Books: Architecture, Art

Number of items: 529

Magyarország a párisi világkiállításon. (1900) Budapest, 1901. Hornyánszky Viktor - Erdélyi Mór (Hornyánszky ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + VII + [1] + 201 + [3] p. + 2 t. (hártyapapírral védett). Folio. Egyetlen kiadás. A Kereskedelemügyi, a Földmívelésügyi, a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium támogatásával kiadott, gazdagon illusztrált tanulmánykötet z 1900. évi párizsi általános világkiállítás magyar részvételét részletezi, kivonatolja és méltatja. Az 1851. londoni világkiállítás óta megrendezett nemzetközi világkiállítások elsősorban a technika és tudomány haladását ünnepelték, számos új találmányt, olykor egész művészeti stílust mutattak be és terjesztettek el - a párizsi kiállítás éppenséggel az art nouveau stílusát: nem pusztán a kiállítási csarnokok és a kiállítói terek készültek az ipari ornamentika stílusában, kötetünk is a magyar szecessziós tervezés egyik szép példája. A kiállításon bemutatkozott a magyar közoktatásügy, a magyar gépipar, a magyar textil- és malomipar, a magyar közlekedési és építőipar, a magyar szőlészet, erdészet és vadászat. Az első és az utolsó oldalon, a címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés. Vuray 507. Poss.: Nagyváradi Királyi Jogakadémia. Feliratozott, illusztrált, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest).
19455.

Magyarország a párisi világkiállításon. (1900) Budapest, 1901. Hornyánszky Viktor - Erdélyi Mór (Hornyánszky ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + VII + [1] + 201 + [3] p. + 2 t. (hártyapapírral védett). Folio. Egyetlen kiadás. A Kereskedelemügyi, a Földmívelésügyi, a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium támogatásával kiadott, gazdagon illusztrált tanulmánykötet z 1900. évi párizsi általáno...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
12 000 HUF
31,09
34,29
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Molnos Péter: Aba-Novák. Bp., 2006, Népszabadság, 312 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19456.

Available for bidding
24 000 HUF
62,18
68,57
Minimum bid:
24 000 HUF
24 000 28 000 32 000
Gergely Mariann: Kádár Béla (1877-1956.) Melankolikus utazás. Bp., 2002, Mű-Terem Galéria. Gazdag képanyaggal, közte Kádár Béla munkáinak reprodukcióival és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Ritka!
19457.

Available for bidding
12 000 HUF
31,09
34,29
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Szólamok kerámiában: Kortárs magyar kerámiaművészet. Voices in Cermaics: Contemporary Hungarian Ceramic Art 1965-2022. Gifu - Tokyo - Bp., 2022., Museum of Modern Ceramic Art - Embasyy of Hungary in Tokyo - Liszt Institute Hungarian Cultural Center Tokyo - Museum of Applied Art. Japán, magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19458.

Available for bidding
15 000 HUF
38,86
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Foerk Ernő: A régi Buda és Pest polgári lakóházai. I-II. füzet. [Egybekötve]. (Bp., 1917, Korvin-Testvérek-ny.), 4 sztl. lev.+ 50 (egészoldalas ábrák) t.; 4 sztl. lev.+ 50 t. Átkötött, modern félbőr-kötésben, jó állapotban, címlap nélkül.
19459.

Available for bidding
9 000 HUF
23,32
25,71
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
Ferkai András: Buda építészete a két világháború között. Művészeti emlékek. Bp.,1995, MTA Művészettörténeti Kutató Intézete, 287+1 p. Rendkívül izgalmas szakkönyv, gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Benne neves építészek munkáival, közte Kozma Lajos, Domány Ferenc és Hofstätter Béla, Preisich Gábor és Vadász Mihály, Bierbauer (Borbíró) Virgil és mások. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
19460.

Ferkai András: Buda építészete a két világháború között. Művészeti emlékek. Bp.,1995, MTA Művészettörténeti Kutató Intézete, 287+1 p. Rendkívül izgalmas szakkönyv, gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Benne neves építészek munkáival, közte Kozma Lajos, Domány Ferenc és Hofstätter Béla, Preisich Gábor és Vadász Mihály, Bierbauer (Borbíró) Virgil és mások. Kiadói papírkötés. Jó á...

Available for bidding
18 000 HUF
46,63
51,43
Minimum bid:
19 000 HUF
19 000 22 000 26 000
Ferkai András: Pest építészete a két világháború között. The Architecture of Pest. Szerk.: - -. Bp., 2001. Modern Építészetért Építésztörténeti és Műemlékvédelmi Kht. Rendkívül izgalmas szakkönyv, gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Benne neves építészek munkáival, közte Kozma Lajos, Hajós Alfréd, Hámor István, Domány Ferenc és Hofstätter Béla, Hütl Dezső, Lajta Béla, Málnai Béla, Preisich Gábor és Vadász Mihály, Rimanóczy Gyula és mások. Kiadói papírkötés.
19461.

Ferkai András: Pest építészete a két világháború között. The Architecture of Pest. Szerk.: - -. Bp., 2001. Modern Építészetért Építésztörténeti és Műemlékvédelmi Kht. Rendkívül izgalmas szakkönyv, gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Benne neves építészek munkáival, közte Kozma Lajos, Hajós Alfréd, Hámor István, Domány Ferenc és Hofstätter Béla, Hütl Dezső, Lajta Béla, Málnai B...

Available for bidding
18 000 HUF
46,63
51,43
Minimum bid:
19 000 HUF
19 000 22 000 26 000
Neuzeitliche Hotels und Krankenhäuser. Ausgeführte Bauten und Entwürfe. Mit 472 Abbildungen. Berlin,én.,Ernst Pollak, VIII+445 p. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel, laza fűzéssel, szakadt címlappal.
19462.

Available for bidding
12 000 HUF
31,09
34,29
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Magyar Iparművészet. I. évf. 1897-1898.Szerk.: Fittler Kamill. Főmunkatárs: Györgyi Kálmán. Első, teljes évfolyam. Bp., 1897-1898., Magyar Iparművészet, (Athenaeum-ny.), IV+416 p.+ 11 (egészoldalas képtáblák, ebből 3 színes) t.+ 1 (Tölgyessy Artúr (1853-1920) festménye után, Chabada Béla (1878-?): Kertek alatt. Rézkarc, papír, jelzett a karcon, 16,5x22 cm.) Érdekes írásokkal, korabeli hírekkel, és reklámanyaggal. Rendkívül gazdag, részben szecessziós képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, de ezeket leszámítva jó állapotban. 30,5x24,5x3 cm.
19463.

Magyar Iparművészet. I. évf. 1897-1898.Szerk.: Fittler Kamill. Főmunkatárs: Györgyi Kálmán. Első, teljes évfolyam. Bp., 1897-1898., Magyar Iparművészet, (Athenaeum-ny.), IV+416 p.+ 11 (egészoldalas képtáblák, ebből 3 színes) t.+ 1 (Tölgyessy Artúr (1853-1920) festménye után, Chabada Béla (1878-?): Kertek alatt. Rézkarc, papír, jelzett a karcon, 16,5x22 cm.) Érdekes írásokkal, korabeli hírekkel, és...

Available for bidding
10 000 HUF
25,91
28,57
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Csupor István: A Dunántúl, a Felföld és a Felső-Tisza-vidék népi kerámiaművészete. A Kárpát-medence Kerámiaművészete V. Szerk.: Vörösváry Ferenc. [Bp., 2013, Novella] - Kieselbach. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan zsugorfóliában, szép állapotban.
19464.

Available for bidding
15 000 HUF
38,86
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Csupor István: Erdély népi kerámiaművészete 1700-1900. A Kárpát-medence Kerámiaművészete I. Szerk.: Vörösváry Ferenc. Bp.,2008, Novella- Kieselbach. Gazdag képanyaggal illusztrált. 1. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19465.

Available for bidding
10 000 HUF
25,91
28,57
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Petényi Katalin: Ámos Imre - Az Apokalipszis festője. 2016, CinemaStar Kft. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19466.

Available for bidding
9 000 HUF
23,32
25,71
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events