Tétel

Hammer price:

4 400 HUF

Description:

Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Budapest, (1885). Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. XVI + 502 p. Salamon Ferenc (1825-1892) nagykőrösi pedagógus, fővárosi közíró, később történész, döntően a török korral foglalkozott. A hadtörténeti lehetőségekkel kecsegtető időszak mégsem hadi eseménykrónika, sokkal inkább népesedés-, társadalom-, adó- és közigazgatás-történet. A monográfia alaposan körül járja a hódoltsági terület falupusztulásának okait, de kiemeli, hogy a falupusztulással egy időben bizonyos hódoltsági mezővárosok jelesebb önkormányzatiságra tettek szert, Kecskemét, Nagykőrös hódoltsági mezővárosok belső működéséről pedig emlékezetes részeket tesz közzé, természetesen nem elfeledkezve arról, hogy a török uralom - bár az adóztatáson kívül kevéssé kívánta a maga képére formálni a helyi társadalmat - mindent összevéve pusztító hatással járt a magyarságra nézve. A munka első kiadása 1864-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Néhány oldal fűzése a gerincnél megerősítve. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk