Books: Architecture, Art

Number of items: 529

Ráday Mihály: Unokáink sem fogják látni avagy Városvédő Pallasz Athéné kezéből időnként ellopják a lándzsát. A szerző, Ráday Mihály (1942-2021) Kossuth-díjas filmoperatőr, rendező, televíziós szerkesztő, a Budapesti Városvédő Egyesület elnöke által DEDIKÁLT példány. Benne Ráday Mihály által írt gépelt levéllel, rajta autográf aláírásával, eredeti borítékban. Bp., 1982, RTV-Minerva. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé sérült gerinccel.
19515.

Ráday Mihály: Unokáink sem fogják látni avagy Városvédő Pallasz Athéné kezéből időnként ellopják a lándzsát.
A szerző, Ráday Mihály (1942-2021) Kossuth-díjas filmoperatőr, rendező, televíziós szerkesztő, a Budapesti Városvédő Egyesület elnöke által DEDIKÁLT példány. Benne Ráday Mihály által írt gépelt levéllel, rajta autográf aláírásával, eredeti borítékban....

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Dr. Sikota Győző: Hollóházi kerámia. "Édesanyám emlékére- akinek segítségével írtam könyvemet - ..." Bp.,1961, Műszaki, 154+1 p. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva, egy lapon 'kerámiajegyekkel.' Kiadói kopott papírkötés. Megjelent 1600 példányban. Aláhúzásokkal.
19516.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Haranghy Jenő: A rajzolás iskolája. Kezdettől a művészetig. Bp., [1943], Győző Andor, 248 p. Második, bővített kiadás. Képekkel illusztrált. Kiadói félvászon kötés, széteső borítóval és kötéssel, firkával.
19517.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Gömör Béla: Mesélő műtárgyak. Válogatás a gyűjteményből. 2016, GMR. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19518.

Available for bidding
4 800 HUF
12,44
13,71
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
-  Wilhelm Fraenger: Hieronymus Bosch. Ford: Dávid Gábor Csaba. Lutz Braun felvételeivel és Patrik Reuterswärd utószavával. Bp, 1982., Corvina, 485 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, 30x24x5 cm Jó állapotban
19519.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Sam Havadtoy. A kötet anyagát összevál. és a kiadást gondozta: David Galloway. Milano, 2013, Mudima. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.  Havadtőy Sámuel/Sam Havadtoy (1952-) magyar származású amerikai festő, lakberendező és galériatulajdonos. Az 1980-as évek New York-i művészvilágának jelentős tagja.
19520.

Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Fillitz, Hermann: Die Schatzkammer in Wien. Symbole abendländischen Kaisertums. Wien, 1997, Tosa. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19521.

Available for bidding
3 600 HUF
9,33
10,29
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Levey, Michael: La Collection de la National Gallery. London, 1991, National Gallery Publications. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19522.

Available for bidding
3 400 HUF
8,81
9,71
Minimum bid:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600
Meisterwerke der Holzschneidekunst aus dem Gebiete der Architektur, Skulptur und Malerei. 7. Band. Leipzig, 1885. Weber. Könyv a fametszetekről. Nagyméretű dupla oldalas táblákkal. Gazdagon aranyozott, festett kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott. / With large illustrations and tables. In rich golden and linen binding. 31x42 cm
19523.

Available for bidding
4 800 HUF
12,44
13,71
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
2 db textilművészeti katalógus: Polgár Rózsa: Szövött kárpitok. / Woven tapestry. (Dedikált!) (Vác), 2001, (Nalors Grafikai Kft.) Színes fotókkal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. A művész, Polgár Rózsa (1936-2014) Kossuth-díjas textilművész, gobelinművész által dedikált példány. + Kókay Krisztina (grafikus, textilművész 1991-2004 közötti munkásságát bemutató katalógus). (Esztergom, 2005, Mester Nyomda). Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
19524.

2 db textilművészeti katalógus: Polgár Rózsa: Szövött kárpitok. / Woven tapestry. (Dedikált!) (Vác), 2001, (Nalors Grafikai Kft.) Színes fotókkal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. A művész, Polgár Rózsa (1936-2014) Kossuth-díjas textilművész, gobelinművész által dedikált példány. + Kókay Krisztina (grafikus, textilművész 1991-2004 közötti munkássá...

Available for bidding
4 800 HUF
12,44
13,71
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Lugosi József-Temesváry Ferenc: Kardok. Bp., 1988, Zrínyi Katonai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, karcos kiadói papír védőborítóban.
19525.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Vadas József: A magyar bútor 100 éve. Típus és modernizáció. [Bp.], 1992., Fortuna, 198+5 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.,
19526.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events