Tétel

Hammer price:

6 000 HUF

Description:

Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] Budapest, 1929. Zajti Ferenc kiadása (Budapesti Hírlap ny.) IV + 335 + [3] p.; 368 p. Ipolyi Arnold (1823-1886) római katolikus püspök, művészettörténész, múzeumszervező, műemlékvédő. A magyar ősvallás nyomai után kutatva állította össze a magyar népi hiedelemrendszert bemutató monográfiáját, gazdag szakirodalmi jegyzetanyaggal. Első kiadása 1854-ben jelent meg, a Magyar Tudományos Akadémia négy évvel később nagyjutalomban részesítette. Példányunk a második kiadásból való. Egységes, aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, az eredeti első borítók bekötve. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk