Fél Edit - Hofer Tamás: Parasztok, pásztorok, betyárok. Emberábrázolás a magyar népművészetben. Bp, 1966., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, foltos, kissé szakadt, a belül javított papírborítóval. Ritka! Megjelent 1170 példányban.
Brenner, Anita: Idols Behind Altars. New York, 1929. Payson & Clarke Ltd. (Printed by J. J. Little and Ives Company). 1 t. (címkép) + 359 + [1] p. + 54 t. Első kiadás. Anita Brenner (1905-1974) lettországi bevándorlóktól származó mexikói antropológus, újságíró, munkássága java Mexikó társadalomtörténetével, kultúrájával és művészetével foglalkozik. 1929. évi kötetében, első önálló könyvében, illet...
Weinhold, Rudolf: Töpferwerk in der Oberlausitz. Beiträge zur Geschichte des Oberlausitzer Töpferhandwerks. (Dedikált.) Berlin, 1958. Akademie-Verlag (VEB Werkdruck, Gräfenhainichen). VIII + 200 + [2] p. + 25 t. (kétoldalas). Dedikált: ,,An meinem lieben Freund István Vincze: Rudolf Weinhold". Rudolf Weinhold (1925-2003) német néprajztudós, elsősorban a népi fazekasság és szőlészet néprajzával fo...
Katalógus tétel, többségében képzőművészet, néhány fotóművészet, össz. 39 db: Czóbel 90 éves; Gedő Ilka 1980; Szolnoki Művésztelep kiállítása 1961 és 1966; Gadányi Jenő, 2000; Komoróczky Tamás, 2 db; Kovács Attila 1994; Salgótarjáni Tavaszi Tárlat 1975 és 1979; Ádám Zoltán (é.n., 2004 k.); Kerekes Gábor 1995; Káldi Katalin 2005; Pácser Attila (6 db); Szabó Gyula 2008; Grafikák Kállai Ernő hagyaték...
2000-2005 Kassák Múzeum 4 db kiadványa, Legkedvesebb képeim, 20. századi magyar művészet magyar író hagyatékából, 20. századi magyar alternatív műhelyiskolák (2x) + 1996-2006 2 db Kassák Múzeumos meghívó. + 1988 Szépművészeti Múzeum Új szerzemények 1978-1988.