Books: Architecture, Art

Number of items: 529

1914 Magyar Iparművészet. Szerk.: Györgyi Kálmán. XVII. évf. Bp., 1914., Országos Magyar Iparművészeti Társulat. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé foltos&nbsp;gerincen kisebb sérüléssel, márványfestésű lapélekkel, kissé foltos borítóval, III-VI oldal (tartalomjegyzék) és egy melléklet hiányzik, egy lapon ceruzás jelöléssel Több cikkel és reprodukcióval szecessziós építészetről és iparművészetről.
19575.

1914 Magyar Iparművészet. Szerk.: Györgyi Kálmán. XVII. évf. Bp., 1914., Országos Magyar Iparművészeti Társulat. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé foltos gerincen kisebb sérüléssel, márványfestésű lapélekkel, kissé foltos borítóval, III-VI oldal (tartalomjegyzék) és egy melléklet hiányzik, egy lapon ceruzás jelöléssel Több cikkel és reprodukcióval szecessziós építészetről é...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
1916-1940 Magyar Iparművészet számai, 7 db:  1916 XIX. évf. 3-4. sz. (Róth Miksa: Az üvegfestésről.), 9. sz. (Végh Gyula: Az Erzsébet-emlékmű-pályázat még néhány tanulsága. A kritikáról és egyebekről. Kozma Lajos bútorairól és Lesznai Anna hímzéseiről készült fotókkal.);  1926 XXXII. évf. 9-10. sz. (Györgyi Dénes és Menyhért Miklós barcelonai világkiállításra készült magyar pavilonjának fotói, valamint Kozma Lajos bútorairól készült fotókkal.); 1932 XXXV. évf. 3-4. sz. (x2) (Kaesz Gyula - Strauss Sándor: Flóris cukrászda enteriőréről készült fotók, Molnár C. Pál illusztráció.); 1933 XXXVI. évf. 5-6. sz. (Budapesti Nemzetközi Vásár, milánói Triennále, fotói, köztük a triennalé Thonet-kiállítása.); 1940 XLIII. évf. 3. sz. (Új Magyar Otthon kiállítás fotói 25-36 p.; Változó állapotban, közte szakadt, kissé sérült.  + 1892 Perzsa szőnyeg, rajta "Benczúr Béla" (1854-1941) építész, festő, művészeti író és az "Országos M. Kir. Iparművészeti Iskola" bélyegzéseivel, foltos, 30x22 cm.
19576.

1916-1940 Magyar Iparművészet számai, 7 db:

1916 XIX. évf. 3-4. sz. (Róth Miksa: Az üvegfestésről.), 9. sz. (Végh Gyula: Az Erzsébet-emlékmű-pályázat még néhány tanulsága. A kritikáról és egyebekről. Kozma Lajos bútorairól és Lesznai Anna hímzéseiről készült fotókkal.);

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Vegyes építészeti folyóirat tétel, 4 db:  1934 Építőmunka. Építőművészeit, építőipari, lakásművészeti, műipari folyóirat. Szerk.: Szokolay Béla és Zeitler Sándor. Benne érdekes írásokkal, közte: Kertész K. Róbert: Új köntösben (53-66 p.) Fekete-fehér fotókkal illusztrálva, rajta modern házak (Hermina-út, modern családi ház) és a házak modern bútorai, és enteriőrei. Bp., ,Arany János-ny., 53-76 p. Papírkötés, leszakadt, foltos borítóval.;  1944 Magyar Építőművészet. 1944. szept. Szerk.: Irsy László. Bp., 1944, Athenaeum, 200-2018 p. Érdekes írásokkal. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Papírkötés.;  1957-1959 Magyar Építőművészet. 1957 VI. évf. 3-4. sz., 1959 VIII. évf. 5-6. sz.;
19577.

Vegyes építészeti folyóirat tétel, 4 db:

1934 Építőmunka. Építőművészeit, építőipari, lakásművészeti, műipari folyóirat. Szerk.: Szokolay Béla és Zeitler Sándor. Benne érdekes írásokkal, közte: Kertész K. Róbert: Új köntösben (53-66 p.) Fekete-fehér fotókkal illusztrálva, rajta modern házak (Hermina-út, modern családi ház) és a házak modern bútorai, és enteriőrei. Bp., ,Arany János-ny...

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1931 Tér és Forma. IV. évf. 10. sz. Szerk.: Bierbauer (Borbíró) Virgil és Komor János építészek. Építőművészeti folyóirat. A Pasaréti-uti kislakásos telep (Napraforgó utcai kísérleti lakótelep) szám, Wälder Gyula, Vágó László, Bierbauer Virgil, Kaffka Péter, Münnich Aladár, Quittner Ervin, Ifj. Masirevich György, Fischer József, Baráth és Novák, Weichinger Károly, Kozma Lajos, Wellisch Andor, Kertész K. Róbert, Hegedűs és Böhm, Tauszig és Roth, Ligeti és Molnár, Hajós Alfréd, Gerlóczy Gedeon munkáival. Bp., 1931, Lakatos Mihály és Soós György, IV+305-334+V-VIII p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Papírkötés, leszakadt, sérült borítóval.
19578.

1931 Tér és Forma. IV. évf. 10. sz. Szerk.: Bierbauer (Borbíró) Virgil és Komor János építészek. Építőművészeti folyóirat. A Pasaréti-uti kislakásos telep (Napraforgó utcai kísérleti lakótelep) szám, Wälder Gyula, Vágó László, Bierbauer Virgil, Kaffka Péter, Münnich Aladár, Quittner Ervin, Ifj. Masirevich György, Fischer József, Baráth és Novák, Weichinger Károly, Kozma Lajos, Wellisch Andor, Kert...

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1946 Új Építészet I. évf. 1. szám. Szerk.: Kozma Lajos, Major Máté, Perényi Imre. Művészeti és tudományos folyóirat. Bp., Magyar Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete, 16 p. Fekete-fehér fotókkal. Érdekes írásokkal. Kiadói papírkötés, szakadt.
19579.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
A magyar Tanácsköztársaság művészete. Aradi Nóra bevezető tanulmányával. A képismertetőket írta: Győrffy SÁndor. A képeket vál. Cseh Mária, és Theisler György. Bp., 1979, Képzőművészeti Alap, 16 sztl. lev.+32 t. Benne Bortnyik Sándor, Vértes Marcell, Biró Mihály, Jeges Ernő, Pór Bertalan, Uitz Béla, Faragó Géza, Székely Andor, Földes Imre, Végh Gusztáv, Azary-Prihoda István, Berény Róbert, Nemes Lampérth József, Egry József és mások munkáinak reprodukcióival. Kiadói kissé sérült papírmappában.
19580.

A magyar Tanácsköztársaság művészete. Aradi Nóra bevezető tanulmányával. A képismertetőket írta: Győrffy SÁndor. A képeket vál. Cseh Mária, és Theisler György. Bp., 1979, Képzőművészeti Alap, 16 sztl. lev.+32 t. Benne Bortnyik Sándor, Vértes Marcell, Biró Mihály, Jeges Ernő, Pór Bertalan, Uitz Béla, Faragó Géza, Székely Andor, Földes Imre, Végh Gusztáv, Azary-Prihoda István, Berény Róbert, Nemes L...

Available for bidding
3 600 HUF
9,33
10,29
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Hanik, Marian: Wieliczka. Seven Centuries of Polish Salt. Warsaw, 1988, Interpress Publishers. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19581.

Available for bidding
3 800 HUF
9,84
10,86
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Egy / Kor. Különutak és kivonulás a konszolidáció idején. Bp., 2017, Műcsarnok. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19582.

Available for bidding
3 800 HUF
9,84
10,86
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Gömör Tamás: 100 portré 2003-2019. Bp., 2020, GMR Reklámügynökség. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19583.

Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Szabadi Judit: A magyar szecesszió művészete. Festészet, grafika, szobrászat. Bp., 1979, Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott 8kiadói papír védőborítóban, a címlap és az azt követő lap kijár.
19584.

Available for bidding
3 800 HUF
9,84
10,86
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Hevesy Iván: Magyar tájképek. Hevesy Iván fényképei. A magyar táj és a magyar tájkép. Gyoma, 1941, Kner Izidor. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, kopott borítóval, volt könyvtári példány.
19585.

Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
The Luigi Koelliker Studiolo. Old master paintings and works of art from the London residence of Luigi Koelliker including bronzes, maiolica, silver, scientific instruments, oriental works of art and furniture. London, 2008, Sotheby's. 419 p. Angol nyelven. Színes képekkel illusztrált aukciós katalógus régiség és művészet témában. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19586.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events