Glässer Norbert (szerk.): Mózes kőtáblái a hármashalmon. Zsidó hagyomány és szimbolikus politika határán. Szeged, 2015, SZTE BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Sárga könyv. Adatok a magyar zsidóság háborús szenvedéseiből. 1941-1945. Összeállította: Vihar Béla. Budapest, (1945). Hechaluc-kiadás (Igazság ny.) 216 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Sraga Weil grafikusművész szövegközti és egész oldalas illusztrációival. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, Sraga Weil által illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.
Scheiber Sándor könyve. Válogatott beszédek. Vál. és szerk.: Kőbányai János. (Dedikált!) Bp., 1994, Múlt és Jövő. Kiadói papírkötés. A borító belső oldalán beragasztva a könyv szerkesztője, Kőbányai János (1951- ) Scheiber Sándor-díjas író, szerkesztő, szociográfus, fotóművész dedikációja.
Hágár országa. A magyarországi zsidóság - történelem, közösség, kultúra. Szerk.: Szalai Anna. Ford.: Takács Zoltán. (Dedikált!) Bp., 2009, Antall József Alapítvány - Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A fordító, Takács Zoltán által dedikált példány.
3 db holocaust témájú könyv: Karsai László, Szita Szabolcs: Holocaust Magyarországon A Budapesti Történeti Múzeumban Rendezett Holocaust Magyarországon kiállítás látogatóinak. H.n., 1994, Magyar Auschwitz Alapítvány-Holocaust Dok. Közp.. 83 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, gerincen apró sérüléssel. + Iratok a kisegítő munkaszolgálat, a zsidóüldözés történetéhez 3. füzet. DE...
A Talmud magyarul. Ford.: Luzsénszky Alfonz. Bp., 1942, Stádium. 11. kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval . A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.