Available for bidding
4 000 HUF
10,36 EUR, 11,43 USD
4 200 HUF
Simon Vilmos: Hadak útja. Győzelmes hadseregünk nyomában. Budapest, 1916. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. (A Nyugat nyomdája). Egyetlen kiadás. Simon Vilmos (1876-1935) hírlapíró, haditudósító. A századfordulón részt vett az angol-búr háborúban, komoly sérülésekkel később hírlapírónak állt. Az Egyetértés, később a Pesti Hírlap állandó tudósítója. Az első világháborút közvetlenül megelőző balkáni háborúkban harctéri riporterként szerepelt, az első világháború galíciai frontján pedig a Pesti Hírlap fő tudósítója. Sajátos szemszögű beszámolókban örökíti meg a körülzárt Przemysl erődéért vívott harcot, illetve Lemberg orosz megszállását. A címlapon és az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon és a belív egy oldalán régi gyűjteményi bélyegzés. Az első ív két levelének fűzése a gerincnél megerősítve, a bekötött első borító fűzése meglazult. Poss.: A kecskeméti főgimnázium ifjúsági könyvtára. Korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a színes, illusztrált első kiadói borító bekötve.
up to 1.000 HUF | 100 HUF |
up to 5.000 HUF | 200 HUF |
up to 10.000 HUF | 500 HUF |
up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
over 1.000.000 HUF | 100.000 HUF |