Ábrahám Rafael. Asszociációk kollázsan. Associations in collage. Ábrahám Rafael (1929-2014) festő- és grafikusművész valamint a bevezető szöveget író P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész által ALÁÍRT! Bp., 2008, k.n.. Színes képekkel, Ábrahám Rafael műveinek, kollázsainak reprodukcióival gazdagon illusztrált katalógus. Kiadói papírkötés.
1973-2018 Ars Decorativa 1-31. köt. Az Iparművészeti Múzeum és a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum évkönyve. Majd Iparművészeti Múzeum évkönyve. A 31. kötetig (2018-ig) teljes, folytatólagos. Gazdag képanyaggal illusztrált. Papírkötések, kopott borítókkal, egy kötet szétvált kötéssel, régi intézményi bélyegzésekkel.
Wehner Tibor: Tapló. Kíméletlen Művészeti Napló 1996-2006! A szerző, Wehner Tibor (1948-) művészettörténész, író által DEDIKÁLT példány (Kernács Gabriellának?). Bp., 2013, Enciklopédia. 717 p. Kiadói papírkötés, gerinc éle kissé kopott.
Jean Nicolay: L' Art et la Maniére des Maitres Ébénistes Francais au XVIIIe Siécle. Tome 1-2. Tome 1. Les Truquages. Tome 2. 688 Estampilles et marques au feu. Paris,1986,Pygmalion. Francia nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval, védőborítóban, névbélyegzéssel, jó állapotban.
Gildo Fossati: The World of Jade. Great Masterpieces of Chinese Art. 2000, Crescent Books, kiadói egészvászon kötés, kissé sérült papír védőborítóval, angol nyelven. Színes képanyaggal gazdagon illusztrált szakmai kiadvány a kínai jáde tárgyak témájában.
Konrad Farner: Picassos Taube. 12 Lithographien. Drezda, 1956, VEB Verlag der Kunst. Német nyelven. 36 oldal + 11 lap (Picasso litográfiákról készült reprodukciós táblák). Kiadói vászonborítású, kissé foltos mappában, 1 tábla hiányzik.
Satura - Compositionen von Buonaventura Genelli - In Umrissen gestochen von H. Merz, H. Schütz und A. Spiess - Mit einem erläuternden Text herausgegeben von Dr. Max Jordan. Lipcse, 1871, Alphons Dürr. 19p+28t. Bonaventura Genelli (1798-1868) olasz származású német festő és rajzoló művei után készült metszetekkel illusztrált harántalakú album. Kiadói illusztrált félvászon kötés, erősen sérült gerin...