Ráday Mihály: Unokáink sem fogják látni avagy Városvédő Pallasz Athéné kezéből időnként ellopják a lándzsát. A szerző, Ráday Mihály (1942-2021) Kossuth-díjas filmoperatőr, rendező, televíziós szerkesztő, a Budapesti Városvédő Egyesület elnöke által DEDIKÁLT példány. Benne Ráday Mihály által írt gépelt levéllel, rajta autográf aláírásával, eredeti borítékban....
Dr. Sikota Győző: Hollóházi kerámia. "Édesanyám emlékére- akinek segítségével írtam könyvemet - ..." Bp.,1961, Műszaki, 154+1 p. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva, egy lapon 'kerámiajegyekkel.' Kiadói kopott papírkötés. Megjelent 1600 példányban. Aláhúzásokkal.
- Wilhelm Fraenger: Hieronymus Bosch. Ford: Dávid Gábor Csaba. Lutz Braun felvételeivel és Patrik Reuterswärd utószavával. Bp, 1982., Corvina, 485 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, 30x24x5 cm Jó állapotban
Sam Havadtoy. A kötet anyagát összevál. és a kiadást gondozta: David Galloway. Milano, 2013, Mudima. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Havadtőy Sámuel/Sam Havadtoy (1952-) magyar származású amerikai festő, lakberendező és galériatulajdonos. Az 1980-as évek New York-i művészvilágának jelentős tagja.
Meisterwerke der Holzschneidekunst aus dem Gebiete der Architektur, Skulptur und Malerei. 7. Band. Leipzig, 1885. Weber. Könyv a fametszetekről. Nagyméretű dupla oldalas táblákkal. Gazdagon aranyozott, festett kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott. / With large illustrations and tables. In rich golden and linen binding. 31x42 cm
Vadas József: A magyar bútor 100 éve. Típus és modernizáció. [Bp.], 1992., Fortuna, 198+5 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.,