Ships Balaton

Number of items: 24

A Balatonmellék paleontologiája IV. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1911., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+55+1 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+74+3 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+4+13-192+2 p.+III t.+3 sztl. lev.+2+34+2 p.+II t. +2 sztl. lev.+2+36+2+50 p.+II t.+2 sztl. lev.+66+2 p.+1 t.+1 sztl. lev.+2+30+2+24+2 p.+VI t.+6 szl. lev.+2 p. [+1 t.+2+8+2 p.+1 t. + 1 sztl. A II. kötet végéről átkötötték ezt a pár plusz lapot.] Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, 2 tábla és 6 lap hiányzik, valamint plusz lapokkal és táblákkal a II. kötet végéről. Ritka!
17027.

A Balatonmellék paleontologiája IV. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1911., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+55+1 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+74+3 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+4+13-192+2 p.+III t.+3 sztl....

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
9 500 HUF
24,61
27,14

  Add to cart
  Remove
A Balatonmellék paleontologiája II. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1912., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+57+1 p.+V t.+5 sztl.+2+127+3+97+1 p.+IX t.+9 sztl. lev.+2+203+1 p. + X t.+10 sztl. lev.+4+54+2 p.+III t.+3 sztl. lev.+2+96 p.+XV t.+16 sztl. lev. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, hiányos 2 tábla és 8 lap hiányzik a végéről (az utolsó résznél a XVI. tábla magyarázó lapjával véget ér, de a XVI. tábla már nincs meg.) Ritka!
17028.

A Balatonmellék paleontologiája II. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1912., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+57+1 p.+V t.+5 sztl.+2+127+3+97+1 p.+IX t.+9 sztl. lev.+2+203+1 p. + X t.+10 sztl. lev...

Available
9 500 HUF
24,61
27,14

  Add to cart
  Remove
Vajkai Aurél: Balaton. Útikönyv. Corvina-útikönyvek. Bp., 1967, Corvina. Második kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal. Kiadói nyl-kötés, kissé koszos borítóval.
17029.

Available
800 HUF
2,07
2,29

  Add to cart
  Remove
G. G. jelzéssel: Vitorláshajókat ábrázoló grafikák, összesen kb. 70-80 db. Computer print, papír, fűzve, lapméret: 29,5x21 cm
17030.

Available
1 600 HUF
4,15
4,57

  Add to cart
  Remove
Dr. Makay Béla: A Balaton a történeti korban. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei III. köt.: A Balaton Környékének Társadalmi és Embertani Földrajza. I. rész: A Balatonmellék történelme. IV. szakasz: A Balaton és vidéke a történeti korban. I. rész. Bp., 1913, M. Földrajzi-Társaság - Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 254 p.+2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Papírkötés, az elülső borító levált, a hátsó borító és a gerinc hiányzik, az utolsó lap levált, a szélén foltos.
17031.

Dr. Makay Béla: A Balaton a történeti korban. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei III. köt.: A Balaton Környékének Társadalmi és Embertani Földrajza. I. rész: A Balatonmellék történelme. IV. szakasz: A Balaton és vidéke a történeti korban. I. rész. Bp., 1913, M. Földrajzi-Társaság - Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 254 p.+2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Papírkötés, az el...

2 000 HUF
5,18
5,71
Hammer price:
2 000 HUF

3 darab balatoni emléktárgy, m: 13 cm alatt
17032.

2 400 HUF
6,22
6,86
Hammer price:
4 800 HUF

Katona Miklós: A magyar Duna-tengerhajózás regénye. Salgótarján, [2001.], Pat-Press Bt., 269 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17033.

8 000 HUF
20,73
22,86
Hammer price:
8 000 HUF

cca 1899 Trieste, Karthago gőzös (Dampfer Karthago) részlete javítás közben a szárazdokkban. A karton hátoldalán német nyelvű bejegyzésekkel, a felső bejegyzésnél feltehetőleg a kapitány Beckwoldt bejegyzésével és aláírásával. Fotó kartonon, a kartonon bélyegzéssel: Direzione Stabilimento Tecnico Triestino Cantiere San Marco di Trieste, sérült, foltos, kartonnal, 21x28 cm, karton, 32x39 cm.
17034.

Available
15 000 HUF
38,86
42,86

  Add to cart
  Remove
Van Loon, [Hendrik Willem]: A hajózás története. Ford.: Szerb Antal. Bp., [1941], Stílus, 285+(3) p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. A borító Gózon Lajos munkája. Kiadói kartonált papírkötés, illusztrált kiadói papír védőborítóban, a védőborító kissé viseltes.
17035.

Available
2 400 HUF
6,22
6,86

  Add to cart
  Remove
1921 A Magyar Állami Altisztek és hasonló közalkalmazottak országos nyugdíjpótló és segélyező egyesületének alapító-levele a balatonmenti gróf Apponyi Albert nevét viselő üdülőházra.
17036.

Available
2 800 HUF
7,25
8,00

  Add to cart
  Remove
1862 DDSG (Első Dunagőzhajózási Tárasaság) hajó menetrend kivágáson 12x26 cm
17037.

Available
3 000 HUF
7,77
8,57

  Add to cart
  Remove
Régi hajós mérő eszköz, házi készítésű, fára kasírozott Balaton térképpel.
17038.

Available
20 000 HUF
51,81
57,14

  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events