Books: Travelling, Local History

Number of items: 182

Petri Mór: Szilágy vármegye monographiája. Szilágy Vármegye Törvényhatósági Bizottságának megbízásából Írta Dr. Petri Mór. Kiadja Szilágy Vármegye Közönsége. 1-6. kötet. Teljes! 1.: Szilágy. Az eltűnt Közép-Szolnok s Kraszna vármegyék. 2.: A várak, birtokosaik és Zilah története. 3-4.: Szilágy vármegye községeinek története. 5-6.: Birtokosok, családok története.  [Bp.], 1901-1904, (Franklin-ny.), 1 (címkép, színes kőnyomat: Szilágy vármegye czimere 1876.) t.+, 815+1p.+ 1 t.; 576p.+1 (színes kőnyomat: Zilah város czímere) t. + 2 (kihajtható hasonmás, Báthori István adománylevele, Kemény János levele) t.; 751p. 1 (egy lap sarka ragasztással megerősítve) t.; 858 p.; 868+14 (Bírálatok, ismertetések Szilágy vármegye monographiájáról) p. + 1 (genealógiai táblázat (kihajtható: a Bölöni család nemzedékrendje) t.; 840 p.+ 2 t. + 1 (kihajtható genealógiai táblázat: Viski (Rettegi)) t  Korabeli félbőr-kötések (3 kötet) és átkötött modern egészvászon-kötések (3 kötet), változó állapotban, a félbőr-kötések kopott borítókkal, a VI. kötet javított gerinccel, a IV kötet gerincén kis sérüléssel, a két térkép hiányzik, a 6. kötetben bejegyzésekkel.   A térkép hiány ellenére is ritka!
19000.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
120 000 HUF
315,79
342,86
Minimum bid:
120 000 HUF
Korponay János: Abaujvármegye monographiája I-II. köt. Írta és szerkesztette:- -, Abaujvármegye főlevéltárnoka s a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja. Kassa, 1866-1870, 1878, Szerző tulajdona - Kosch és Scharf, (Sárospatak, Steinfeld Béla, a ref. főiskola betűivel-ny.), 772 p.; 771 p. Átkötött félvászon-kötések, az I. kötetben a 2 kihajtható melléklet hiányzik, a II. kötetben pótolt, fénymásolt lapokkal (13 (7+6) lap) és néhány bejegyzéssel, néhány foltos lappal.
19001.

Available for bidding
50 000 HUF
131,58
142,86
Minimum bid:
50 000 HUF
Szatmár vármegye és Szatmár-Németi sz. kir. város. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., [1908], Országos Monográfia Társaság, (Légrády-ny.), 1 (színes térkép) t. + XV+636 p. + 2 (színes) t. + 1 (színes térkép) t. + 316 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzésekkel.
19002.

Available for bidding
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
Demkó Kálmán (szerk.): A Szepesmegyei Történelmi Társulat Millenniumi kiadványai. I. kötet.  1. rész: Demkó Kálmán: Bevezetés és a Szepesmegyei Történelmi Társulat 12 évi működésének ismertetése.  2. rész.: Szepesvármegye történelmi irodalmának bibliográphiája. Összeáll.: - -. Előszóval és tárgymutatóval ellátta: Demkó Kálmán.  3. rész: Münnich Sándor: A Szepesség őskora.  4. rész: Függelék: 1. A Szepesmegyei Történelmi Társulat alapszabályai. 2. A Szepesmegyei Történelmi Társulat névkönyve. 3. A Szepesvármegye monographiájának kiállítási költségeihez hozzájáruló községek. 4. Csereviszonyban álló társulatok. 5. Kimutatás a pénztár állásáról.  Lőcse, 1895, Reiss J. T.-ny., 4+284 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
19003.

Demkó Kálmán (szerk.): A "Szepesmegyei Történelmi Társulat" Millenniumi kiadványai. I. kötet. 1. rész: Demkó Kálmán: Bevezetés és a "Szepesmegyei Történelmi Társulat" 12 évi működésének ismertetése. 2. rész.: Szepesvármegye történelmi irodalmának bibliográphiája. Összeáll.: - -. Előszóval és tárgymutatóval ellátta: Demkó Kálmán. 3. rész: Münnich Sándor: A Szepesség őskora. 4. rész: Függelék: 1. A Szepesmegyei Történelmi Társulat alapszabályai. 2. A Szepesmegyei Történelmi Társulat névkönyve. 3. A Szepesvármegye monographiájának kiállítási költségeihez hozzájáruló községek. 4. Csereviszonyban álló társulatok. 5. Kimutatás a pénztár állásáról. Lőcse, 1895, Reiss J. T.-ny., 4+284 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.

Available for bidding
16 000 HUF
42,11
45,71
Minimum bid:
16 000 HUF
1914 Bikszád gyógyfürdő, fekete-fehér képekkel illusztrált idegenforgalmi ismertető prospektus. Bp., Weiss L. és F.-ny., 29+(3) p. A borító és a fejlécek Weiss Antal grafikus munkái. Kiadói zsinórfűzéses papírkötés, kissé foltos borítóval, helyenként sérült lapokkal. / 1914 Bixad spa touristic booklet, in Hungarian language, with slightly stained cover and a few damaged pages
19004.

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
Puskás Tibor: Csetény története 1333-1982. hn., 1982, nyn., 38+1 p.+1 t. Kiadói papírkötés.
19005.

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
Ripka Ferenc: Gödöllő a király család otthona. Jókai Mór előszavával. Bp., 1896., Szerzői kiadás, (Horányszky V.-ny.), 1 t. (I. Ferenc József fényképe)+241+2 p. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett kaucsuk-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült borítóval, hiányzó gerinccel, kijáró lapokkal, néhány kevés lap szélén apró szakadásokkal és kisebb foltokkal, előzéklapon korabeli ajándékozási bejegyzéssel és korabeli vékony szöggel rögzített látképpel az Ezredéves Országos Kiállításról.
19006.

Available for bidding
5 000 HUF
13,16
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
Bagi László (szerk.):  Kecskemét múltja és jelene. A honfoglalás ezredik évfordulója alkalmából és emlékére. I. bevezető rész. [Unicus, több rész nem jelent meg.] Kecskemét, 1896. Kecskemét Város közönsége (Nyomatott Tóth Lászlónál). 1 t. (hártyapapírral védett, dupla oldalas címképen a város látképe) + 214 + [2] p. + 4 térkép (három, hártyapapírral védett dupla oldalas). Egyetlen kiadás. A Bagi László (1852-1922) kecskeméti helyettes polgármester által szerkesztett helytörténeti kötet az ezredfordulós ünnepségek jegyében jelent meg, egy hosszúra tervezett sorozat nyitóköteteként. A változatos szerzőgárda által összeállított kötetben a kor szokása szerint természetföldrajzi vizsgálódások előzik a történeti részleteket. A munka túlnyomórészt a város fekvését, éghajlatát, geológiáját, növényzetét és állatvilágát mutatja be, különös hangsúllyal a fúrt kutak vízminőségére (a hírös városban ez központi kérdésnek számított), illetve meglepően jelentős helyet kapnak a helybeli rovartani észlelések. A város általános méltatása csupán a 210. oldaltól, a szerkesztő rövid tanulmányában. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, hiányos, sérült gerincű kiadói borítóban.
19007.

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
Hedin, Sven:  A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. I-II. kötet. Budapest, [1914]. Magyar Kereskedelmi Közlöny, Hírlap- és Könyvkiadó-vállalat (Tolnai Világlapja ny.) 568 + [8] p.; 554 + [6] p. + 3 t. (színes). Egyetlen magyar kiadás. Sven Hedin (1865-1952) svéd felfedező, térképész, orientalista, utazási író, ismeretterjesztő és illusztrátor. Ifjúkorában a Kaszpi-tenger mellékén, Bakuban volt házitanítója egy svéd diáknak, a következő évben, 1886-ban utazta be először Perzsiát és Afganisztánt. Három nagyobb közép-ázsiai felfedezőútja a Selyemút, Tibet és a Transzhimalája feltárását célozta. 1893-1897 közti első expedíciója a sivatagos ujgur területeken át vezetett, 1899-1902 közötti második felfedezőútján Közép-Ázsiából, harmadik, 1905-1908 közötti harmadik expedícióján Perzsia sivatagi vidékei felől kísérelte meg feltérképezni Tibetet. Szövegösszeállításunk döntően a harmadik, perzsa-tibeti út néprajzi megfigyelésekben, népjellemtani és politikai kommentárokban gazdag beszámolóján alapul, oldalszámozáson belül igen gazdag szövegközti és egész oldalas illusztrációs anyaggal, Sven Hedin saját készítésű rajzaival vegyesen. Egységes, aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19008.

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
Budapest tíz éve 1945-1955. Bp., Athenaeum. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
19009.

Available for bidding
5 000 HUF
13,16
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
Ljubica Otić - Veselinka Marković - Mirko Grlica: Minden csak reklám. Részletek a reklámok történetéből Vajdaságban 1941-ig. (Kiállítási katalógus). Szabadka-Újvidék, 2013, Városi Múzeum - Vajdasági Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19010.

Available for bidding
2 600 HUF
6,84
7,43
Minimum bid:
2 600 HUF
Cseh Valentin: A pteróleum-kikötő. A csepeli olajipari társaságok története 1945-ig. Zalaegerszeg, 2014, Magyar Olaj- és Gázipari Múzeum. Volt könyvtári példány. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19011.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 476

Viewing: 14 October - 17 October

Item pickup: from 21 October

Deadline for payment: 1 November

Pay-off: from 13 November

  Events