Books: Hunting

Number of items: 20

Fenczik István:  Az állati lélek. Átnézte: Nikolits György. Előszó: Kolosváry Gábor. Budapest, (1943). A Vadászati Útmutató kiadása (Könyv- és Lapüzem). 296 p. Egyetlen kiadás. Fenczik István (1892-1946) kárpátaljai görögkatolikus teológus, pedagógus, jogász, zenetudós és ruszin politikai aktivista szerteágazó tevékenységi köréből ezúttal illusztrált állattani munkáját olvashatjuk, mely egyben a magyar etológiai irodalom korai darabja. Néhány oldalon aláhúzások, az utolsó leveleken apró, halvány foltosság, példányunk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult. (A Vadászati Útmutató könyvsorozata, I. kötet.) Vuray 262. Tordai 446. BOEH VIII: 2200. Aranyozott, illusztrált, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20080.

Fenczik István: Az állati lélek. Átnézte: Nikolits György. Előszó: Kolosváry Gábor. Budapest, (1943). A Vadászati Útmutató kiadása (Könyv- és Lapüzem). 296 p. Egyetlen kiadás. Fenczik István (1892-1946) kárpátaljai görögkatolikus teológus, pedagógus, jogász, zenetudós és ruszin politikai aktivista szerteágazó tevékenységi köréből ezúttal illusztrált állattani munkáját olvashatjuk, mely egyben a m...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Berger, A[rthur]: Eine Welt- und Jagdreise. Berlin, 1907, Paul Parey,XII+385+6 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Első kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
20081.

Available for bidding
2 600 HUF
6,74
7,43
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Temesváry Ferenc: Vadászfegyverek. Bp., 1992, Zrínyi Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
20082.

Available for bidding
3 600 HUF
9,33
10,29
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte - -. Bp.,1947. Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda, 1 (címkép) t. + 61+3 p.+ 65 t. (egy színes, 64 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 1947-ben készült, Szárnyas vadászmesterek című természetfilmjének emlékeiből és képanyagából szemezget, a képek közt értékes werkfotó-anyaggal. A szövegközti vadász életképeket Benyovszky István készítette. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel.
20083.

Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte - -. Bp.,1947. Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda, 1 (címkép) t. + 61+3 p.+ 65 t. (egy színes, 64 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 194...

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1903 Vadászlap c. újság XXIV: évf 20. szám
20084.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
20085.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
20086.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
5 darab vadászattal kapcsolatos könyv. Fekete István: Ballagó idő. Vadászlesen. Molnár Gábor: Kalandok a brazíliai őserdőben. Székely István szerk.: Vadásznapló anno. Beretz Katalin: Puskák - Pajzsok - Fohászok.
20087.

Available for bidding
3 600 HUF
9,33
10,29
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
1966 Magyar Vadász 1966-os, XIX. évfolyam 1., 8-12. számai, nem teljes. Izgalmas fekete-fehér képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1966" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.
20088.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1977 Nimród. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének a lapja, 1977-es, 1-12. számai, teljes évfolyam. Izgalmas képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1977" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.
20089.

Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600
1978 Nimród. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének a lapja, 1978-as, 1-3,6-12. számai, nem teljes évfolyam. Izgalmas képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1978" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.
20090.

Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
1979 Nimród. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének a lapja, 1979-es, 1-10,12. számai, nem teljes évfolyam. Izgalmas képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1979" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.
20091.

Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events