A magyar kőolaj és gázipar fejlődése felszabadulásunk óta. Szerk.: Bese Vilmos. Bp., 1965, OKGT. Benne 1965-ös vezérigazgatói "forma" levéllel. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 2100 példányban.
Tecklenburg, [Theodor Saladin]: Handbuch der Tiefbohrkunde. [A mélyfürástan kézikönyve]. Band II. Das Spülbohrsystem. Leipzig, 1887, Baumgärtner's Buchhandlung. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Német nyelven. Kiadói papírkötés, széteső, rossz állapotban. + Dr. Nyúl Gyula: A magyar ásványolaj. Közlemény a Műegyetem Chemiai-Technológiai Intézetéből. Viseltes állapotban, az egyik lap különvált, 3 sztl. lev.
Dr. Kiss László-Dr. Szemerey Zoltán: Hálózati transzformátorok üzeme. Bp., 1984. Műszaki Könyvkiadó. Megjelent 2800 példányban. Kiadói kartonált papírkötésben.
Rédly Pál - Csajághy Antal (összeáll.):
A gépjárművezetői vizsga műszaki ismeretei kérdés-feleletben. Az állami gépjárművezetőképző tanfolyam vizsgaanyaga alapján.
Budapest, 1948. (Szerzők - Athenaeum Nyomda NV.) 111 + [1] p.
Közlekedéstörténeti dokumentumunkból kiderül, hogy a koalíciós idők végén szokatlanul komoly lexikális tudást vártak el az autóvezetési tanfolyamok műszaki vizsgáján. A címoldalon elhalványult régi tulajdonosi bejegyzés.
Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
A nyomdászmester. Vezérfonál a nyomdaipari mestervizsgákhoz.
[Budapest], (1939). Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete (Pápai Ernő Műintézete). 230 + [2] + XIV + [2] p. + 1 t. (dombornyomott, kétszínű fémfólia címke). Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközi ábrákkal illusztrált nyomdatechnikai kézikönyv a nyomdaipari mestervizsgára készülők számára. A törvényben kötelezővé tett mestervizsgát 1937-től a Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete szervezte; a testület a mestervizsgákon tapasztalt tudatlanság miatt határozta el a nyomdaipar technikai, gazdasági, jogi és művészeti tudnivalóit összefoglaló kiadvány megjelentetését. Kolofon: ,,E könyvecske [...] szellemi létrehozatalában kimagasló részük volt: Gulyás Ignác, Heimler Kálmán, Novák László, Pápai Ernő, Rasovszky Árpád, Szabó Róbert, Székely Artúr, Vértes Jenő nyomdászoknak."
Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészbőr kötésben. Jó példány.
Kertész Árpád:
A nyomtatott betű története és útja Magyarországon.
Budapest, 1941. Magyar Nyomdászok Társasága (Pesti Lloyd-nyomda). 300 p. Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval, köztük egy beragasztott képpel díszített nyomdászattörténeti szakmunka.
Péch Antal: Alsó-Magyarország bányamivelésének története III.: 1650-1750. 2. köt. S. a. r.: Kosáry Domokos. Bp., 1967, MTESZ házi nyomdája. Megjelent 200 példányban. Kiadói papírkötésben, borító hátoldalán néáhány apró folttal, egyébként jó állapotban. Csak a 2. kötet!