Books: Military

Number of items: 34

A világháború 1914-1918. Különös tekintettel Magyarország és a magyar csapatok szereplésére. Szerk. és kiadja a M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár. I-X. köt. [Teljes! A mellékletek között néhány hiánnyal, lásd lentebb.] Bp., 1928-1942, Stádium-ny. Kiadói egységes, aranyozott egészvászon-kötésben, változó, többségében jó állapotban, részben kopott borítókkal. A térképek és mellékletek eredeti, kiadói tékákban (az egyik tok sérült).  I. köt.: Külpolitikai visszapillantás. A világháború kitörése. Események az orosz hadszíntéren 1914. évi augusztus hó 20-ig. (239 p. + 6 db melléklet a kötet végén).  II. köt.: Az orosz harctéren lefolyt események 1914. augusztus 30-ig. (562 p. + 20 db melléklet + 1 füzet).  III. köt.: Az 1914. évi galíciai bevezető nyári hadjárat; [...] Események a nyugati hadszíntéren a háború kitörésétől 1914. szeptember közepéig. (666 p. + 8 db melléklet + 1 füzet).  IV. köt.: Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. évi augusztusi Szerbia és Montenegro elleni hadjárata. (413 p. + 9 db melléklet [+ füzet hiány!]).  V. köt.: Az Osztrák-Magyar Monarchia 1914. évi szeptember-decemberi szerbiai és Montenegro elleni hadjárata. (712 p. + 12 db melléklet + 1 füzet).  VI. köt.: 1914. szeptember második felének és október havának eseményei a keleti (orosz) és a nyugati (francia) hadszíntéren. (453 p. + 40 db melléklet).  VII. köt.: 1914. november és december havának eseményei. (700 p. + 30 db melléklet + 1 táblázat).  VIII. köt.: 1915. első négy havának eseményei. (919 p. + 28 db melléklet).  IX. köt.: 1915. május és junius havának eseményei. (825 p. + 75 db melléklet [51. sz. melléklet hiány!]).  X. köt.: Az 1915. évi nyári események. (949 p. + 57 db melléklet [43. sz. melléklet hiány!] + 1 füzet).  Az I. világháború eseményeit a háború kitörésétől 1915. augusztusáig feldolgozó, 10 kötetből álló mű a Hadtörténelmi Levéltár legnagyobb szabású vállalkozása volt megalakulása óta. A tíz megjelent kötet kiadása 1928-tól 1942-ig tartott. (A teljes művet eredetileg 20-25 kötetre tervezték.) Az első kötet előszavában Gerbert Károly főigazgató a munkát a Hadtörténelmi Levéltár ,,hivatalos világháborús művének nevezi. A kötetek összeállításában és szerkesztésében részt vett többek között Madarász László, az irodalmi osztály főelőadója, valamint Kárpáthy Ákos ny. áll. tábornok is.
19560.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
180 000 HUF
473,68
514,29
Minimum bid:
180 000 HUF
19561.

Available for bidding
5 000 HUF
13,16
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
Alfonso Escuadra: Soldaten der Feldherrnhalle. 1939-1945. Ford.: Felix Thomas. H.n., 1992, magánkiadás. Fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
19562.

Available for bidding
5 000 HUF
13,16
14,29
Minimum bid:
5 500 HUF
Knoll Gyula: Lovagok a keresztes háborúkban. A Szent György Lovagrend Visegrádon. DEDIKÁLT! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19563.

Available for bidding
5 000 HUF
13,16
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
Galli Károly: Az I. világháború forgatagában. Egy békéscsabai főhadnagy visszaemlékezései. Munkácsy Mihály Múzeum Közleményei 6. Békéscsaba,2015,Munkácsy Mihály Múzeum, 224 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19564.

Available for bidding
5 000 HUF
13,16
14,29
Minimum bid:
6 000 HUF
Janes Fighting Ships of World War I. Foreword by Captain John Moore RN. + Janes Fighting Ships of World War II. Foreword by Antony Preston. London, 1989-1990, Bracken Books / Studio Editions. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19565.

Jane's Fighting Ships of World War I. Foreword by Captain John Moore RN. + Jane's Fighting Ships of World War II. Foreword by Antony Preston. London, 1989-1990, Bracken Books / Studio Editions. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

Available for bidding
4 000 HUF
10,53
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
Bús János-Szabó Péter: Béke poraikra... I. köt. Dokumentum-emlékkönyv a II. világháborúban a keleti hadműveletek során /a történelmi Magyarország területén/ nyugati hadműveleti területén elesett és nyugati hadifogságban meghalt magyar katonákról és munkaszolgálatosokról, Bp., 1999, Varietas 93 Kft. Kiadói kartonált papírkötésben, régi könyvtári példány, kissé sérült, javított gerinccel.
19566.

Bús János-Szabó Péter: Béke poraikra... I. köt. Dokumentum-emlékkönyv a II. világháborúban a keleti hadműveletek során /a történelmi Magyarország területén/ nyugati hadműveleti területén elesett és nyugati hadifogságban meghalt magyar katonákról és munkaszolgálatosokról, Bp., 1999, Varietas '93 Kft. Kiadói kartonált papírkötésben, régi könyvtári példány, kissé sérült, javított gerinccel.

Available for bidding
4 000 HUF
10,53
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
Jay Miller: Lockheeds Skunk Works. The First Fifty Years. Arlington, 1993, Aerofax Inc. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.
19567.

Jay Miller: Lockheed's Skunk Works. The First Fifty Years. Arlington, 1993, Aerofax Inc. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback.

Available for bidding
3 000 HUF
7,89
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
Győri János: A magyar katonai repülés kronológiája 1945-2008. Bp., Zrínyi. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19568.

Available for bidding
1 400 HUF
3,68
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
Dr. Bedécs Gyula: A Kárpátok hágóin át Galíciába. Útikönyv az első világháború magyar emlékeit keresőknek. I. köt. Emlékezés és emlékeztetés. Bp., 2015, Zrínyi. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
19569.

Available for bidding
1 200 HUF
3,16
3,43
Minimum bid:
1 400 HUF
Martin Brayley - Richard Ingram: The world war II. Tommy: British army uniforms European theatre 1939-45. In colour photographs. Ramsbury, 2011, The Crowood Press. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19570.

Available for bidding
2 000 HUF
5,26
5,71
Minimum bid:
2 200 HUF
Richard Windrow - Tim Hawkins: The World War II GI. US Army Uniforms 1941-45 in color photographs. Ramsbury, 2012, The Crowood Press. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19571.

Available for bidding
2 000 HUF
5,26
5,71
Minimum bid:
3 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 476

Viewing: 14 October - 17 October

Item pickup: from 21 October

Deadline for payment: 1 November

Pay-off: from 13 November

  Events