J. J. Rousseau: Les confessions I.-II.. illustrated by Maurice Leloir and others. Belford, 1889. Clarke & Co.,Kiadói , aranyozott félbőr kötésben, minimális kopással. Heliogravür illusztrációkkal
Nagy gondolkodók.
I. köt.: Görögök és latinok.
1. Platon: A lakoma. Ford. és bevezetéssel ellátta: Telegdi Zsigmond.
Officina Könyvtár 1.
2. Platon: Sokrates védőbeszéde. Ford. és bevezetéssel ellátta: Devecseri Gábor. Officina Könyvtár 59.
3. Epikuros legfontosabb levelei. Kerényi Károly előszavával. Kövendi Dénes és Sárosi Gyula tolmácsolásában. Officina Könyvtár. 84/85.
4. Seneca leveleiből. Ford és bevezetéssel ellátta: Sárosi Gyula. Officina Könyvtár 57/58.
5. Epiktétos kézikönyvecskéje vagyis a sztoikus bölcs breviáriuma. Kerényi Károly előszavával. Fordította: Sárosi Gyula. Kétnyelvű Klasszikusok. A. Szövegek. Harmadik kiadás. Magyar és latin nyelven.;
6. Marcus Aurélius vallomásai. Összeválogatta, ford. és a bevezetést írta: Vajda László.Officina Könyvtár 20.
7. Plotinos: Istenről és a hozzá vezető utakról. Szemelvények Plotnius Enneasaiból. (III. 8., III. 5., IV. 8., IV. 7., és II. 9.) Ford.: Magyary Zoltánné, Techert Margit. Officina Könyvtár 66/67.;
II. köt. Újkor.
1. Morus Tamás: Utópia. Ford. és bev. ellátta: Geréb László. Officina Könyvtár 9.
2. Erasmus: Nyájas beszélgetések. Ford.,bev. és jegyzetekkel ellátta: Trencsényi-Waldapfel Imre. Officina Könyvtár 86/87.
3. Machiavelli és Nagy Frigyes a fejedelemről. Kiválogatta, ford. és a bevezetést írta: Juhász Vilmos. Officina Könyvtár 7/8.
4. Montaigne legszebb lapjai. André Gide válogatásában. Fürd. Kürti Pál. Officina Könyvtár 5.;
5. Descartes: A szabadságról. J. P. Sartre válogatásában és bevezetőjével. Ford.: Détshy Mihály. Officina Könyvtár 101/102.
Bp.,1941-1944, Officina, 4+61+3+60+4+85+3;+125+3+70+6+ 65+3+120+4 p.; 4+80+108+4+127+1+76+4+80 p. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésekben.
Milde, Vincenz Eduard:
Lehrbuch der allgemeine Erziehungskunde im Auszuge. Als Leitfaden bey den öffentlichen Vonlesungen von Vincenz Eduard Milde. Neue unveränderte Auflage. Erster-Zweiter Theil. [Teljes, egybekötve.]
[Bécs] Wien, 1843. Bey Schaumburg und Comp. (Gedruckt bey Ferdinand Ullrich). IV + 216 p.; 204 p.
Vincenz Eduard Milde (1777-1853) bécsi udvari káplán, pedagógiai író, egyetemi tanár, 1832-től Bécs konzervatív érseke. Általános feltűnést keltő pedagógiai ismerettára a neveléstan minden területére kiterjed, pontokba szedett ismerettára egyben reformjavaslat is: az elsők egyikeként ismeri el a testmozgás fontosságát a növendékek nevelése során. A fontos pedagógiai munka először 1811-1813-ban jelent meg, két részben. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk repülő előzékei hiányoznak.
Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel.
Scheller, Immanuel Johann Gerhard:
Imm. Joh. Gerh. Schellers Lateinisch-deutsches und deutsch-lateinisches Handlexicon, vornehmlich für Schulen. Von neuem durchgesehen, verbessert und vermehrt durch G. H. Lünemann. Zweyter oder deutsch-lateinischer Theil.
[Bécs] Wien, (1807). Bey B. Ph. Bauer und Anton Strauss. XII + 940 p.
Immanuel Johann Gerhard Scheller (1735-1803) német klasszika-filológus és lexikográfus, szótárszerkesztő, előbb a brandenburgi Lübben líceumának rektora, majd a sziléziai Brieg város királyi gimnáziumának professzora és igazgatója. 1783-tól jelentek meg monumentális német-latin szótárai, az újabb kiadásokban egyre nagyobb terjedelemben, 1792-ben pedig kiadta tömörebb, német-latin és latin-német szótárát. Halála után a göttingeni klasszika-filológus Georg Heinrich Lünemann (1780-1830) átdolgozta szótárait, példányunk az 1807. évi kiadásból származik, a két irányú szótárnak magában is megálló, német-latin kötete. Kéthasábos szövegoldalakkal. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon apró, halvány lapszéli foltosság, az utolsó levél sarkán kisebb pótlás.
XX. század második feléből származó, álbordázott, vaknyomásos félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. A címfelirat a gerincen vörös címkén. Jó példány.
Türck, Hermann:
The Man of Genius. (Translated by George J. Tamson.)
Berlin, 1914. Wilhelm Borngräber Verlag (Printed by Spamer, Leipzig). [12] + 483 + [1] p. Első angol kiadás.
Hermann Türck (1856-1933) német esszéíró, irodalomtörténész filozófiai igényű elemzései az emberi géniusz mibenlétéről, neves írók, drámaírók művei (Shakespeare Hamletje, Goethe Faustja, Byron Manfrédja), hadvezérek, filozófusok, gondolkodók, vallásalapítók életútjának elemzése alapján (Nagy Sándor, Julius Caesar, Napóleon; Spinoza és Schopenhauer; Buddha és Krisztus; Darwin és Lombroso; Sterner, Nietzsche és Ibsen életpéldájának analízise útján). Az angol fordítás a hatodik német kiadás alapján készült. Az első előzéken régi tulajdonosi szárazbélyegzés, a címlap előtt régi tulajdonosi bejegyzés.
Aranyozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Körülvágatlan, jó példány.
Bergson, Henri: Bevezetés a metafizikába. Ford.: Fogarasi Béla. Modern Könyvtár 9. Bp., 1910, Politzer Zsigmond, 40+8 p. Átkötött kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval,
Borbiró/ Bierbauer Virgil (1893-1956) építész, építészettörténész, építészetelméleti író ex libris-szével.
Harangozó Imre (szerk.): "Ott hul éltek vala a magyarok..." Válogatás az észak-moldvai magyarság népi emlékezetének kincsestárából. DEDIKÁLT! Újkígyós, 2001, Ipolyi Arnold Népfőiskola. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Szilágyi Márton: Az íróvá válás mikrotörténete a 19. század első felében. Lisznyai Kálmán és az "irodalmi gépezet". Bp., 2021, Reciti, kiadói papírkötés, jó állapotban.
Wolfgang Schirmacher (Hg.): Schopenhauer, Nietzsche, und die Kunst. Schopenhauer-Studien 4. Wien, 1991, Passagen. Német nyelven. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Russell, Bertrand: A nyugati filozófia története a politikai és társadalmi körülményekkel összefüggésben, a legkorábbi időktől napjainkig. 1994, Göncöl. Kiadói műbőr kötés, gerinc sérült, filces aláhúzásokkal, egyébként jó állapotban.