1950 Szolnoky Elemér (1923-1979) gépészmérnök autográf levele Borbély Ervin (1911-2002) költő, író, esztéta, ügyvéd, miniszteri tanácsos, az építési minisztérium elnöki osztályának vezetője részére, egy beírt oldal, borítékkal + Menyhárd István (1902-1969) építész és felesége Borbély Ervinnek címzett levelezőlapja
1952 Kodolányi János (1899-1969) Kossuth-díjas író, újságíró gépelt levele, Szabó Imre (1904-1958) könyvkiadó, szerkesztő, az Exodus Könyvkiadó egykori vezetője részére, Kodolányi autográf aláírásával.
1952 Bacher Béla (1890-1960) művészettörténész gépelt levele, autográf aláírással, Ortutay Gyula (1910-1978) néprajzkutató, politikus részére, "Magyar Népmesék" c. kiadvány ügyében, az egyik oldal sérült, 3 gépelt oldal.
1955 Estoril, 1955. I. 1., vitéz nagybányai Horthy Miklós (1868-1957) saját kézzel írt levele, aláírásával, Halmai Jenőnek Münchenbe. "...Mindjárt írtam Eckhardtnak és mellékeltem leveledet, megkértem, hogy egyenesen neked válaszoljon.... Az ünnepekre eljöttek Illy mennyem és István unokom és nagyon élveztük őket. Niki fiam is átjött 3 évi távollét után Brazíliából hosszabb tartóz...
1955-1975 Dr. Henkey Gyula (1920-2010) jogász, antropológus össz. 6 db (autográf, ill. gépelt) levele Borbély Ervin (1911-2002) költő, író, esztéta, ügyvéd, miniszteri tanácsos, az építési minisztérium elnöki osztályának vezetője részére, borítékkal
1956 Eger, a Hevesmegyei Földmérő Munkaközösség területi kimutatása az Ózdi Szénbányászati Tröszt 100-as akna üzembehelyezésének céljára történő kisajátításról, 7 p. + Vázrajz, 41,5x30 cm
1956-1957 Jász László (Szabó László) újságíró, Antall József közvetlen munkatársának kézzel írt versesfüzete és naplója, benne az 56-os forradalomra vonantkozó versekkel is, a naplóban a forradalmi eseményekkel.
1957-1979 Theiss Ede (1899-1979) statisztikus, egyetemi tanár, az MTA tagja és felesége (sz. Vajk Mária Magdolna) össz. 6 db levele Borbély Ervin (1911-2002) költő, író, esztéta, ügyvéd, miniszteri tanácsos, az építési minisztérium elnöki osztályának vezetője részére; az egyikhez mellékelve Theiss Ede fényképe