[Tábori Pál] Ray, T. B.
Repülők. A levegő hősei. I-II. kötet. [Teljes.]
[Budapest, 1931]. Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Biró Miklós Nyomdai Műintézet Rt.) 248 p. + 16 t.(kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható térképen az első repülők útvonalai). Első kiadás.
Repüléstörténeti ismeretterjesztő mű, oldalszámozáson belül fejezetkezdő grafikákkal illusztrálva. A kötet néhány év múlva bővített kiadásban is megjelent, amely áttekinti az első kiadás óta történt aviatikai áttöréseket. Két levél javítva, egy levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány.
Illusztrált kiadói vászonkötésben. Jó példány.
Rob L. Wagner: Classic Cars. New York,2004., Barnes & Noble. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Lenhossék Mihály: A sejt és a szövetek. Az általános szövetek vázlata. Bp., 1918, Franklin. Átkötött kopott félvászon-kötés, erotikus ex libris-szel: "Dr. Geréb Lajos Könyveiből."