Burger, Fritz Dr.: Einführung in die moderne Kunst. Berlin-Neubabelsberg, 1917, Akademische Verlagsgesellschaft Athenaion. Kiadói kartonált kötés, foltos, kopottas állapotban.
9 db idegen nyelvű művészeti folyóirat: Interpress grafik 1973/1.; Gebrauchsgraphik 1958/1., 1958/12., 1959/10., 1961/2., 1961/3., 1962/11., 1963/2., 1963/3. számok. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban, helyenként kivágásból eredő hiányokkal.
Romanische Kunst. Dargestellt in 254 Bildern. Eingeleitet von Friedrich Möbius. Berlin-Wien-München, 1969, Union Verlag - Anton Schroll & Co. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, sérült kiadói papír védőborítóban.
Művészet és tér. Miró, Chillida, Tapies, Uecker és kortársaik grafikái. Szerk.: Marghescu Mária, Herpai András. Szentendre, 2013. Ferenczy Múzeum. Fotókkal illusztrált kötet; magyar, angol és német nyelvű szöveggel. Kiadói papírkötésben.
1975 Ipari Művészet c. folyóirat 4 db száma. Bp., Népművelési Propaganda Iroda. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, változó állapotban. Megjelent 1300 példányban.
Barátom, Picasso. Juan Gyenes fényképes emlékezései. Szerk.: Marosi László. Bp., 1984, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.