Simon Vilmos: Hadak útja. Győzelmes hadseregünk nyomában. Budapest, 1916. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. (A Nyugat nyomdája). Egyetlen kiadás. Simon Vilmos (1876-1935) hírlapíró, haditudósító. A századfordulón részt vett az angol-búr háborúban, komoly sérülésekkel később hírlapírónak állt. Az Egyetértés, később a Pesti Hírlap állandó tudósítója. Az első világháborút közvetlenül megelőző balkán...
Seeckt vezérezredes, [Hans von]: Egy katona gondolatai. Fordította Németh József. Budapest, 1929. (A szerző kiadása - Pallas Rt. ny.) 155 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Hans von Seeckt (1866-1936) porosz vezérezredes, katonai gondolkodó, az első világháború keleti frontján jelentős sikereket elérő August von Mackensen német tábornagy vezérkari tisztje. A háborús összeomlás után Hans von Seeckt ...
A magyar katona vitézségének ezer éve. I-II. kötet. Szerk.: Pilch Jenő. Horthy Miklós kormányzó, József kir. herceg tábornagy és Gömbös Gyula miniszterelnök, honvédelmi miniszter bevezető soraival. Bp., [1933], Franklin. Szövegközi és egészoldalas képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Számvéber Norbert: Nehézpáncélosok. A német 503. nehézpáncélos-osztály magyarországi harcai. Bp., 2000, Paktum Nyomdaipari Társaság. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Bús János-Szabó Péter: Béke poraikra... I. köt. Dokumentum-emlékkönyv a II. világháborúban a keleti hadműveletek során /a történelmi Magyarország területén/ nyugati hadműveleti területén elesett és nyugati hadifogságban meghalt magyar katonákról és munkaszolgálatosokról, Bp., 1999, Varietas '93 Kft. Kiadói kartonált papírkötésben, régi könyvtári példány, kissé sérült, javított gerinccel.
Marjay Frigyes: Szegedtől - Uzsokig... 1919-1939. Bp., [1939], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 203+(1) p.+ XXXII (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-1946-ban betiltott könyvek listáján.
vitéz Náray Antal-vitéz Berkó István: Légitámadás! Bp., é.n., A Kir. M. Egyetemi nyomda. Nagyon gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Háborús album. A világháború történelme képekben. Szerk.: Tábori Kornél. Bp., [1915], Pesti Napló (Jókai Ny.), 240 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. A borító, a belső kötéstáblák és szennylapok Földes Imre (1881-1948) grafikus munkái. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, erősebben sérült, a fűzéstől elváló borítóval és gerinccel, egy lap kettészakadt (de mindkét fele megva...