Military

Number of items: 57

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. 3. ARMEE 1914-1915 - KARPATHEN DURCHHALTEN (3. Hadsereg átkelése a Kárpátokon 1914-1915) fém sapkajelvény Entw.F.Swoboda, Bildh.Gurschner Wien VII/2 gyártói jelzéssel (40,5x29mm) T:XF,VF Austro-Hungarian Monarchy 1915. KARPATHEN DURCHHALTEN 3. ARMEE 1914-1915 bronze plated tombac cap badge with Entw.F.Swoboda, Bildh.Gurschner Wien VII/2 makers mark (40,5x29mm) C:XF,VF
33194.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "3. ARMEE 1914-1915 - KARPATHEN DURCHHALTEN (3. Hadsereg átkelése a Kárpátokon 1914-1915)" fém sapkajelvény "Entw.F.Swoboda, Bildh.Gurschner Wien VII/2" gyártói jelzéssel (40,5x29mm) T:XF,VF Austro-Hungarian Monarchy 1915. "KARPATHEN DURCHHALTEN 3. ARMEE 1914-1915" bronze plated tombac cap badge with "Entw.F.Swoboda, Bildh.Gurschner Wien VII/2" maker's mark (40,5x29mm) C:XF,VF

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
26,32
28,57
Minimum bid:
11 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. A Limanowai és a Tarnow-Görlicei csatában elesett katonák sírjainak tiszteletére egyoldalas, öntött bronz emlékérem. Szign.: F. Mazura (59mm) T:AU Austro-Hungarian Monarchy 1915. In Honor of the Fallen Soldiers graves in the Battle of Limanow and Tarnow-Gorlice (Für die Grabstätten der gefallenen Helden von Limanowa, Tarnow und Gorlice) one-sided, cast commemorative bronze medallion. Sign: F. Mazura (59mm) C:AU Wurzbach: 6935.
33195.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "A Limanowai és a Tarnow-Görlicei csatában elesett katonák sírjainak tiszteletére" egyoldalas, öntött bronz emlékérem. Szign.: F. Mazura (59mm) T:AU Austro-Hungarian Monarchy 1915. "In Honor of the Fallen Soldiers graves in the Battle of Limanow and Tarnow-Gorlice (Für die Grabstätten der gefallenen Helden von Limanowa, Tarnow und Gorlice)" one-sided, cast commemorative bronze medallion. Sign: F. Mazura (59mm) C:AU Wurzbach: 6935.

Available for bidding
7 000 HUF
18,42
20,00
Minimum bid:
13 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. FM. EHG. FRIEDRICH (Frigyes Főherceg Tábornagy) bronz sapkajelvény. Szign.: R. Marschall (32x43mm) T:AU kis hajlás / Austro-Hungarian Monarchy 1915. FM. EHG. FRIEDRICH (Feldmarschall Archduke Friedrich) bronze cap badge. Sign.: Marschall (32x43mm) C:AU small bend
33196.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "FM. EHG. FRIEDRICH (Frigyes Főherceg Tábornagy)" bronz sapkajelvény. Szign.: R. Marschall (32x43mm) T:AU kis hajlás / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "FM. EHG. FRIEDRICH (Feldmarschall Archduke Friedrich)" bronze cap badge. Sign.: Marschall (32x43mm) C:AU small bend

Available for bidding
3 600 HUF
9,47
10,29
Minimum bid:
4 000 HUF
33197.

Available for bidding
40 000 HUF
105,26
114,29
Minimum bid:
40 000 HUF
1917. Ezüst Katonai Érdemérem kardokkal jelzetlen Ag kitüntetés eredeti mellszalagon T:XF korona bronz, patina Hungary 1917. Silver Military Merit Medal with swords Ag decoration without hallmark, with original ribbon C:XF crown is bronze, patina NMK 320.
33198.

1917. "Ezüst Katonai Érdemérem kardokkal" jelzetlen Ag kitüntetés eredeti mellszalagon T:XF korona bronz, patina Hungary 1917. "Silver Military Merit Medal with swords" Ag decoration without hallmark, with original ribbon C:XF crown is bronze, patina NMK 320.

Available for bidding
17 000 HUF
44,74
48,57
Minimum bid:
17 000 HUF
1918. Sebesültek Érme Zn kitüntetés egy sebesülés után járó mellszalaggal. Szign.: R. Placht T:XF Hungary 1918. Wound Medal Zn decoration with 1st time wound ribbon. Sign.: R. Placht C:XF NMK 328.
33199.

1918. "Sebesültek Érme" Zn kitüntetés egy sebesülés után járó mellszalaggal. Szign.: R. Placht T:XF Hungary 1918. "Wound Medal" Zn decoration with 1st time wound ribbon. Sign.: R. Placht C:XF NMK 328.

Available for bidding
3 200 HUF
8,42
9,14
9
Minimum bid:
5 500 HUF
Baranyai-Lőrincz Gusztáv (1886-1977) 1920. Ezüstözött bronz katonai érem Baranyai LG 1920 gyártói jelzéssel (34x34mm) T:AU,XF
33200.

Baranyai-Lőrincz Gusztáv (1886-1977) 1920. Ezüstözött bronz katonai érem "Baranyai LG 1920" gyártói jelzéssel (34x34mm) T:AU,XF

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
1929. Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal ezüstözött, peremén jelzett bronz kitüntetés eredeti mellszalagon T:XF Hungary 1929. Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet silver plated bronze decoration hallmarked on the edge, with original ribbon C:XF NMK 418.
33201.

Available for bidding
2 000 HUF
5,26
5,71
Minimum bid:
4 400 HUF
1931. Magyar Királyi Szombathelyi 3. Honvéd Vegyes Dandár - alapította Vitéz Shvoy István altábornagy ezüstözött bronz emlékérem, hátoldalon Tennisz Férfi Páros 1935 gravírozással. Szign.: Szabó Károly (40mm) T:XF kopott ezüstözés
33203.

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
1939-1945. Magyar Nagy Ezüst Vitézségi Érem ezüstözött bronz kitüntetés, peremen BRONZ fémjel, eredeti mellszalagon. Szign.: Berán Lajos T:AU patina / Hungary 1939-1945. Large Hungarian Silver Gallantry Medal silver-plated bronze decoration, with BRONZ hallmark on edge, original ribbon. Sign.: BERÁN L. C:AU patina NMK 433.
33204.

Available for bidding
40 000 HUF
105,26
114,29
Minimum bid:
40 000 HUF
1939. Magyar Bronz Vitézségi Érem bronz kitüntetés mellszalaggal T:AU,XF Hungary 1939. Bronze Medal for Bravery bronze decoration with ribbon C:AU,XF NMK 439.
33205.

Available for bidding
26 000 HUF
68,42
74,29
Minimum bid:
26 000 HUF
1940. Nemzetvédelmi Kereszt ezüstözött bronz kitüntetés mellszalagon + Nemzetvédelmi Kereszt bronz miniatűr gomblyukjelvénye (15x15mm) T:AU  Hungary 1940. National Defense Cross silver plated bronze decoration on ribbon + National Defense Cross bronze miniature buttonhole badge (15x15mm) C:AU  NMK 442.
33206.

1940. "Nemzetvédelmi Kereszt" ezüstözött bronz kitüntetés mellszalagon + "Nemzetvédelmi Kereszt" bronz miniatűr gomblyukjelvénye (15x15mm) T:AU Hungary 1940. "National Defense Cross" silver plated bronze decoration on ribbon + "National Defense Cross" bronze miniature buttonhole badge (15x15mm) C:AU NMK 442.

Available for bidding
24 000 HUF
63,16
68,57
Minimum bid:
24 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 476

Viewing: 14 October - 17 October

Item pickup: from 21 October

Deadline for payment: 1 November

Pay-off: from 13 November

  Events