https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Antique

Number of items: 256

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Kissi kőfaragás. Sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 35 cm.  A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. /  It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.
12821.

Kissi kőfaragás. Sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 35 cm. A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. / It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.

 
The item is not available
Starting price:
48 000 HUF
126,32
EUR
,
137,14
USD
Number of bids:
0
cca 1940, Lovas mintás díszdoboz, vésett mintás bronz, kopással, lábak nélkül, 13x10 cm
12822.

cca 1940, Lovas mintás díszdoboz, vésett mintás bronz, kopással, lábak nélkül, 13x10 cm

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,53
EUR
,
11,43
USD
Number of bids:
0
Hegyi György (1922-2002): Napos tengerpart. Olaj, mozaik, farost. Hátoldalán jelzett és Vizualart Alkotóközösség címkéjével. Néhány kevés mozaik hiánnyal. Fakeretben, 60×50 cm
12823.

Hegyi György (1922-2002): Napos tengerpart. Olaj, mozaik, farost. Hátoldalán jelzett és Vizualart Alkotóközösség címkéjével. Néhány kevés mozaik hiánnyal. Fakeretben, 60×50 cm

 
The item is not available
Starting price:
28 000 HUF
73,68
EUR
,
80,00
USD
Number of bids:
0
Antik üvegbetétes háromágú gyertyatartó, jelzés nélkül, kis kopással, m: 29 cm
12824.

Antik üvegbetétes háromágú gyertyatartó, jelzés nélkül, kis kopással, m: 29 cm

 
The item is not available
Starting price:
8 500 HUF
22,37
EUR
,
24,29
USD
Number of bids:
0
Antik üvegbetétes réz gyümölcskínáló, körben áttört- és gyümölcsmintákkal díszítve, pótolt üvegbetéttel, m: 18,5 cm
12825.

Antik üvegbetétes réz gyümölcskínáló, körben áttört- és gyümölcsmintákkal díszítve, pótolt üvegbetéttel, m: 18,5 cm

 
The item is not available
Starting price:
8 500 HUF
22,37
EUR
,
24,29
USD
Number of bids:
0
Szecessziós háromágú gyertyatartó, levélmotívumokkal díszített, jelzés nélkül, kis kopással, m: 32 cm
12826.

Szecessziós háromágú gyertyatartó, levélmotívumokkal díszített, jelzés nélkül, kis kopással, m: 32 cm

 
Sold
Starting price:
9 500 HUF
25,00
EUR
,
27,14
USD
Number of bids:
1
Art deco króm és üveg egyes falikar,újszerű kromozással,tejüveg gyertya alakú foglalat,új kábelezéssel,falra akasztóval,jelzés nélkül  M 23cm
12827.

Art deco króm és üveg egyes falikar,újszerű kromozással,tejüveg gyertya alakú foglalat,új kábelezéssel,falra akasztóval,jelzés nélkül M 23cm

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
15,79
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
0
Antik aufsatz asztalközép, szürke fém kerek talpon 3 csikozott tömör üveg oszlopon felső tartóba készített Eredeti-finoman csiszolt (apró csorbával) nagyméretű (24.5cm Átm.)kínáló tállal. historizáló stílus, polírozott test, patinás talp, kopásokkal 23x11 cm
12828.

Antik aufsatz asztalközép, szürke fém kerek talpon 3 csikozott tömör üveg oszlopon felső tartóba készített Eredeti-finoman csiszolt (apró csorbával) nagyméretű (24.5cm Átm.)kínáló tállal. historizáló stílus, polírozott test, patinás talp, kopásokkal 23x11 cm

 
The item is not available
Starting price:
9 500 HUF
25,00
EUR
,
27,14
USD
Number of bids:
0
Perfecscope sztereoszkóp, sztereókép nézőke (kis hiánnyal) kb 40 db színes és fekete-fehér képpel
12829.

Perfecscope sztereoszkóp, sztereókép nézőke (kis hiánnyal) kb 40 db színes és fekete-fehér képpel

 
Sold
Starting price:
18 000 HUF
47,37
EUR
,
51,43
USD
Number of bids:
1
Antik üvegbetétes asztalközép kínáló, oroszlán mancsos lábakon, bronz, üveg, csorbával, d: 21 cm, m: 12 cm
12830.

Antik üvegbetétes asztalközép kínáló, oroszlán mancsos lábakon, bronz, üveg, csorbával, d: 21 cm, m: 12 cm

 
Sold
Starting price:
11 000 HUF
28,95
EUR
,
31,43
USD
Number of bids:
1
Viners of Sheffield miniatűr borhűtő dísz pár, ezüstözött fém, egyik jelzett, kopással, m: 7,5 cm
12831.

Viners of Sheffield miniatűr borhűtő dísz pár, ezüstözött fém, egyik jelzett, kopással, m: 7,5 cm

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
12,63
EUR
,
13,71
USD
Number of bids:
0
Antik ezüstözött réz díszdoboz, fa béléssel, levélmintás keret alakú díszítéssel, jelzéssel, kopással, 12x11x6 cm
12832.

Antik ezüstözött réz díszdoboz, fa béléssel, levélmintás keret alakú díszítéssel, jelzéssel, kopással, 12x11x6 cm

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,16
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 475


Viewing: 30 September - 3 October


Item pickup: from 7 October


Deadline for payment: 18 October


Pay-off: from 24 October
 

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment