19276.
478. Online Auction sale of the unsold lots
Books: History
4 600 HUF
Kozma Andor: Honfoglalás. Történelmi rege. Budapest, 1925. Pantheon Irodalmi Intézet Rt. (Globus ny.) 285 + [1] p. Első kiadás. Kozma Andor (1861-1933) költő, műfordító, újságíró, politikus. A magyar mitológiának emléket állító honfoglalási eposza korábbi, Turán című elbeszélő költeményének önmagában is megálló folytatása; a konzervatív sajtó kedvelt költője érdeklődése Trianon után fordul a grandiózus témák felé; korábban a budapesti sajtó csípős nyelvű kritikusa volt. A címlapon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, a kötéstáblákon apró foltossággal.