Tihanyiné Hadamcsik Mária (1936- ): Váza. Kézzel formált, organikus forma, összeszűkülő szájperemmel. Alján jelzett. Hibátlan, m: 19,5 cm
///
Autodidakta alkotó, szellemi mesterei: dr. Korach Mór (a faenzai Kísérleti Kerámia Laboratórium korábbi igazgatója) és Juhász László belsőépítész. Budapesten él. Korábban vázákat, tálakat, kaspókat készített. Dísztárgyai készítésénél vagy a különböző alapanyagok máz nélküli szépségét aknázta ki, vagy színező anyagokkal vonta be a fehér alapformákat. Mind az alapanyagmasszákat, mind a felületképző anyagokat saját maga állította elő egyéni kidolgozású receptjei szerint. 1980 óta nem foglalkozik kerámiával.
Máté Márta (1956- ): Fejes váza. Mázas kerámia, jelzett, kis kopással, m: 16,5 cm
///
1979: Magyar Iparművészeti Főiskola, mestere: Schrammel Imre. 1982: Kerámia Biennálé, Hódmezővásárhely, dekor kategória III. díj; 1985: Országos Szilikátipari Formatervezési Triennálé, Kecskemét, díj; 1986: Terített asztal, Budapest, I. díj. 1983-85 között a Kecskeméti Nemzetközi Kerámia Stúdió ösztöndíjasaként dolgozott. A hódmezővásárhelyi Alföldi Porcelángyár és a Gránit Csiszolókorong és Kőedénygyár tervezője volt a 80-as évek közepéig. Dísztárgyakat, készleteket tervezett. Önálló keramikusművészként kézzel alakított porcelán tárgyakat, nagyméretű kerámia tálakat készít és rekonstrukciós feladatokkal foglalkozik.