Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 67

Csoma Zsigmond: Nászéjszakák bora: a somlai. Bp., 1986, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
20036.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
700 HUF
1,81
2,00
Minimum bid:
700 HUF
700 800 900
cca 1930 Dr. Oetker Receptek receptfüzet. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
20037.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
20038.

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Magyar borhagyományok, borivási szokások. Válogatott írások a magyar borkultúráról. Szerk.: Lelkes Lajos. Bp., 2004, Mezőgazda. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
20039.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Vincze Jenő (összeáll.):  Diétás konyha. Függelék: Vegetáriánus étrend. Budapest, [1933]. Dante-kiadás (Fővárosi Nyomda Rt.) 240 p. Első kiadás. Vincze Jenő szakácskönyve betegségek szerinti rendben ajánl hathatós recepteket a lábadozóknak, illetve a betegeknek. A kötet végén a vegetáriánus étrend receptúrái. Példányunk fűzése laza. Horváth 1944. Fűzve, színes, illusztrált, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban.
20040.

Vincze Jenő (összeáll.): Diétás konyha. Függelék: Vegetáriánus étrend. Budapest, [1933]. Dante-kiadás (Fővárosi Nyomda Rt.) 240 p. Első kiadás. Vincze Jenő szakácskönyve betegségek szerinti rendben ajánl hathatós recepteket a lábadozóknak, illetve a betegeknek. A kötet végén a vegetáriánus étrend receptúrái. Példányunk fűzése laza. Horváth 1944. Fűzve, színes, illusztrált, sérült, enyhén hiányos ...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Török Sándor: Borászok zsebkönyve. Bp., én., Mezőgazda. 3. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés + 2006 Borbarát 2006. tavasz, XI. évf. 1. sz.
20041.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
20042.

Schnitta Sámuel: Felszolgálói ismeretek a vendéglátóipari tanulóiskolák számára. Budapest, 1962. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Révai-nyomda). 351 + [1] p. + 14 t. (kétoldalas). Első kiadás. Schnitta Sámuel (1893-1968) hazai és nemzetközi éttermi szakember, szakíró, a Hungária Szálló, a Dunapalota Ritz Szálló éttermeinek, majd a Margitszigeti Étteremnek irányítója. Oldalszámozáson belül számos ...

Available for bidding
3 800 HUF
9,84
10,86
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Bálint György:  Újabb mesterfogások. Kezdő és haladó kertészkedők számára. (Dedikált.) Budapest, 1994. Mezőgazdasági Kiadó Kft. (Makai + Makai Kft. ny.) 166 + [2] p. Dedikált: ,,Pintér Irmának szeretettel: Bálint György". Bálint György (1919-2020) kertészmérnök ismeretterjesztő szakmunkáját Tóth Péter kétszínnyomású grafikái illusztrálják. A munka első kiadása 1991-ben jelent meg, példányunk a második, javított kiadásból származik. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20043.

Bálint György: Újabb mesterfogások. Kezdő és haladó kertészkedők számára. (Dedikált.) Budapest, 1994. Mezőgazdasági Kiadó Kft. (Makai + Makai Kft. ny.) 166 + [2] p. Dedikált: ,,Pintér Irmának szeretettel: Bálint György". Bálint György (1919-2020) kertészmérnök ismeretterjesztő szakmunkáját Tóth Péter kétszínnyomású grafikái illusztrálják. A munka első kiadása 1991-ben jelent meg, példányunk a más...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
20044.

Bálint György: Keseréves éveim. (Dedikált.) (Budapest, 2002). Minerva Kiadó (Szegedi Kossuth Nyomda Kft.) 295 + [1] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Lendvai Bélának barátsággal: Bálint György". A Bálint gazdaként is ismert Bálint György (1919-2020) kertészmérnök, szakíró, szerkesztő, tudományos ismeretterjesztő önéletrajzát oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétel kíséri. Színes, illusztrált ...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Solty Ernő:  Budapest tejellátása. Budapest, [1938]. Budapest Székesfővárosi Statisztikai Hivatala (Székesfővárosi házinyomda). 160 p. Egyetlen kiadás. Solty Ernő (sz. 1904) statisztikus, miniszteri osztálytanácsos monográfia Budapest tejfogyasztásáról. A gazdag adatállományon nyugvó kötet vázolja Budapest tejfogyasztásának történetét, a tejszállítás szállítási módszereinek gyökeres átalakulását (túlnyomórészt vasúton, hűtött kocsikban érkezik, a gyalogos szállítás elhanyagolható), a tej és tejtermékek országon belüli markáns eltéréseit, a szabadversenyes kapitalizmus körülményei között a tejtermékek árainak éven belüli markáns változásait, a tejipar hatósági szabályozásának lassú erősödését. Kitekintéssel a külföldi tejfogyasztási szokásokra, illetve a tejpropaganda feladataira. A címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés, az első ívek fűzése enyhén laza. (Statisztikai közlemények, 86. kötet, 1. szám.) BOEH VII: 1996. Fűzve, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.
20045.

Solty Ernő: Budapest tejellátása. Budapest, [1938]. Budapest Székesfővárosi Statisztikai Hivatala (Székesfővárosi házinyomda). 160 p. Egyetlen kiadás. Solty Ernő (sz. 1904) statisztikus, miniszteri osztálytanácsos monográfia Budapest tejfogyasztásáról. A gazdag adatállományon nyugvó kötet vázolja Budapest tejfogyasztásának történetét, a tejszállítás szállítási módszereinek gyökeres átalakulását (...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
20046.

Fornády Elemér: A borkezelés mestersége. Gyakorlati borgazdaság. Budapest, 1941. Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete (Merkantil-ny.) [4] + 256 + [4] p. + 2 t. (ebből egy kétoldalas). Első kiadás. Szövegközti ábrákkal illusztrált, bevezető jellegű borászati munka, főként a szüretelés utáni munkafázisokról, a borok készítéséről, javításáról, eladásáról, vételéről és felszolgálásáról;...

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
20047.

Available for bidding
7 000 HUF
18,13
20,00
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events