2 400 HUF
6,22 EUR, 6,86 USD
A nyomdászmester. Vezérfonál a nyomdaipari mestervizsgákhoz. [Budapest], (1939). Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete (Pápai Ernő Műintézete). 230 + [2] + XIV + [2] p. + 1 t. (dombornyomott, kétszínű fémfólia címke). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközi ábrákkal illusztrált nyomdatechnikai kézikönyv a nyomdaipari mestervizsgára készülők számára. A törvényben kötelezővé tett mestervizsgát 1937-től a Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete szervezte; a testület a mestervizsgákon tapasztalt tudatlanság miatt határozta el a nyomdaipar technikai, gazdasági, jogi és művészeti tudnivalóit összefoglaló kiadvány megjelentetését. Kolofon: ,,E könyvecske [...] szellemi létrehozatalában kimagasló részük volt: Gulyás Ignác, Heimler Kálmán, Novák László, Pápai Ernő, Rasovszky Árpád, Szabó Róbert, Székely Artúr, Vértes Jenő nyomdászoknak." Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészbőr kötésben. Jó példány.