Kővári László: Erdély régiségei. Tizenegy fametszvény- s egy kőrajzzal. Pest, 1852, Tilcsh János, XVI+290+1 p.+1 lith. t. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Eredeti kiadói papírborítóval, modern műbőr védőkökésben. Egy két lapon foltok, Első kiadás!
Borovszky Samu: Borsod vármegye története a legrégibb időktől a jelenkorig. I. köt.: A vármegye általános története az őskortól a szatmári békéig. Bp., 1909, MTA, 1 t. +419 p. Unicus! A többi kötete nem jelent meg. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Iglnyes modern félbőr kötésben, egy lap kijár.
A Váci Múzeum-Egyesület évkönyvei:
A Váci Múzeum-Egyesület 1917--ben. Összeáll.: Melha Endre.;
A Váci Múzeum-Egyesület 1918.-i évkönyve. Szerk.: Tragor Ignác. Felvágatlan példány.;
A Váci Múzeum-Egyesület 1922-ben./26-ban./27-ben./28-ban./29-ban./30-ban. Összesen: 8 szám. Bp., 1918-1931.,Pestvidéki Nyomda, 33 p.; 24 p.; 16 p.; 20 p.; 27 p.; 27+3 p.;31+1 p./19+1 p. Papírkötések, változó állapotban, két szám utolsó lapja gyűrött és az egyiken kisebb szakadás.
Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild. Ungarn Band I. Wien, 1888, Der ka. kö. Hof- und Staatsdruckerei, XII+528 p.+ 1 (Színes, litogrált képtábla) t. Gazdag képanyaggal, fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képekkel, és egy színes, egészoldalas litografált képtáblával illusztrált. Német nyelven. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, Alfred Hölder-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, foxing foltos táblával, de ezeket leszámítva jó állapotban.
Pesty Frigyes: Krassó vármegye története. II/1 III. és IV. kötet [három kötetben].
Bp., 1882-1884. Athenaeum. 414p., 514+384p A IV. kötetből az utolsó 32 oldal hiányzik. Szétvált fűzéssel, sérült hiányos papírborítókkal .
Vámbéry Ármin:
Küzdelmeim.
Budapest, 1905. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (címkép) + VII + [1] + 516 + [2] p. + 6 t. + 5 melléklet (hasonmások, ebből 2 kétleveles, három feliratozott hártyával védett). Első magyar kiadás.
Vámbéry Ármin (1832-1913) orientalista, Ázsia-kutató, egyetemi tanár, az ugor-török nyelvészeti háborúban a magyar nyelv és nép eredetének törökségi csoportját vezetve úgy tartotta, hogy a magyar nép és nyelv a hagyományos, kevertséget nem tűrő családfamodellel szemben török és ugor jelleggel egyaránt bír. Emlékirata kitér ugyan nemzetközileg is elismert tudományos munkásságára, mégis elsősorban saját élettörténetére koncentrál, századközépi gyermekkorára, házi tanítóskodására, majd ázsiai utazásaira, melyek kivonatos leírása során számos emlékezetes részletben örökíti meg a törökországi magyar emigráció életét, a török életmód századközépi - európai számára gyakran érthetetlen - formáit, majd közép-ázsiai utazásain a türk népek életmódját és gyakran a kalandorságot súroló úti kalandjai egyes eseményeit. Az angol külügyminisztériumba is bejáratos szerző kötete a magyar kiadással egy időben angol nyelven is megjelent. Példányunk címképe sérült, alsó harmada elvált, a belív egy levelén kisebb szakadás, az első repülő előzék kijár a kötetből. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés.
Feliratozott, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Ludwig Rohbock illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás, kísérőfüzettel. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban, kissé sérült kiadói papírtokban, a kísérőfüzet néhány lapja gyűrött.
Papp Árpád: Vojnich Oszkár. / Oskar Vojnić. (1864-1914). Szabadka, 2014, Városi Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Háromnyelvű. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 400 példányban.