Available for bidding
2 400 HUF
6,22 EUR, 6,86 USD
2 400 HUF
Erdélyi József: A harmadik fiú. Önéletrajz. (Budapest, 1942). Turul Szövetség Könyv- és Lapterjesztő Kft. (,,Jövő" Nyomdaszövetkezet). 242 p. Első kiadás. Erdélyi József (1896-1978) költő önéletrajza. A szegényparaszti származású őstehetség az 1920-as évek elején került az irodalmi életbe. Szociografikus ihletettségű önéletrajzában partiumi gyermekkorát, iskoláztatásának éveit, valamint első világháború alatti katonaéletét vázolja, melyből sok egyéb mellett jó rálátás nyílik a partiumi magyar-román együttélés buktatóira, valamint a korabeli oktatásügy közállapotaira. Példányunk fűzése az első előzéknél enyhén meglazult, az első repülő előzék hiányzik. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos kiadó védőborítóban. Jó példány.
up to 1.000 HUF | 100 HUF |
up to 5.000 HUF | 200 HUF |
up to 10.000 HUF | 500 HUF |
up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
over 1.000.000 HUF | 100.000 HUF |