Tétel

Available for bidding

Bid:

30 000 36 000 42 000

Catalogue number:

20611.
478. Online auction

30 000 HUF
77,72 EUR, 85,71 USD

Minimum bid:

30 000 HUF

Description:

Monumenta Literarum. I. sorozat: 1-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. Szerk., és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor. Monumenta Literarum. I. sorozat: 2-12. füzet. - II. sorozat: 1-12. füzet. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor. I. sorozat: 2. Apuleius, [Madaurensis Lucius Platonicus]: Amor és Psyche. Miletosi mese. , 3. Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistória. , 4. Bocaccio, Giovanni: Trattatello in laude di Dante, az az Dante dicsérete. , 5. Gyergyai Albert: Egy Árgírus nevű királyfiról és egy tündér szűzleányról való széphistória... , 6. Az híres neves varázsló és garaboncás D. Faustus János históriája... , 7. Milton, John: Kisebb költemények. , 8. Moliére, [Jean Baptise Poquelin]: A mucsai széplelkek. , 9. Coleridge, Samuel Taylor: Ének a vén tengerészről. , 10. Stifter, Adalbert: A pusztai falu. , 11. Vörösmarty Mihály: Cserhalom. , 12. Tolsztoj, [Lev Nikolaevics] Leó: A két zarándok. II. sorozat: 1. [Lukianos, Samosata]: Alethes istoria azaz igaz história egy csodálatos utazásról a Holdban..., 2. [Kalidasa] Kálidásza: A király és a bajadér. Málaviká és Agnimitra. , 3. Hartmann von Aue régi német leventének híres-nevezetes versezete a szegény Henrik daliás, dús ifjú lovag... , 4. [Joannes Damascenus] Damascenus János: Az Szent Barlám és Szent Jozafát királfi életéről való igön szép legenda... , 5. Machiavelli, Niccoló: A maszlagról való vidám színjáték vagyis Mandragora... , 6. Montaigne, Michel [Eyquem] de: Essai... , 7. Cervantes Saavedra, Miguel de: A nemes, istenfélő és szépséges bolognai kisasszony... , 8. Zrínyi Miklós, gróf: Egy vadásznak keserves panaszkodása Viola kegyetlenségéről... , 9. Goethe, [Johann Wolfgang]: Novella. , 10. Poe, Edgar Allan: Az arckép. - A fekete macska. Két novella. , 11. Balzac, Honoré de: Jézus Krisztus Flandriában. , 12. Browing, Robert: Amerre Pippa jár. Dráma. A füzetek merített papírból készült, különböző színű, papírborítókban. A magyar könyvművészet kiemelkedő alkotása. A tipográfiai elrendezés Kner Imre munkája. Kiadói félvászon-mappákban, kopott borítókkal, a füzetek nagyrészt jó állapotban, de közte néhányon szakadás, gyűrődés, kisebb sérülés. Az I. sorozat 1. füzet hiányzik!

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF