérült kiadói borítóban.
21152.

2 400 HUF
6,22
6,86
Hillebrand Jenő:  A diadalmas spiritizmus. V. kötet. Számos szellemrajz fényképével. Budapest, 1944. Szerző - Kertész József ny., Karcag. 35 + [1] p. + 8 t. (ebből 7 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Hillebrand Jenő (1884-1950) régész, antropológus, a magyar ősrégészet, őskőkori régészet kiemelkedő alakja, pályája végén spiritiszta tanulmányokba kezdett. A szerző az Árpád-házi Szent Margitnak (!) ajánlott munkája ötödik, önmagában is megálló kötetében spiritiszta esetleírásokat közöl. Fűzve, enyhén sérült, enyhén foltos kiadó borítóban. Jó példány.
21153.

2 400 HUF
6,22
6,86
Issberner-Haldane, E[rnst]:  Yogha-Schulung für westliche Verhältnisse. Pforzheim, (1928). Verlag Herbert Reichstein (Druck von Wilhelm Langguth, Esslingen). 1 t. (címkép) + 213 + [7] p. Ernst Issberner-Haldane (1886-1966) okkult szerző a kereskedősegédekből lett misztikusok, tenyérjósok és ezoterikus írók számát gyarapítja. Tervezett ausztráliai kivándorlása megvalósítása közben a brit Indiában, Ceylonban jógikkal ismerkedett meg, majd ausztrál korszaka után állítólagos perui útja során misztikus bölcsekkel való kapcsolatfelvétele útján elmélyültek főként tenyérjóslásra vonatkozó ezoterikus ismeretei. Az első világháborút követően tenyérjósként és kéz-diagnosztaként helyezkedett el Berlinben, illetve a divatba jövő jóga különféle módjait ismertette. 1920 környékén csatlakozott a rasszista és antiszemita alapokon nyugvó ezoterikus tanítás, az arioszofia mozgalomhoz. Az oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti illusztációkkal kísért jóga-értekezés illusztrációi között felbukkanó szvasztika-motívumok valójában nem meglepőek, az árja-nyugati faj számára írt jógaismertető kézikönyvét ugyanis kimondottan árják számára írta, és azt is vallotta, hogy a jóga gyakorlata csak az általa felsőbbrendűnek tartott fajok számára való. Egyértelmű nemzetiszocialista szimpátiája ellenére műveit a náci rezsim - más, szabadkőműves és egyéb felforgatónak ítélt munkák társaságában - betiltotta, szerzője pedig koncentrációs táborba került. A második világháborút követően egyes művei - döntően kéz-diagnosztikai és tenyérjóslási könyvei újra forgalomba kerültek, markánsan ideologikus jóga-műve érthető módon kimaradt az újrakiadásból. A címoldalon és néhány oldalon halvány foltosság, az első előzéken könyvkötői könyvjegy. Korabeli egészvászon kötésben (Kiss József Ferenc, Budapest), az alsó lapszéleken apró foltosság. Jó példány.
21154.

3 200 HUF
8,29
9,14
Trine, Ralph Waldo: In Harmonie mit dem Unendlichen. Autorisierte Übersetzung aus dem Amerikanischen von Max Christlieb. Stuttgart, 1916. Verlag von J. Engelhorns Nachf. (Druck der Union Deutsche Verlagsgesellschaft). XII + 224 + [2] p. Ralph Waldo Trine (1866-1958) amerikai okkult író megvilágosodást, tökéletes békét, a látnokká válás módozatait, illetve a vallások univerzális lényegéről szóló értekezése először 1897-ben jelent meg ,,In Tune with the Infinite" címmel (A Végtelennel összhangban) címmel. A könyv első német kiadása 1905-ben látott napvilágot. Oldalszámozáson belül szecessziós könyvdíszekkel, néhány oldalon aláhúzások, német nyelvű széljegyzetek. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
21155.

2 400 HUF
6,22
6,86
Kálmán, Vera:  Csárdás. Der Tanz meines Lebens. (Dedikált.) (München, 1986). Universitas Verlag (Druck: Jos. C. Huber, Diessen). 230 + [2] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első német kiadás. Dedikált: ,,Dr. Horváth István Nagy követ úr, aranyos magyar ember! Köszönöm, hogy itt volt a film Kálmán bemutató. Szeretettel: Vera Kálmán. Hamburg, 3. 4. 86". A jómódú oroszországi zsidó családba született Marija Mendelsons (1907-1999) családjával együtt a szovjet fordulat után Nyugatra költözött. A színésznő itt ismerte meg férjét, Kálmán Imrét, a magyar operett ünnepelt szerzőjét. Önéletrajzi könyvében a nemzetközi operettvilág számos részletéről is beszámol. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21156.

3 200 HUF
8,29
9,14
Levendel Júlia - Horgas Béla:  Pár sor 1-6. [Műhelynapló.] (Dedikált és aláírt.) Budapest, 1983-1985. (Szerzők - Alföldi Nyomda). 92 + [4] p.; 91 + [5] p.; 93 + [3] p.; 93 + [3] p.; 6. kötet: 98 + [2] p. Egyetlen kiadás. Az összesen 3000 példányban készült sorozat első kötetének címoldalán dedikáció: ,,Kollár Albinékat szeretettel üdvözlik itt is. Horgas Béla [és más kézírással]: Levendel Júlia". A művész házaspár dráma- próza és lírakísérleteket, esszéket közlő sorozata hat füzetben teljes, a sorozat tipográfiáját. Szántó Tibor tervezte. A 2. kötet 25. oldalán ismeretlen kéztől származó jegyzet. Sorozatunkból hiányzik az 5. kötet. Prov.: Kollár Albin. [Kollár Albin (sz. 1949) pedagógus, a dunakeszi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnázium alapító tanára és igazgatója.] Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány. Hozzá tartozik: [Aprónyomtatvány] Levendel Júlia és Horgas Béla közös, dedikált névjegykártyája. Az 1980-as évekből származó névjegykártyán a házaspár budapesti lakcíme és telefonszáma. Hátoldalán Levendel Júlia által írt dedikáció: ,,Szeretettel üdvözlünk Benneteket: Pár-sorék". Jó állapotú lap.
21158.

3 000 HUF
7,77
8,57
Jack London:  Der Rote. Einzig berechtigte Übersetzung von Erwin Magnus. [Elbeszélések.] Berlin, (1928). Universitas Deutsche Verlags-Aktiengesellschaft (Gedruckt in der Buchdruckwerkstätte GmbH.) 260 + [4] p. Első német kiadás. Jack London (1876-1916) amerikai író novellatermése nagyrészt három-négy téma körül csoportosul: alaszkai történetekre, kaliforniai csavargótörténetekre, délszaki történetekre, illetve tudományos-fantasztikus elbeszélésekre osztható. Gyűjteményünk az eredeti nyelven 1918-ben - a szerző halála után - ,,The Red One" címen megjelent, jobbára tudományos-fantasztikus történeteket közreadó kötet első teljes német kötetkiadása. A címlap verzóján régi tulajdonosi bejegyzés, az első előzéken kereskedői könyvjegy. (Das gesamte Werk Jack Londons.) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, színes, illusztrált, sérült, javított kiadói védőborítóban. Jó példány.
21159.

3 000 HUF
7,77
8,57
Jack London:  Die Fahrt der Stark. Einzig berechtigte Übertragung von Erwin Magnus. [Úti beszámoló.] Berlin, (1930). Universitas Deutsche Verlags-Aktiengesellschaft [Druck von P. Schmid & Co.] 1 t. (címkép) + 277 + [3] p. + 3 t. Első német kiadás. Jack London (1876-1916) amerikai író, aranyásó, tengerész, újságíró, szociális mozgalmár, állatvédő, az önmaga erejéből befolyásos íróvá és közhírességgé lett egyszerű állampolgár amerikai példája. Eredeti nyelven először 1913-ban megjelent beszámolója visszaemlékezés 1907-1909 között Snark elnevezésű hajóján tett csendes-óceáni utazásáról. A ,,The Cruise of the Snark" címen megjelent útírás középpontjában Hawaii szigetvilága áll. Tételünk a beszámoló első német kiadása. (Das gesamte Werk Jack Londons.) Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, színes, illusztrált, sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
21160.

3 000 HUF
7,77
8,57
Jack London:  Siwash. Einzig berechtigte Übertragung von Erwin Magnus. [Elbeszélések.] Berlin, (1929). Universitas Deutsche Verlags-Aktiengesellschaft (Gedruckt in der Buchdruckwerkstätte GmbH.) 289 + [3] p. Első német kiadás. Jack London (1876-1916) amerikai író novellatermése nagyrészt három-négy téma körül csoportosul: alaszkai történetekre, kaliforniai csavargótörténetekre, délszaki történetekre, illetve tudományos-fantasztikus elbeszélésekre osztható. Kötetünkben az alaszkai aranyláz idején játszódó novellák kaptak helyet. A klondyke-i aranyásásban maga is részt vevő Jack London számos novellát és több regényt is szánt a társadalmi kísérletnek is beillő eseményben; a novellák egy része előzőleg különböző hetilapokban látott napvilágot, kötet alakban 1901-ben jelentek meg, ,,The God of His Fathers: Tales of the Klondyke" címmel. Kötetünk a novelláskötet első német fordítása. A címlap verzóján régi tulajdonosi bejegyzés, az első előzéken kereskedői könyvjegy. (Das gesamte Werk Jack Londons.) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, színes, illusztrált, sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
21161.

3 000 HUF
7,77
8,57
Kóbor Tamás:  Komédiák. (Dedikált.) Budapest, 1912. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 424 p. Dedikált: ,,Keller [?] Ferencnének, a legbájosabb igazgatónőnek. Miskolc, 1937. április 30. Kóbor Tamás". Kóbor Tamás humoreszkjeinek első kiadása 1911-ben jelent meg, példányunk a második lenyomatból való. Aranyozott gerincű, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21162.

4 000 HUF
10,36
11,43
Krúdy Gyula: Boldogult úrfikoromban... Athenaeum Könyvtár I. évf. 7. sz. Bp., [1930], Athenaeum, 310+(2) p. Első kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, jó állapotban.
21163.

3 000 HUF
7,77
8,57
Karinthy Frigyes: Az író becsülete. Válogatott írások. Válogatta: Erdős Magda. Kondor Béla illusztrációival. Új Elzevir Könyvtár. Bp., 1962., Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés. Számozott (7./1550) példány!
21164.

2 000 HUF
5,18
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF