Bouhler, Philipp: Adolf Hitler. Egy népi mozgalom keletkezése. Fordították: Dr. Kerekes Béla és a 60.216-os számú párttag. Bp., 1940, Nyilas Lap- és Könyvkiadó Vállalat, (Budai Bernwallner-ny.), 46+1 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kopottas állapotban, kis benyomódásokkal. Rendkívül ritka! Aukción még nem szerepelt!
Herczeg Géza: Kun Béla. Történelmi grimász. Nadányi Zoltánnak DEDIKÁLT! Berlin, 1929, Verlag für Kulturpolitik. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
[Lumignon, P. - Pelz, Eduard]: Hephata oder Denkwürdigkeiten und Bekenntnisse eines Freimaurers. [Hephata avagy Egy szabadkőműves emlékiratai és vallomásai.] Mit erläuternden Abbildungen. Leipzig, 1836, Karl Andrä, XII+316 p.+1+15 t. Első kiadás. Német nyelven. Bekötött eredeti papírborítókkal. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a címlap előtti lapon és egy táblán szakadással, kissé fo...
Nádasdy Béla: Az utolsó kísérlet 1918. Tisza István gróf utolsó politikai missziója. Bp., Csaba és Társa. Kiadói sérült papírkötés, kopottas állapotban.
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírások, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp., 1898, Révai (Franklin-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott és ezüstözött,...
Foerk Ernő: Török emlékek Magyarországban. (Bp., 1918, Korvin-Testvérek-ny.), 19+(1) p.+ 50 (egészoldalas ábrák) t. Átkötött, modern félbőr-kötésben, jó állapotban, címlap nélkül.
[Curtius, Ernst (1814-1897)] Curtius Ernő: A görögök története I-VI. köt. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából, a negyedik javított kiadás után fordította Fröhlich Róbert (I-III. kötet), Szilasi Mór (IV. kötet), Lehr Albert (V. kötet) és Komáromy Lajos (VI. kötet). Bp., 1875-1880, MTA, IV+384 p.; 4+471 p. ;4+460 p.;4+625 p.;6+522 p.;6+532 p. Első magyar nyelvű kiadás! Teljes! Átkötött modern...
Gundl, Paul Anton: Vellus Aureum Burgundo-Austriacum, sive Augusti & Celeberrimi Ordinis torquatorum aurei velleris equitum [...] Viennae, 1728, Typis Wolffgangi Schwendimann. Latin nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopottas, foltos borítóval, a gerincen sérüléssel, helyenként kissé sérült foltos lapokkal, hiányos. A címlapon "Gf. Zichy J. és I.-nak emlékül adták Bodonyi...