A Balatonmellék paleontologiája IV. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1911., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+55+1 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+74+3 p.+II t.+2 sztl. lev.+2+4+13-192+2 p.+III t.+3 sztl....
A Balatonmellék paleontologiája II. köt. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék. Bp., 1912., Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 6+57+1 p.+V t.+5 sztl.+2+127+3+97+1 p.+IX t.+9 sztl. lev.+2+203+1 p. + X t.+10 sztl. lev...
Dr. Makay Béla: A Balaton a történeti korban. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei III. köt.: A Balaton Környékének Társadalmi és Embertani Földrajza. I. rész: A Balatonmellék történelme. IV. szakasz: A Balaton és vidéke a történeti korban. I. rész. Bp., 1913, M. Földrajzi-Társaság - Balaton-Bizottsága,(Kilián Frigyes-ny.), 254 p.+2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Papírkötés, az el...
Katona Miklós: A magyar Duna-tengerhajózás regénye. Salgótarján, [2001.], Pat-Press Bt., 269 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
cca 1899 Trieste, Karthago gőzös (Dampfer Karthago) részlete javítás közben a szárazdokkban. A karton hátoldalán német nyelvű bejegyzésekkel, a felső bejegyzésnél feltehetőleg a kapitány Beckwoldt bejegyzésével és aláírásával. Fotó kartonon, a kartonon bélyegzéssel: Direzione Stabilimento Tecnico Triestino Cantiere San Marco di Trieste, sérült, foltos, kartonnal, 21x28 cm, karton, 32x39 cm.
Van Loon, [Hendrik Willem]: A hajózás története. Ford.: Szerb Antal. Bp., [1941], Stílus, 285+(3) p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. A borító Gózon Lajos munkája. Kiadói kartonált papírkötés, illusztrált kiadói papír védőborítóban, a védőborító kissé viseltes.
1921 A Magyar Állami Altisztek és hasonló közalkalmazottak országos nyugdíjpótló és segélyező egyesületének alapító-levele a balatonmenti gróf Apponyi Albert nevét viselő üdülőházra.