1919 Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett fotója, a Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) hadifogoly tárborban tartott osztrák színházi előadás (Szép Heléna); feliratozott fotó / Austrian play in the Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo 13x7,5 cm
1919 Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett fotója, a Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) hadifogoly tárborban. Vágóhíd. feliratozott / Slaughterhouse in the Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo 15x10 cm
1919 Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, díszlettervező, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecséttel jelzett fotója, a Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) hadifogoly tárborban. A tábor kertje. feliratozott / Garden in the Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok) Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo 15x11 cm
Japán porcelán katonai szakés csésze. cca 1940-1944, gyalogos hadosztály, páros zászló, császárfa levél és kalligrafikus díszítéssel, sérüléssel, d: 8 cm
Japán porcelán katonai szakés csésze. cca 1940-1944, 18. gyalogos hadosztály, a japán "hűség" szóval díszítve, festett peremszéllel, minimális kopottsággal, d: 5 cm
Japán porcelán katonai szakés csésze. cca 1940-1944, 4. lovas hadiszállítmányozási egység, zászló, koszorú és csillag díszítéssel, alsó oldalán lovas mintával, egy lepattanással, d: 5,5 cm
Japán porcelán katonai szakés csésze. cca 1940-1944, gyalogság, a japán udvariasság szó mellett zászló díszítéssel, Fujiwara tulajdonosi megjelöléssel, alsó felülete festett és nyomott díszítéssel, kis kopással, d:5,5 cm