https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 187

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Első kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, apró sérüléssel
1
19356.

Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Első kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, apró sérüléssel

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 200 HUF
3,11
EUR
,
3,43
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
Kákosy László: Ré fiai. Az ókori Egyiptom története és kultúrája. Bp., 1979, Gondolat. Első kiadás. Egészoldalas fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
1
19357.

Kákosy László: Ré fiai. Az ókori Egyiptom története és kultúrája. Bp., 1979, Gondolat. Első kiadás. Egészoldalas fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
Vass Gyula: A Dunamedence ezer éve. Magyarország szerepe kelet és nyugat között. Bp., (1940), Századunk. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított gerinccel, Kardos János ügyvéd névbélyegzésével.   Kardos János (1894-1959) ügyvéd. A második világháború után - amíg tehette - több kiemelt koncepciós perben is közreműködött védőként. (Szomathelyi Ferenc, Dálnoki Veress Lajos, András Sándor, Esterházy Pál herceg, Ordass Lajos, Rácz Sándor, Tóth Ilona ..stb.)
1
19358.

Vass Gyula: A Dunamedence ezer éve. Magyarország szerepe kelet és nyugat között. Bp., (1940), Századunk. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított gerinccel, Kardos János ügyvéd névbélyegzésével. Kardos János (1894-1959) ügyvéd. A második világháború után - amíg tehette - több kiemelt koncepciós perben is közreműködött védőként. (Szomathelyi Ferenc, Dálnoki Veress Lajos, András Sándor, Ester...

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
1 600 HUF
 
Lendvai, Paul:  Leben eines Grenzgängers. Erinnerungen. Aufgezeichnet im Gespräch mit Zsófia Mihancsik. Aus dem Ungarischem übertragen von Ernő Zeltner. (Dedikált.) [Bécs] (Wien, 2013). Verlag Kreymar & Scheriau (Druckerei Theiss GmbH). 255 + [1] p. + 8 t. (kétoldalas). Első osztrák kiadás. Dedikált: ,,Kedves Pista! Kerek születésnapodra szeretettel, tisztelettel, híved és barátod, Pali, Bécs, 2013". A Paul Lendvai (sz. 1929) magyar származású osztrák újságíróval, osztrák televíziós műsorvezetővel, Közép-Kelet-Európa-kommentárorral készült életmű-interjú eredeti nyelven ,,Három élet: Beszélgetés Mihancsik Zsófiával" címen jelent meg (Budapest, 2012, Kossuth Könyvkiadó). Az aktuálpolitikai megjegyzésekben gazdag interjúkötet hátoldalán válogatás a mű baráti ajánlásaiból. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
1
19359.

Lendvai, Paul: Leben eines Grenzgängers. Erinnerungen. Aufgezeichnet im Gespräch mit Zsófia Mihancsik. Aus dem Ungarischem übertragen von Ernő Zeltner. (Dedikált.) [Bécs] (Wien, 2013). Verlag Kreymar & Scheriau (Druckerei Theiss GmbH). 255 + [1] p. + 8 t. (kétoldalas). Első osztrák kiadás. Dedikált: ,,Kedves Pista! Kerek születésnapodra szeretettel, tisztelettel, híved és barátod, Pali, Bécs, 201...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 800 HUF
4,66
EUR
,
5,14
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
Vegyes Habsburg-házzal kapcsolatos könyvtétel, 7 db:  Jászi Oszkár: A Habsburg-Monarchia felbomlása, Supka Géza: Habsburg-krónika, Sigrid - Maria Größing: A Habsburgok szerelmi krónikája, Németh Andor: Mária Terézia, Frederich Weissensteiner: Mária Terézia leányai, Ángeles Caso: Sziszi. Egy császárné naplója, Thea Leitner: A Habsburgok elfelejtett gyermekei. Különféle kiadásokban, nagyrészt jó állapotban.
1
19360.

Vegyes Habsburg-házzal kapcsolatos könyvtétel, 7 db: Jászi Oszkár: A Habsburg-Monarchia felbomlása, Supka Géza: Habsburg-krónika, Sigrid - Maria Größing: A Habsburgok szerelmi krónikája, Németh Andor: Mária Terézia, Frederich Weissensteiner: Mária Terézia leányai, Ángeles Caso: Sziszi. Egy császárné naplója, Thea Leitner: A Habsburgok elfelejtett gyermekei. Különféle kiadásokban, nagyrészt jó áll...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
6 000 HUF
15,54
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
Jacques Delarue: A Borba cikksorozata a Gestaporól. Gépirat. hn., én., nyn. ,41-55 p.; 2+41-56 p.; 49-61 p.; 35-68 p.; 32-57 p.; 34-54 p.; 2+25-48 p. Szakadozott papírmappában.
1
19361.

Jacques Delarue: A Borba cikksorozata a Gestaporól. Gépirat. hn., én., nyn. ,41-55 p.; 2+41-56 p.; 49-61 p.; 35-68 p.; 32-57 p.; 34-54 p.; 2+25-48 p. Szakadozott papírmappában.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
6 000 HUF
15,54
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
Benda Kálmán szerk: Magyarország történelmi kronológiája I. IV. kötet. Bp., 1981. MTA: Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. kt borítón szakadással
1
19362.

Benda Kálmán szerk: Magyarország történelmi kronológiája I. IV. kötet. Bp., 1981. MTA: Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. kt borítón szakadással

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
[II. Világháború] Pest. 1941. május 28. (Napilap, III. évfolyam, 121. szám) "Roosevelt bejelentette az USA fegyveres készültségét -- A németek Észak-Afrikában nagy támadást indítottak". Félbehajtva, jó állapotban.
1
19363.

[II. Világháború] Pest. 1941. május 28. (Napilap, III. évfolyam, 121. szám) "Roosevelt bejelentette az USA fegyveres készültségét -- A németek Észak-Afrikában nagy támadást indítottak". Félbehajtva, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
700 HUF
1,81
EUR
,
2,00
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
700 HUF
 
Lewis Mumford: A gép mítosza. Válogatott tanulmányok. Ford.: Csillag Veronika, Lukin Gábor. Vál., szerk. és az utószót írta: Kodolányi Gyula. A szerző, Kodolányi Gyula (1942-) Kossuth-díjas költő, műfordító, irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Mérleg. Bp., 2000, Európa. Kiadói papírkötés.
1
19364.

Lewis Mumford: A gép mítosza. Válogatott tanulmányok. Ford.: Csillag Veronika, Lukin Gábor. Vál., szerk. és az utószót írta: Kodolányi Gyula. A szerző, Kodolányi Gyula (1942-) Kossuth-díjas költő, műfordító, irodalomtörténész által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Mérleg. Bp., 2000, Európa. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
2 800 HUF
7,25
EUR
,
8,00
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
Carlyle, Thomas:  On Heroes, Hero-Worship and the Heroic in History. Edited, with Notes and Introduction, by Annie Russell Marble. New York, 1904. The Macmillan Company (Norwood Press, Norwood). XXXVI + 417 + [7] p. Thomas Carlyle (1795-1881) skót esszéíró, történetíró és filozófus esszégyűjteménye a kiemelkedő személyiségek emberi történelemre gyakorolt hatását vizsgálta. Az esszégyűjtemény a filozófus hat előadásából áll össze, melyeket 1840 májusában tartott népes közönség előtt. A Hősökről való eszmefuttatás eredeti nyelven először 1841-ben jelent meg, jegyzetelt kiadásunk először 1897-ben. Az első előzéken régi kereskedelmi könyvjegy. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
1
19365.

Carlyle, Thomas: On Heroes, Hero-Worship and the Heroic in History. Edited, with Notes and Introduction, by Annie Russell Marble. New York, 1904. The Macmillan Company (Norwood Press, Norwood). XXXVI + 417 + [7] p. Thomas Carlyle (1795-1881) skót esszéíró, történetíró és filozófus esszégyűjteménye a kiemelkedő személyiségek emberi történelemre gyakorolt hatását vizsgálta. Az esszégyűjtemény a fil...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
1 000 HUF
2,59
EUR
,
2,86
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
Krausz Simon: Életem. Bp.,én.,Cserépfalvi, 356+4 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
1
19366.

Krausz Simon: Életem. Bp.,én.,Cserépfalvi, 356+4 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
2 000 HUF
5,18
EUR
,
5,71
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
Dr. Halla Aurél - Dr. Dobrovics Károly: Magyarország története különös tekintettel iparra és kereskedelemre II. kötet. Bp., 1936 Monopol Könyvkiadó Vállalat. Kiadói félvászon kötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.
1
19367.

Dr. Halla Aurél - Dr. Dobrovics Károly: Magyarország története különös tekintettel iparra és kereskedelemre II. kötet. Bp., 1936 Monopol Könyvkiadó Vállalat. Kiadói félvászon kötés, gerinc szakadt, kopottas állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
2 400 HUF
6,22
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 478


Viewing: 18 November - 21 November


Item pickup: from 25 November


Deadline for payment: 6 December


Pay-off: from 11 December

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment