Századunk tanúja - Habsburg Ottó. Habsburg Wallburga (1958-), Habsburg Károly (1961-) által aláírt példány, Szerk.: Simonné Dr. Tigelmann Ilona. [Tatabánya], 1989, Komárom Megyei Moziüzemi Vállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Dr. Somogyi István: Hartensteintől Funchalig. Egy királydráma története hiteles adatok nyomán. Bp., 1936, szerzői kiadás (ifj. Kellner Ernő-ny.), 267+(2) p. Kiadói papírkötés, nagyrészt felvágatlan lapokkal, a lapok egy része (65-112. old.) kijár.
Cemal Kutay: II. Dünya Harbinde Belgrad'I Kurtaran Türk. [ A török, aki megmentette Belgrádot a második világháborúban.] A szerző, Cemal Kutay (1909-2006) török történész által Mezey István (?) részére DEDIKÁLT példány! Istanbul, 1963, Taríh Konusuyor. Török nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Kissházy Bulcsú Bertalan: Siet az élet... Korrajz az orosz forradalmak idejéből. Budapest, 1943. (Kissházy Sári kiadása) Hollósy János ny. 208 p. Egyetlen kiadás. Kissházy Bulcsú Bertalan első világháborús veterán, kalandregényíró, írói munkásságát az 1940-es évek első felében fejtette ki. A szerző hadifogolyként maga is tanúja volt a különféle kalandortípusokat felszínre hozó, elhúzódó bolsevik ...
Eichmann in Hungary. Documents. Edited by Jenő Lévai. Bp., 1961, Pannonia Press. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen kis hiánnyal.
Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lip...
Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Történeti tanulmány. Eredeti levelezések s más egykorú kútfők nyomán írta Thaly Kálmán. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] Bp., 1905., Franklin, 1 (címkép) t.+ 400+2 p. + 28 t. + 7 (melléklet) t.; 1 (címkép) t.+ 392+2 p. + 5 t. + 3 (melléklet) t. + 1 térkép (kihajtható térkép, ...
1898 Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Szerk.: Szilágyi Sándor. XXXII. évf. 1-10. füzet. + A Magyar Történelmi Társulat névkönyve MDCCCXCVIII. Teljes. Bp., Athenaeum, 576 + 80 + 577-864 p.+VII+865-964 p. Átkötött modern félvászon-kötésben, volt könyvtári példány. Körbevágva.
1968 Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. 102. évf. 1-6. sz. Teljes. Bp., Magyar Történelmi Társulat, (Akadémiai Nyomda), 1334+2 p. Kiadói papírkötések, volt könyvtári példány. + 1995 Századok. 129. évf. 6. sz. Bp., Magyar Történelmi Társulat, 1217-1484+2 p. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
1896 Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Szerk.: Szilágyi Sándor. XXX. évf. 1-10. füzet. Teljes. Bp., Athenaeum, 868+VIII+869-958 p. Átkötött modern félvászon-kötésben, volt könyvtári példány. Körbevágva.
A Milleniumi Magyarország. Album korabeli fotográfiákkal. Budapest, 1998, Kossuth Kiadó. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, számos fekete-fehér fotóval illusztrálva, magyar, angol, német és francia nyelven. Jó állapotban.