Dr. S. Weisse: A titkos prostitúció és a félvilág. Dr. Áldor Viktor és Dr. Kurt Moreck közreműködésével írta Dr. S. Weisse. Vita Sexualis V. Budapest, é.n., Sándor József és Társa, 190 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. kissé laza
Richard Andree: Ethnographische Parallelen und Vergleiche. Stuttgart, 1878., Julius Maier, XII+303 p.+1+II-VI (kihajtható táblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, 1 kihajtható tábla hiányzik, a kihajtható táblák egy része szakadozott.
Morus Tamás: Utopia. Fordította és magyarázatokkal ellátta: Kelen Ferenc. Filozófiai Írók Tára. XXI. kötet. Bp., 1910, Franklin, 1 t.+184 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Dankó Imre - Küllős Imola: Vallási néprajz III. Módszerek és történeti adatok. Tanulmánygyűjtemény. Bp., 1987, ELTE Folklore Tanszék. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
The Living Webster Encyclopedic Dictionary of the English language. Chicago, 1975, The English Language Institute of America. Angol nyelven. Kiadói keménykötés,aranyozott lapélekkel, sérült gerinccel.
Az 1929-1933. évi világgazdasági válság hatása Magyarországon. Szerk.: Incze Miklós. Bp., 1955, Akadémiai Kiadó, VI+526+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 800 példányban.
Ács Zoltán: Nemzetiségek a történelmi Magyarországon. Bp, 1984, Kossuth. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói sérült szakadt papír védőborítóban.
4 db nemzetiségi témájú könyv: Tilkovszky Loránt: Hét évtized a magyarországi németek történetéből 1919-1989.; Nemzetiség és magyarság. Nemzetiségpolitika Magyarországon Trianontól napjainkig.; Zielbauer György: Adatok és tények a magyarországi németség történetéből (1945-1949).; Kővágó László: Nemzetiségek a mai Magyarországon. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.