3 000 HUF
Halácsy Dezső: A magyar városokért. Budapest, 1940. Szerző (Keresztény Nemzeti Nyomdavállalat Rt., Pápa). 259 + [1] p. Halácsy Dezső (sz. 1908) újságíró, gazdasági szakíró, a Magyarok Világszövetsége alapító tagjának hazafias szellemiségű urbanisztikai munkája a magyar városok kulturális, gazdasági, idegenforgalmi és szociálpolitikai eredményeit és hiányosságait elemzi. A tartalomból: A magyar városok kulturális és szociális feladatai - A magyar városok könyvtárkultúrája - A magyar városok biztosításai - A város és a falu egymásrautaltsága - Szabadtéri játékok a magyar városokban - Pusztuló magyar kúriák - A városok idegenforgalma és a magyar államvasutak - Budapest tündéri szépsége - Budapest fürdőváros felvirágoztatása - Tisztítsuk meg Budapest levegőjét! - Budapest, a szociális főváros - Kassa új történelmi feladata - Rimaszombat jövője a hazatérés után - Sóvárgás Erdély városaiért - A balatonvidéki városok a magyar tenger idegenforgalmáért - Mi fáj a Nagy-Magyar-Alföldnek? - Szeged jelentősége az alföldi kultúra és civilizáció szempontjából - Debrecen hivatása a Tiszántúlon - Pécs, a Dunántúl gyöngye - Kaposvár, a virágos város - A 30 esztendős Magyar Városok Országos Szövetsége - A magyar városokban működő biztosító intézetek - A Hangya. Halácsy Dezső urbanisztikai és nemzetstratégiai munkájának első kiadása 1940-ben jelent meg, melyet a következő két évben négy újabb kiadás követett, egyre bővülő tartalommal. Példányunk a III. kiadásból való. Néhány oldalon gyermekrajzok, példányunkból a Margit-sziget térképmelléklete hiányzik. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.