Fenczik István: Az állati lélek. Átnézte: Nikolits György. Előszó: Kolosváry Gábor. Budapest, (1943). A Vadászati Útmutató kiadása (Könyv- és Lapüzem). 296 p. Egyetlen kiadás. Fenczik István (1892-1946) kárpátaljai görögkatolikus teológus, pedagógus, jogász, zenetudós és ruszin politikai aktivista szerteágazó tevékenységi köréből ezúttal illusztrált állattani munkáját olvashatjuk, mely egyben a m...
Berger, A[rthur]: Eine Welt- und Jagdreise. Berlin, 1907, Paul Parey,XII+385+6 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Első kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte - -. Bp.,1947. Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda, 1 (címkép) t. + 61+3 p.+ 65 t. (egy színes, 64 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 194...
1966 Magyar Vadász 1966-os, XIX. évfolyam 1., 8-12. számai, nem teljes. Izgalmas fekete-fehér képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1966" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.
1977 Nimród. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének a lapja, 1977-es, 1-12. számai, teljes évfolyam. Izgalmas képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1977" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.
1978 Nimród. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének a lapja, 1978-as, 1-3,6-12. számai, nem teljes évfolyam. Izgalmas képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1978" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.
1979 Nimród. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének a lapja, 1979-es, 1-10,12. számai, nem teljes évfolyam. Izgalmas képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1979" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.