Available for bidding
800 HUF
2,07 EUR, 2,29 USD
800 HUF
Scheffel, József Viktor [Joseph Victor von]: Ekkehard. Történet a X. századból. Fordította: Antal Géza. Kiadja a Kisfaludy-Társaság. Budapest, 1914. Franklin-Társulat (ny.) XXXII + 663 + [1] p. Első magyar kiadás. Joseph Victor von Scheffel (1826-1886) baden-württembergi német költő és író Sankt Gallen-i mondákat feldolgozó történelmi regénye eredeti nyelven először 1855-ben jelent meg. A XIX. század második felének egyik legtöbbször kiadott német regényéből egyebek mellett opera is készült. A fordító a mű fordítását a regény magyar vonatkozásai miatt tartotta különösen időszerűnek, a regény egy része ugyanis a magyar kalandozások korát jeleníti meg egy másik szemszögből. Az utolsó levélen apró szúrágás nyomai. Korabeli félvászon kötésben, gerincén aranyozott címfeliratos vignettával. Jó példány.
up to 1.000 HUF | 100 HUF |
up to 5.000 HUF | 200 HUF |
up to 10.000 HUF | 500 HUF |
up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
over 1.000.000 HUF | 100.000 HUF |