3 200 HUF
8,29 EUR, 9,14 USD
Künkel, Fritz: Einführung in die Charakterkunde. Mit 2 Abbildungen und 2 Tabellen. [Lipcse] Leipzig, 1934. Verlag von S. Hirzel (Druck vom Bibliographischen Institut). VIII + 199 + [5] p. Fritz Künkel (1889-1956) német pszichiáter, később amerikai pszichológus. Az adleriánus idegorvos 1924-ben alapította a berlini Adler Intézetet, melynek praktizáló pszichiátere is volt, az 1920-as és 1930-as években megjelent műveiben alapozta meg a közösségpszichológia tudományterületét. A nemzetiszocialista fordulat kedvezőtlen időket jelentett a pszichiátria gyakorlata számára, ezért 1936-tól, illetve 1939-től elfogadta az amerikai invitálást, a háború kitörése után pedig már nem is tért vissza. Korábbi életszakaszából való karakterológiai tanulmányában - az egyént a közösség részeként kezelve - amellett érvel, hogy az egoizmus szükségszerűen katasztrófához vezet. A munka első kiadása 1928-ban jelent meg, példányunk a hatodik lenyomatból származik. (Angewandte Charakterkunde. Band I.) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.