Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 67

Bihari Zoltán: Magyar cukrászdák és kávéházak. H.n., 2018, Nemzeti Értékek. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel, címlapon magánkönyvtári bélyegzéssel.
20000.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
15 000 HUF
38,86
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
[Magyar Elek]: Az Ínyesmester szakácskönyve. 2500 recept. 15-20.000 példány. Budapest, 1933. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 510 + [2] p. A kötet szerzője Magyar Elek (1875-1947) újságíró, gasztronómiai író. Újságírói munkája során egyaránt írt tárcákat a régi Budapestről, politikai cikkeket, kritikákat, sport- és lóverseny-tudósításokat. Szerteágazó érdeklődése tetten érhető receptkönyvében, melynek gazdag receptúra-gyűjteményét gasztro-kulturális kitérők tarkítják, e kitérőkben számos, az étkezési kultúrához kötődő, személyes lóversenypálya környéki és újságírói anekdotát oszt meg, tárcaírásokat közöl a pesti kulináris kultúráról, cukrászdákról és kávéházakról, illetve erősen véleményez egynémely gasztronómiai rémtettet. Az összetéveszthetetlen stílusú szerző névtelenül vezette ,,Ínyesmester" című gasztronómiai tárcarovatát a Pesti Hírlapban, a szöveg jó része onnan került át a kötetbe. A munka első kiadása 1932-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az előzékeken halvány foltosság és javítás, példányunk fűzése kissé meglazult. Horváth 1004. Éliás-Szántó 47.2. Feliratozott, illusztrált, sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben, az oldalsó lapszéleken apró, halvány foltosság.
20001.

[Magyar Elek]: Az Ínyesmester szakácskönyve. 2500 recept. 15-20.000 példány. Budapest, 1933. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 510 + [2] p. A kötet szerzője Magyar Elek (1875-1947) újságíró, gasztronómiai író. Újságírói munkája során egyaránt írt tárcákat a régi Budapestről, politikai cikkeket, kritikákat, sport- és lóverseny-tudósításokat. Szerteágazó érdeklődése tetten érhető receptkönyvében, me...

Available for bidding
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Arányi Mária: A kis háziasszony. Bp.,(1942.),Rózsavölgyi, 256 p.+XXXII (fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon-kötés, kis kopásnyomokkal.
20002.

Available for bidding
4 800 HUF
12,44
13,71
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
François Collombet - Jean-Paul Paireault: Grands et petits Vins de France. Préface en hommage á Jean Carmet. Paris, 1958., Éditions Hatier. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20003.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Ravasz László: Cukrászipari technológia. Bp., 1964, Közigazgatási és Jogi. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói nyl-kötés, foltos borítóval, a lapok felső sarkai foltosak.
20004.

Available for bidding
3 600 HUF
9,33
10,29
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Cooking and Baking by Gas. Bp., Kossuth Press. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20005.

Available for bidding
4 600 HUF
11,92
13,14
Minimum bid:
4 600 HUF
4 600 5 500 6 000
Szakál László: Terítéken a paprika... Régi ételek, anekdotákkal fűszerezve. A szerző, Szakál László (1946-) által Békés Attila MÚOSZ Aranytoll-díjas hírlapíró, mandolinművész, a "mandolinkirály" részére DEDIKÁLT példány! Bp., 2000, Tax és Társa. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20006.

Available for bidding
4 600 HUF
11,92
13,14
Minimum bid:
4 600 HUF
4 600 5 500 6 000
Dr. Rosenberg László - Dr. Hetényi Géza: Diétás beteg szakácskönyve I-III. és V. kötet. Bp., é.n. Novák Rudolf és Társa. Kiadói papírkötés, borítók széle részben apró szakadásokkal, I. kötet borítója kissé foltos, III. kötet ragasztása részben elengedett.
20007.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Kozák László: Juhtenyésztés. Bp., 1921, Pallas. 2. kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, restaurált borítóval, foltos címlappal.
20008.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Édes jubileum. 160 éves Debrecenben a cukrászat. 160 süteményrecepttel! Debrecen, 1977, HBM Vendéglátó Vállalat. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20009.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
2 db - Dr. Sántha László: Szőlő kártevői. + s. Bíró Géza: Szőlő, must, bor. Növényvédelem és kertészet könyvtára. 1934, 1936. Kiadói sérült papírkötés, kopottas állapotban.
20010.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Rapaics Raymund: A magyarság virágai. A virágkultusz története. Bp., 1986, ÁKV. Reprint kiadás. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban, intézményi bélyegzővel.
20011.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events