Books: Hunting

Number of items: 39

Herman Ottó: A magyar halászat könyve. I. kötet. Természettud. Könyvkiadó-Vállalat XXVII. Bp., 1887., Kir. M. Természettudományi Társulat, XV+552 p.+XII t. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
20375.

15 000 HUF
39,47
42,86
16
Lakatos Károly: Vadászhit. (A magyar vadászbabonák és hiedelmek kultusza.) Szeged, 1910, Engel Lajos, 108 p. Második bővített kiadás. Rendkívül gazdag szövegközti, részben vadászati témájú képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, néhány lapon szöveget nem érintő sérülésekkel. Restaurálásra szorul.   Csikszentsimonyi és ernyesi Lakatos Károly (1853-1914) ornitológus, vadász, kutyaidomító, vadászati író, szakíró. Főleg a vízi madarak és a ragadozók életmódjának tanulmányozásával és ismertetésével foglalkozott. Szegeden neves vadászkutya-idomító intézetet alapított, majd az Ornitológiai Központ munkatársa. Vadász- és tudományos megfigyeléseit több szaklap is közölte. Lendl Adolffal hat éven át szerkesztette a Természet c. tudományos folyóiratot.
20376.

Lakatos Károly: Vadászhit. (A magyar vadászbabonák és hiedelmek kultusza.) Szeged, 1910, Engel Lajos, 108 p. Második bővített kiadás. Rendkívül gazdag szövegközti, részben vadászati témájú képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, néhány lapon szöveget nem érintő sérülésekkel. Restaurálásra szorul. Csikszentsimonyi és ernyesi Lakatos Károly (1853-1914) ornitológus, vadász, kutyaidomító, vadászati író, szakíró. Főleg a vízi madarak és a ragadozók életmódjának tanulmányozásával és ismertetésével foglalkozott. Szegeden neves vadászkutya-idomító intézetet alapított, majd az Ornitológiai Központ munkatársa. Vadász- és tudományos megfigyeléseit több szaklap is közölte. Lendl Adolffal hat éven át szerkesztette a "Természet" c. tudományos folyóiratot.

4 000 HUF
10,53
11,43
10
Fekete István: Halászat. Bp., 1955, Mezőgazdasági Kiadó, 231+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt, kopott borítóval, a gerincen kis hiánnyal, két lap (221/222,223/224) összeragadt, foltos és az egyik sérült. Megjelent 3200 példányban.
20377.

8 000 HUF
21,05
22,86
23
Bársony István: Erdőn, mezőn. Természeti és vadászati képek. Kiváló magyar művészek eredeti rajzaival. Bp., [1922], Athenaeum, 276 p.+ 8 t. Negyedik kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
20378.

5 000 HUF
13,16
14,29
17
Maderspach Viktor: Havasi vadászataim. Fényképfelvételekkel. Bp., 1942, Dr. Vajna és Bokor, 230+(2) p.+ 8 t. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis sérülésekkel, foltokkal, fakó gerinccel, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel.
20379.

6 000 HUF
15,79
17,14
Nadler Herbert: A keleti és déli Kárpátokban. Vadásznapló. Bp., 1943, Vajna és Bokor, 295+1 p.+40 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon kötésben, kopott borítóval.
20380.

4 000 HUF
10,53
11,43
17
Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyüjtőúton Kelet-Afrikában 1903 - 1926. Nagybányai Horthy Jenő előszavával. Bp.,[1934.], Franklin, 1 (címkép, Kittenberger Kálmán portréja) t. + 395 p.+ 64 (fekete-fehér képtáblák) t. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, ex libris-szel, régi AKV-s aukciós címkével.
20381.

5 000 HUF
13,16
14,29
Csathó Kálmán: Vadászzsákmány. Ha a vadász ír, az író meg vadászik. Írta és vadászta - -. Hincz Gyula rajzaival. Bp., (1940.), Singer és Wolfner, (Budapesti Hirlap-ny.), 381+3 p. Elős kiadás. Szövegközti rajzokkal. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, 1940-es ajándékozási sorokkal.
20382.

5 000 HUF
13,16
14,29
20383.

4 000 HUF
10,53
11,43
Frevert, Walter: Jagdliches Brauchtum. Gosztonyi Géza országos fővadász névbejegyzésével. Berlin, Verlag Paul Parey. Kiadói papírkötés, gerinc kissé sérült, kopottas állapotban.
20384.

6 000 HUF
15,79
17,14
20385.

6 000 HUF
15,79
17,14
Cserszilvásy Ákos (Vajda János): A vadászat mestere. Önképző gyakorlati útmutatás a vadászat kedvelői számára. Bp., 1978., MÉM Információs Központja. Az 1896-os kiadvány reprint kiadása. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 70 példányban.
20386.

5 000 HUF
13,16
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 475

Viewing: 30 September - 3 October

Item pickup: from 7 October

Deadline for payment: 18 October

Pay-off: from 24 October

  Events