Books: Tales

Number of items: 38

Mesés-album. Írták: Mikszáth Kálmán, Rákosi Jenő, Bródy Sándor, Bársony István, Kaffka Margit, Herczeg Ferencz, Heltai Jenő, Molnár Ferencz, Gyulai Pál, Ignotus, Benedek Elek, Pósa Lajos, Tormay Cecil. (Budapest), [1907]. Magyar Hírlap (Révai és Salamon könyvnyomdája). 156 p. + 6 t. (színes). Haránt alakú kötet. Egyetlen kiadás. A Magyar Hírlap kiadásában megjelenő mesekönyvet Márkus Géza szövegközti rajzai kísérik. A 127. oldaltól képes könyv- és üdülőhely-hirdetések. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Színes, illusztrált, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben.
20931.

6 000 HUF
15,79
17,14
31
Noszov: Nemtudomka csodálatos kalandjai. Bp-Uzsgorod, Móra-Kárpátontúli Területi Kiadó. Kiadói félvászon kötés, laza gerinc, kopottas állapotban.
20932.

8 000 HUF
21,05
22,86
Pohárnok Jenő: Észak csillaga. Mesék nyolc-tízéves gyermekek számára. K. Sávely Dezső művészi képeivel. Bp., [1931.], Szent István-Társulat, 103+1 p. 4. kiadás. + 2 (színes képtáblák) t. Lapszámozáson belül számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, kopott, javított borítóval, javított gerinccel és kötéssel, néhány lapon szakadással, foltos lapokkal, a rajzok egy részénél színezésekkel.
20933.

2 400 HUF
6,32
6,86
Fekete István: Vuk. Képregény. Dargay Attila, Imreh István, Tarbay Ede rajzfilmje nyomán szövegét Rigó Béla, rajzait Bakai Piroska és Radvány Zsuzsa készítette. Bp., 1982., Filmstúdió. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
20934.

2 800 HUF
7,37
8,00
Dr. Kertész György: Vízipók. Képregény - kifestő. Hau József rajzaival. Bp., 1983., Pannónia Filmstúdió. Kiadói papírkötés, a füzetbe beleszíneztek.
20935.

2 000 HUF
5,26
5,71
De Foe, Daniel:  A teljes nagy Robinson. Robinson Crusoe yorki tengerész élete és csodálatos kalandjai. Angol eredetiből fordította Szerelemhegyi Ervin. Budapest, (1945). Müller Károly Könyvkiadó Vállalat (Várkonyi S. ny.) 414 p. Első kiadás. Daniel Defoe (1660-1731) angol író klasszikus regényéről kevésbé közismert, hogy a közkézen forgó változatok valójában átdolgozások, jobbára az ifjúság számára szánt rövidítések, melyek a történetnek csupán a déltengeri részét közlik, a Robinson Crusoe néven ismert főhős későbbi ázsiai, tatárföldi és oroszországi részeit nem. Jóllehet a klasszikus regény első magyar átdolgozása már 1844-ben megjelent (Vajda Péter magyarításában), és a 19. században is számos új magyar fordítás született, a teljes történet először csak 1922-ben jelent meg, az Athenaeum ,,Híres könyvek" sorozatában, Fülöp Zsigmond fordításában. Kötetünk előszava erről a változatról nem tud, és az első teljes, kompromisszummentes, csonkítatlan magyar kiadásként értékeli Szerelemhegyi Ervin fordítását. A címoldal és a belív két levelének fűzése megerősítve. Feliratozott gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20936.

3 200 HUF
8,42
9,14
Bágyi János Bözödi György Az eszös gyermök - Bágyi János meséi Bözödi György lejegyzésében Bukarest, 1958. Ifjúsági könyvkiadó  199 p. Kiadói papírkötés kis sérüléssel
20937.

5 000 HUF
13,16
14,29
Benedek Elek (szerk.):  Elemi iskolások olvasókönyve a III. osztály számára. Budapest, 1911. Lampel Róbert Könyvkiadó Rt. - Wodianer F. és Fiai (Franklin-Társulat ny.) 188 p. Oldalszámozáson belül számos szövegközti rajzzal illusztrált, hazafias szellemiségű honismereti olvasókönyv, erkölcsi elbeszélésekkel, népmesékkel, versekkel, történeti mondákkal, ismeretterjesztő írásokkal, az előzékeken képes kiadói könyvhirdetésekkel. Olvasókönyvünk az ötödik lenyomatból származik, a miniszteri engedélyezés dátumából következően első kiadása 1906-ban jelent meg. A belív két oldalán régi tulajdonosi bejegyzés. Sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán a kiadói ifjúsági lapjának egész oldalas, képes hirdetése.
20938.

3 000 HUF
7,89
8,57
Világ szépe és világ gyönyörűje. Magyarországi román népmesék. Purdi Mihály meséi. Hocopán Sándor gyűjtése. Ford:: Ignácz Rózsa. Az utószót és a jegyzeteket írta: Kovács Ágnes. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1982, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20939.

2 800 HUF
7,37
8,00
Az ördögnek adott lányok. Bátyai mesék és mondák. Bp. 1987. Európa Könyvkiadó, 318 l. Fehér Zoltán gyűjtése. A könyv védőborítóját, kötéstervét és illusztrációit Lóránt Lilla készítette. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papírborítóban
20940.

900 HUF
2,37
2,57
Zöldmezőszárnya. Marosszentkirályi cigány népmesék. Gyűjtötte, az utószót és a jegyzeteket írta: Nagy Olga. A könyv borító illusztrációja Lóránt Lilla és az illusztrációk Bartha László festőművész munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1978, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20941.

2 000 HUF
5,26
5,71
Fukar marok lakomája. Észak-Amerika nyugati partvidékének indián mítoszai és meséi. Népek meséi sorozat. Vál. és az utószót írta: Borsányi László. Ford.: Ignácz Rózsa. Bp.,1983,Európa. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban jó állapotban.
20942.

2 000 HUF
5,26
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 475

Viewing: 30 September - 3 October

Item pickup: from 7 October

Deadline for payment: 18 October

Pay-off: from 24 October

  Events