19021.
471. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
4 000 HUF
10,36 EUR, 11,43 USD
Nagyenyedi album (1926). Szerkeszti: Lukinich Imre. Budapest, 1926. A Nagyenyedi Bethlen-kollégium Volt Diákjainak Testvéri Egyesülete (,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt.) 252 p. + 3 t. (dupla oldalas). Az oldalszámozáson belül gazdag szövegközi és egész oldalas illusztrációs anyaggal díszített művelődéstörténeti-pedagógiatörténeti tanulmánygyűjteményt Ravasz László püspök bevezetése nyitja, melyet Imre Sándor államtitkárnak a transzilvanizmus (erdélyiség) lényegéről írt esszéje követ, majd változatos tanulmányok méltatják Erdély politikai és művészettörténeti jelentőségét. A kötet törzsanyagaként oktatástörténeti tanulmányok. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az első előzéken Ex libris. Poss.: Molnár János. [Molnár János helytörténész, kecskeméti népművészeti és könyvgyűjtő, a kecskeméti Katona József Társaság vezetőségi tagja, számos magyar író, költő erdélyi úti kalauza, számos erdélyi költő, író kecskeméti házigazdája az 1960-1980-as években.] Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a Bethlen-család aranyozott címer-emblémájával. Jó példány.