Books: Architecture, Art

Number of items: 529

9 db német nyelvű művészeti könyv: Raymond Cogniat: Raoul Dufy.; René Huyghe: Van Gogh.; Jean Selz: Vlaminck.; Eduard Hüttinger: Degas.; Edouard Julien: Lautrec.; Jean Selz: Matisse.; Yvon Taillandier: Cezanne.; Gaston Diehl: Max Ernst.; Modigliani. Milano/München, é.n., Uffici Kunstverlag / Südwest Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, vegyes állapotban.
19479.

9 db német nyelvű művészeti könyv: Raymond Cogniat: Raoul Dufy.; René Huyghe: Van Gogh.; Jean Selz: Vlaminck.; Eduard Hüttinger: Degas.; Edouard Julien: Lautrec.; Jean Selz: Matisse.; Yvon Taillandier: Cezanne.; Gaston Diehl: Max Ernst.; Modigliani. Milano/München, é.n., Uffici Kunstverlag / Südwest Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védő...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 800 HUF
12,44
13,71
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
19480.

Magyar művészet I-IV. köt. I. köt.: Kopp Jenő: Uj magyar festészet. Bp., [1948.], Officina, 36 p. 13. oldaltól színes képanyaggal illusztrált. Közte: Markó Károly, Barabás Miklós, Lotz Károly, Benczur Gyula, Munkácsi Mihály, Paál László, Mednyánszky László, Szinyei-Merse Pál, Ferenczy Károly, Csók István, Rippl-Rónai József, Gulácsy Lajos, Berény Róbert, Szőnyi István, Czóbel Béla, Derkovits Gyula...

Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
19481.

Available for bidding
7 000 HUF
18,13
20,00
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Magyarország művészeti emlékei I-III. köt. Szerk.: Gerevich Tibor. I. köt.: Gerevich Tibor: Magyarország románkori emlékei, 842+1 p.+2 (kihajtható tábla, közte 1 térkép vázlat) t. A 277-808 oldalak között, I-től CCLXIV-ig számozott fekete-fehér képtáblával.; II. köt.: Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Gerevich Tibor előszavával, 97+3 p.+5 (kép mellékletek, közte 1 színes) t. +CLX (számozott fekete-fehér képtáblák) t. + 6 p.; IV. köt.: Rados Jenő: Magyar kastélyok. Gerevich Tibor előszavával. 404+1 p. +1(kihajtható térképvázlat) t.+11 (kép mellékletek) t. A 79-394 oldalak között, I-től CLVIII-ig számozott fekete-fehér képtáblával.; Bp., 1938-1939, Műemlékek Országos Bizottsága - Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. 3 kötetben teljes, a III. kötet nem jelent meg. Kiadói félbőr-kötésben, a borítók kopottasak, enyhén sérültek; a lapszélek néhol foltosak.
19482.

Magyarország művészeti emlékei I-III. köt. Szerk.: Gerevich Tibor. I. köt.: Gerevich Tibor: Magyarország románkori emlékei, 842+1 p.+2 (kihajtható tábla, közte 1 térkép vázlat) t. A 277-808 oldalak között, I-től CCLXIV-ig számozott fekete-fehér képtáblával.; II. köt.: Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Gerevich Tibor előszavával, 97+3 p.+5 (kép mellékletek, közte 1 színes) t. +CLX (számoz...

Available for bidding
7 000 HUF
18,13
20,00
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
19483.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Pamer Nóra: Magyar építészet a két világháború között. Bp., 1986, Műszaki. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Benne neves magyar építészek munkáival, közte: Kozma Lajos, Ligeti Pál, Rimanóczy Gyula, Hofstätter Béla - Domány Ferenc és mások munkáival. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, az alsó lapélek foltosak.
19484.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Déry Attila - Merényi Ferenc: Magyar építészet 1867-1945. [Bp.], 2000., Urbino. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19485.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Pasarét és környéke. Építészeti séták/Architectural walks. Pasarét and its surroundings. Szerk/Edited: Vargha Mihály. Bp., 2000, Protomark. Térkép-melléklettel. Magyar és angol nyelven. Benne pasaréti "modern épületek" fekete-fehér fotóival, közte Kozma Lajos, Fischer József, Hajós Alfréd, Ligeti Pál, Molnár Farkas, Rimanóczy Gyula és mások által tervezett épületekkel. Kiadói papírkötés.
19486.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
Oscar Luzzatto-Bilitz: Antique Jade. London, 1987, Cassell, papírkötés, angol nyelven. Színes képekkel illusztrált kiadvány, mely bemutatja a jáde tárgyak készítésének történetét és felismerésének lehetőségeit.
19487.

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Giovanni Mariacher: Glass from Antiquity to the Renaissance (üvegek az antikvitástól a reneszánszig). London, 1998, Cassell, papírkötés, gazdag színes képanyaggal illusztrált.
19488.

Available for bidding
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Eric Knowles: Art Nouveau Antiques Checklist. London, 2000, Miller's, műbőr kötés, papír védőborítóval, jó állapotban, angol nyelven. Átfogó kiadvány az art nouveau műtárgyak témakörében.
19489.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Iain Zaczek: Art deco. London, 2000, Parragon, kartonált papírkötés papír védőborítóval. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány az art deco műtárgyakról.
19490.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events