S. C. Gardiner: Old chruch slavonic. An elementary grammar. Cambridge, 1984, Cambridge University Press. 178 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval.
Volf György: Az egyházi szláv nyelv hazája és a magyar honfoglalás. Különlenyomat a Nyelvtud. Közlem. XXVII. kötetéből. Bp., 1897, (MTA), 4+96 p. Átkötött félvászon-kötés, foltos címlappal, ceruzás aláhúzásokkal.
2 db könyv szlavisztika és orosz nyelv témában: Raecke, Jochen; Sappok, Christian (szerk.): Slavistische Linguistik 1978. Referate des IV. Konstanzer slavistischen Arbeitstreffens, Tübingen, 26. - 29. Sept.1978. München, 1979, Otto Sagner. 178 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A kiadó kísérőlevelével + Daum, E. / Schenk, W.: Die russischen Verben. Lipcse, é.n., Enzyklopädie. 3., változatlan kiadás. 798 p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban
Halácsy Dezső:
A magyar városokért.
Budapest, 1940. Szerző (Keresztény Nemzeti Nyomdavállalat Rt., Pápa). 259 + [1] p.
Halácsy Dezső (sz. 1908) újságíró, gazdasági szakíró, a Magyarok Világszövetsége alapító tagjának hazafias szellemiségű urbanisztikai munkája a magyar városok kulturális, gazdasági, idegenforgalmi és szociálpolitikai eredményeit és hiányosságait elemzi. A tartalomból: A magyar városok kulturális és szociális feladatai - A magyar városok könyvtárkultúrája - A magyar városok biztosításai - A város és a falu egymásrautaltsága - Szabadtéri játékok a magyar városokban - Pusztuló magyar kúriák - A városok idegenforgalma és a magyar államvasutak - Budapest tündéri szépsége - Budapest fürdőváros felvirágoztatása - Tisztítsuk meg Budapest levegőjét! - Budapest, a szociális főváros - Kassa új történelmi feladata - Rimaszombat jövője a hazatérés után - Sóvárgás Erdély városaiért - A balatonvidéki városok a magyar tenger idegenforgalmáért - Mi fáj a Nagy-Magyar-Alföldnek? - Szeged jelentősége az alföldi kultúra és civilizáció szempontjából - Debrecen hivatása a Tiszántúlon - Pécs, a Dunántúl gyöngye - Kaposvár, a virágos város - A 30 esztendős Magyar Városok Országos Szövetsége - A magyar városokban működő biztosító intézetek - A Hangya. Halácsy Dezső urbanisztikai és nemzetstratégiai munkájának első kiadása 1940-ben jelent meg, melyet a következő két évben négy újabb kiadás követett, egyre bővülő tartalommal. Példányunk a III. kiadásból való. Néhány oldalon gyermekrajzok, példányunkból a Margit-sziget térképmelléklete hiányzik.
Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
Balzas, Honoré de: Igön fura kis istóriák az kiket az néhai való jó Balzac urnak frantzuz erdetijéből magyar nyelvre fordita: Geyza Deák Pest, 1918. Nyugat. 97 + (1) p. Amatőr félvászon kötésben