Books: Tales

Number of items: 38

Az istenfiú városa. Kambodzsai mondák és mesék. Ford.: Üveges Ferenc. A könyv borító illusztrációja Lóránt Lilla munkája. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Ján Cifra fekete-fehér fotóival illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20943.

2 000 HUF
5,26
5,71
23
20944.

1 800 HUF
4,74
5,14
Ma mentem, holnap jöttem. Kazáni tatár népmesék. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Agyagási Klára. Ford. többen. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1981., Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborító gerincén sérüléssel, de alapvetően jó állapotban.
20945.

1 800 HUF
4,74
5,14
A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20946.

1 800 HUF
4,74
5,14
Az ördögnek eladott lányok. Bátyai népmesék. Fehér Zoltán gyűjtése. Válogatta, az utószót és a jegyzeteket írta: Fehér Zoltán. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1987, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20947.

1 800 HUF
4,74
5,14
Tundraföldi öreg. Szamojéd mesék. Vál. és az utószót írta: Hajdú Péter. Ford.: Pusztay János, Simoncsics Péter. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Kiadói félvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban.
20948.

1 800 HUF
4,74
5,14
Történet a hat asszonyról, akik felmentek a Holdba. Mesék Pápua Új-Guineából. Vál. és ford.: Bori Clark. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1980, Európa. Kiadói félvászon-kötés, foltos, szakadt kiadói papír védőborítóban.
20949.

1 600 HUF
4,21
4,57
Hadmenet, nászmenet. Irtisi osztják mesék és mondák. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vértesi Edit. A versbetéteket Képes Géza fordította. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Kiadói félvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
20950.

1 600 HUF
4,21
4,57
Pápa Relli: Ferkó. Egy kisfiú és egy kislány története. H.n., Bibliotheca. Egészvászon kötés, viseltes állapotban.
20951.

2 000 HUF
5,26
5,71
Herczeg Ferenc: Az uj nevelő. Elbeszélés. Filléres Könyvtár 37. köt. Bp., [1898], Singer és Wolfner, 47+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
20952.

2 000 HUF
5,26
5,71
Noszov, [Nyikolaj Nyikolajevics]: Jóbarátok. (1951-ben Sztálin-díjjal kitüntetett mű). Ford.: Szőllősy Klára. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. Megjelent 8000 példányban.
20953.

1 000 HUF
2,63
2,86
Cooper, [James Fenimoore]:  Az utolsó mohikán. Az ifjúság számára átdolgozta Honti Rezső. Haranghy Jenő rajzaival. Budapest, (1941). Hungária Könyvkiadó (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 125 + [3] p. James Fenimore Cooper amerikai író Bőrharisnya-történetei eredeti nyelven 1823-1841 között jelentek meg; első magyar - már akkor is illusztrált - fordítása Vachott Sándornétól, a magyar gyermekirodalom egyik fontos alapítójától való (Pollák és Társa, 1868-1873). A Cooper-jogok később a Légrády és Társa kiadóhoz kerültek, Vachott Sándorné fordítását ekkor Gaál Mózes dolgozta át; kiadásunk a harmadik jelentős Cooper-átdolgozás, oldalszámozáson belül Haranghy Jenő feliratozott szövegközti rajzaival. A Honti-átdolgozás első kiadása 1934-ben jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való, a teljes Bőrharisnya-regényfolyam második, önállóan is megálló, leghíresebb regénye. Az első előzéken és a címlapon régi tulajdonosi bélyegzés, illetve bejegyzés. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Aranyozott gerincű, Sebők Imre grafikusművész színes rajzával illusztrált kiadói félvászon kötésben.
20954.

2 400 HUF
6,32
6,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 475

Viewing: 30 September - 3 October

Item pickup: from 7 October

Deadline for payment: 18 October

Pay-off: from 24 October

  Events