Books: Military

Number of items: 25

Domonkos László: In memoriam Kratochvil Károly. Bp., 2019., Nemzetstratégiai Kutatóintézet - Méry Ratio. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19415.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
9 000 HUF
23,32
25,71
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
Simon Vilmos:  Hadak útja. Győzelmes hadseregünk nyomában. Budapest, 1916. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. (A Nyugat nyomdája). Egyetlen kiadás. Simon Vilmos (1876-1935) hírlapíró, haditudósító. A századfordulón részt vett az angol-búr háborúban, komoly sérülésekkel később hírlapírónak állt. Az Egyetértés, később a Pesti Hírlap állandó tudósítója. Az első világháborút közvetlenül megelőző balkáni háborúkban harctéri riporterként szerepelt, az első világháború galíciai frontján pedig a Pesti Hírlap fő tudósítója. Sajátos szemszögű beszámolókban örökíti meg a körülzárt Przemysl erődéért vívott harcot, illetve Lemberg orosz megszállását. A címlapon és az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon és a belív egy oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Az első ív két levelének fűzése a gerincnél megerősítve, a bekötött első borító fűzése meglazult. Poss.: A kecskeméti főgimnázium ifjúsági könyvtára. Korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a színes, illusztrált első kiadói borító bekötve.
19416.

Simon Vilmos: Hadak útja. Győzelmes hadseregünk nyomában. Budapest, 1916. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. (A Nyugat nyomdája). Egyetlen kiadás. Simon Vilmos (1876-1935) hírlapíró, haditudósító. A századfordulón részt vett az angol-búr háborúban, komoly sérülésekkel később hírlapírónak állt. Az Egyetértés, később a Pesti Hírlap állandó tudósítója. Az első világháborút közvetlenül megelőző balkán...

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
19417.

Seeckt vezérezredes, [Hans von]: Egy katona gondolatai. Fordította Németh József. Budapest, 1929. (A szerző kiadása - Pallas Rt. ny.) 155 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Hans von Seeckt (1866-1936) porosz vezérezredes, katonai gondolkodó, az első világháború keleti frontján jelentős sikereket elérő August von Mackensen német tábornagy vezérkari tisztje. A háborús összeomlás után Hans von Seeckt ...

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
A magyar katona vitézségének ezer éve. I-II. kötet. Szerk.: Pilch Jenő. Horthy Miklós kormányzó, József kir. herceg tábornagy és Gömbös Gyula miniszterelnök, honvédelmi miniszter bevezető soraival. Bp., [1933], Franklin. Szövegközi és egészoldalas képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19418.

Available for bidding
4 600 HUF
11,92
13,14
Minimum bid:
4 600 HUF
4 600 5 500 6 000
Számvéber Norbert: Nehézpáncélosok. A német 503. nehézpáncélos-osztály magyarországi harcai. Bp., 2000, Paktum Nyomdaipari Társaság. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19419.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Simon Sándor - Szabó Péter: Kiskunok a Don-kanyarban. Kiskunfélegyháza, 1998. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19420.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Williamson, Gordon: A hűség a becsületem. Egykori SS-katonák visszaemlékezései. 1998, Hajja &amp; Fiai. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19421.

Williamson, Gordon: A hűség a becsületem. Egykori SS-katonák visszaemlékezései. 1998, Hajja & Fiai. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Bús János-Szabó Péter: Béke poraikra... I. köt. Dokumentum-emlékkönyv a II. világháborúban a keleti hadműveletek során /a történelmi Magyarország területén/ nyugati hadműveleti területén elesett és nyugati hadifogságban meghalt magyar katonákról és munkaszolgálatosokról, Bp., 1999, Varietas '93 Kft. Kiadói kartonált papírkötésben, régi könyvtári példány, kissé sérült, javított gerinccel.
19422.

Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Marjay Frigyes: Szegedtől - Uzsokig... 1919-1939. Bp., [1939], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 203+(1) p.+ XXXII (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-1946-ban betiltott könyvek listáján.
19423.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
vitéz Náray Antal-vitéz Berkó István: Légitámadás! Bp., é.n., A Kir. M. Egyetemi nyomda. Nagyon gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
19424.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Balassa Imre: Front. Regény milliók életéből. Pengős Regények. Bp., é.n. [1931?], Palladis, 269+(3) p.Kiadói papírkötés
19425.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Háborús album. A világháború történelme képekben. Szerk.: Tábori Kornél. Bp., [1915], Pesti Napló (Jókai Ny.), 240 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. A borító, a belső kötéstáblák és szennylapok Földes Imre (1881-1948) grafikus munkái. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, erősebben sérült, a fűzéstől elváló borítóval és gerinccel, egy lap kettészakadt (de mindkét fele megvan).
19426.

Háborús album. A világháború történelme képekben. Szerk.: Tábori Kornél. Bp., [1915], Pesti Napló (Jókai Ny.), 240 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. A borító, a belső kötéstáblák és szennylapok Földes Imre (1881-1948) grafikus munkái. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, erősebben sérült, a fűzéstől elváló borítóval és gerinccel, egy lap kettészakadt (de mindkét fele megva...

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events