Books: Architecture, Art

Number of items: 529

Fél Edit - Hofer Tamás: Parasztok, pásztorok, betyárok. Emberábrázolás a magyar népművészetben. Bp, 1966., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, foltos, kissé szakadt, a belül javított papírborítóval. Ritka! Megjelent 1170 példányban.
19840.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
19841.

Brenner, Anita: Idols Behind Altars. New York, 1929. Payson & Clarke Ltd. (Printed by J. J. Little and Ives Company). 1 t. (címkép) + 359 + [1] p. + 54 t. Első kiadás. Anita Brenner (1905-1974) lettországi bevándorlóktól származó mexikói antropológus, újságíró, munkássága java Mexikó társadalomtörténetével, kultúrájával és művészetével foglalkozik. 1929. évi kötetében, első önálló könyvében, illet...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Weinhold, Rudolf:  Töpferwerk in der Oberlausitz. Beiträge zur Geschichte des Oberlausitzer Töpferhandwerks. (Dedikált.) Berlin, 1958. Akademie-Verlag (VEB Werkdruck, Gräfenhainichen). VIII + 200 + [2] p. + 25 t. (kétoldalas). Dedikált: ,,An meinem lieben Freund István Vincze: Rudolf Weinhold". Rudolf Weinhold (1925-2003) német néprajztudós, elsősorban a népi fazekasság és szőlészet néprajzával foglalkozott. Monográfiája a mai cseh-lengyel-német régióban fekvő Felső-Lausitz fazekasiparának történetét vizsgálja. (Veröffentlichungendes Instituts für Deutsche Volkskunde, Band 18.) Prov.: Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Feliratozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19842.

Weinhold, Rudolf: Töpferwerk in der Oberlausitz. Beiträge zur Geschichte des Oberlausitzer Töpferhandwerks. (Dedikált.) Berlin, 1958. Akademie-Verlag (VEB Werkdruck, Gräfenhainichen). VIII + 200 + [2] p. + 25 t. (kétoldalas). Dedikált: ,,An meinem lieben Freund István Vincze: Rudolf Weinhold". Rudolf Weinhold (1925-2003) német néprajztudós, elsősorban a népi fazekasság és szőlészet néprajzával fo...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
19843.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
19844.

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Katalógus tétel, többségében képzőművészet, néhány fotóművészet, össz. 39 db: Czóbel 90 éves; Gedő Ilka 1980; Szolnoki Művésztelep kiállítása 1961 és 1966; Gadányi Jenő, 2000; Komoróczky Tamás, 2 db; Kovács Attila 1994; Salgótarjáni Tavaszi Tárlat 1975 és 1979; Ádám Zoltán (é.n., 2004 k.); Kerekes Gábor 1995; Káldi Katalin 2005; Pácser Attila (6 db); Szabó Gyula 2008; Grafikák Kállai Ernő hagyatékából, 1984; Bene Géza 1998; Rozsda Endre 1999; Varkoly László 1987; stb.
19845.

Katalógus tétel, többségében képzőművészet, néhány fotóművészet, össz. 39 db: Czóbel 90 éves; Gedő Ilka 1980; Szolnoki Művésztelep kiállítása 1961 és 1966; Gadányi Jenő, 2000; Komoróczky Tamás, 2 db; Kovács Attila 1994; Salgótarjáni Tavaszi Tárlat 1975 és 1979; Ádám Zoltán (é.n., 2004 k.); Kerekes Gábor 1995; Káldi Katalin 2005; Pácser Attila (6 db); Szabó Gyula 2008; Grafikák Kállai Ernő hagyaték...

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
19846.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
2000-2005 Kassák Múzeum 4 db kiadványa,  Legkedvesebb képeim, 20. századi magyar művészet magyar író hagyatékából, 20. századi magyar alternatív műhelyiskolák (2x) + 1996-2006 2 db Kassák Múzeumos meghívó. + 1988 Szépművészeti Múzeum Új szerzemények 1978-1988.
19847.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
19848.

Available for bidding
3 800 HUF
9,84
10,86
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
19849.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
19850.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Dorotheum árverési katalógus, fotók témában, 2017
19851.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events