Felséges Első Ferentz Austriai császár, Magyar, és Cseh Ország koronás királyától Posony szabad királyi városába 1825-dik esztendőben, Szent-Mihály havának 11-dik napjára rendeltetett Magyar ország gyűlésének Jegyző könyve melly eredetképpen magyar nyelven íratott, és az ország gyűlésének fő vigyázása alatt hitelesen deák nyelvre fordítatott. (Diarium Comitiorum Regni Hungariae a serenissimo, ac p...
[Kéler Zsigmond (1742-1809)] Sigismundo Kéler: Tractatus practicus de processu concursuali secundum ordinem judiciarium pro regno Hungariae partibusque eidem ednexis benigne praesciptum instituendo. Viennae, 1786, Typis Josephi Hraschanazky, 8 sztl. lev.+ 256 p. Latin nyelven. Bőrkötésben, pótolt gerinccel, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal, korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel.
Planum tabulare, sive decisiones curiales, per excelsam deputationem a piae memoriae impteratrice et regina Hungariae diva Maria Theresia eatenus ordinatam collectae et in ordinem redactae Anno 1769... Editio secunda. Posonii, 1817., Sumptibus et typis Simonis Petri Weber et Filii, 8+230 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel.
Grecsák Károly: Váltó- és csődügyekben hozott felsőbírósági határozatok a törvény teljes szövegével. A magy. kir. curiának és a kir. ítélőtábláknak elvi jelentőségű határozatai a váltótörvény-, a váltóeljárás- és a csődtörvényhez. A törvény szakaszai sorrendjében, betűsoros tárgymutatóval összeáll.: - -. Magyar Döntvénytár. II. köt. Bp., 1904., Politzer Zsigmond és Fia, VIII+887 p. Kiadói egészvás...
Károlyi Árpád: A magyar alkotmány fölfüggesztése 1673-ban. Budapest, 1883. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum Rt. ny.) 68 p. Károlyi Árpád (1853-1940) történész, levéltáros, főként a 16-17. századi magyar és erdélyi politikatörténettel foglalkozott, bécsi levéltári források alapján. Példányunk fűzése laza, az első borítón régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám. (Értekezések a történelmi t...
Grecsák Károly: A váltótörvény (1876. évi XXII. törvényczikk) magyarázata, különös tekintettel a m. kir. Curia birói gyakorlatára. Függelékül: A váltóeljárás. Bp., 1897, Athenaeum, VII+1+516 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a címlapon Dr. Csia József kézdivásárhelyi ügyvéd áthúzott névbélyegzőjével és Bedő Joakim jogász (?) beragasztott névcímkéjével és névbejegyzésével.
A közutakról s vámokról szóló 1890. I. Törvényczikk kiegészítve a rávonatkozó törvényekkel. Szeged, 1891, Várnai L. kiadása. Kiadói félvászon-kötésben, ragasztással, tulajdonosi névbejegyzéssel.