Number of items: 381

Seneca, Lucius Annaeus: Keresztyen Seneca, az az - - - Munkáibol ki-szedegettetett, és XXXVIII. Részekre osztatott keresztyeni viragok: mellyek, Most másodikszor, a? nagy Méltóságu Groff Battyani Lajos ö Excellentziája költségével jöttek-ki. Bécs, 1740, Gbél János, 12+160+6 p. Korabeli aranyozott bordázott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, possessori bejegyzéssel.
20570.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
40 000 HUF
103,63
114,29
Minimum bid:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
Az öngyilkos. Írták: Décsi Imre,Földi Mihály, Füst Milán, Gartner Pál, Hajnal Richárd, József Attila, Kodolányi János, Kosztolányi Dezső, Kulcsár István, Nyírő Gyula, Szabó Lőrinc, Székely Béla, Szimonidesz Lajos, Vámbéry Rusztem, Várkonyi Hildebrand. Emberismeret I. évf. 2-3. sz., különszám: "Az öngyilkos", benne: József Attila: Öngyilkosság? című írásnak első közlésével. Bp., 1935, Novák Rudolf, (Kellner és Kiss-ny.), 103+1 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és kötéssel, szakadozott borítószélekkel, kissé foltos borítóval, felvágott lapokkal, néhány kijáró lappal.
20571.

Az öngyilkos. Írták: Décsi Imre,Földi Mihály, Füst Milán, Gartner Pál, Hajnal Richárd, József Attila, Kodolányi János, Kosztolányi Dezső, Kulcsár István, Nyírő Gyula, Szabó Lőrinc, Székely Béla, Szimonidesz Lajos, Vámbéry Rusztem, Várkonyi Hildebrand. Emberismeret I. évf. 2-3. sz., különszám: "Az öngyilkos", benne: József Attila: Öngyilkosság? című írásnak

Available for bidding
10 000 HUF
25,91
28,57
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Kassák Lajos: Fujjad csak furulyádat. [Versek] [ALÁÍRT ] Bp., 1939. Cserépfalvi. 59+[5] p. Első kiadás. Lapszámozáson belül 3 t. (illusztráció, Picasso rajzai spanyolországi grafikáiból). Első levelén a szerző tintával írt dedikációja. Borító nélkül!!
20572.

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
Segítség. Az eperjes-nagykároly-toroczkói tűzkárosultak emlékalbuma. (Bp., 1887, Franklin-Társulat-ny.), 1 sztl. lev.+ 44 p.+ 3 sztl. lev. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, hirdetésekkel. Kiadói dekoratív, aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, 51,5x37 cm.
20573.

Available for bidding
20 000 HUF
51,81
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
Petőfi Sándor összes művei. Életrajzi bevezetéssel ellátta: Jókai Mór. Eredeti kéziratok és kiadások alapján rendezte, jegyzetekkel és variánsokkal kisérte: Havas Adolf. I-IV. kötet. I.: Elbeszélő költemények. II. Kisebb költemények 1842-46. III. Kisebb költemények 1847-49. IV. Drámák. Bp., 1892-1895, Athenaeum. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon sorozatkötés, aranyozott lapélekkel, kissé fakó, sérült gerincekkel, helyenként kissé foltos lapokkal.
20574.

Petőfi Sándor összes művei. Életrajzi bevezetéssel ellátta: Jókai Mór. Eredeti kéziratok és kiadások alapján rendezte, jegyzetekkel és variánsokkal kisérte: Havas Adolf. I-IV. kötet. I.: Elbeszélő költemények. II. Kisebb költemények 1842-46. III. Kisebb költemények 1847-49. IV. Drámák. Bp., 1892-1895, Athenaeum. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon sorozatkötés, aranyozott lapélekkel, kissé fa...

Available for bidding
15 000 HUF
38,86
42,86
Minimum bid:
16 000 HUF
16 000 19 000 22 000
Stevenson, [Robert Louis]: A kincses sziget. Ford.: Kürthy Emil. Bp., 1887, Magyar Ifjúság Könyvei (Pallas-ny.), 296 p. Első magyar kiadás. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, viseltes állapotban, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, helyenként foltos, sérült és kijáró lapokkal, sérült, szétváló fűzéssel.
20575.

Available for bidding
10 000 HUF
25,91
28,57
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Batthyány Tivadar gróf: Beszámolóm I-II. köt. [Egybe kötve] Bp., [1927.], Szerzői,(Athenaeum), 325 p. + 1 (kihajtható hasonmás) t. + 1 (kihajtható térkép) t. ; 400 p. + 1 kihajtható hasonmás. Egyetlen kiadás. Korabeli félvászon kötésben, minimális foltokkal.
20576.

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Kross, Jaan:  Kivist viiulid. [Kőhegedűk. Versek.] (Dedikált.) Tallinn, 1964. Eesti Riiklik Kirjastus (Esztonszkoje Goszudarsztvennoje Izdatyelszvto). 110 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Sobrale Jobbágy Károlyile. Budapestis 27. octobris 1966. Iaan Kross". Jaan Kross (1920-2007) többszörösen irodalmi Nobel-díjra jelölt, Herder-díjas észt költő és író verseskötetét Alo Hoidre észt grafikusművész kétszínnyomású rajzai díszítik. Prov.: Jobbágy Károly. [Jobbágy Károly (1921-1998) költő, orosz műfordító, gimnáziumi tanár és könyvtáros.] Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20577.

Kross, Jaan: Kivist viiulid. [Kőhegedűk. Versek.] (Dedikált.) Tallinn, 1964. Eesti Riiklik Kirjastus (Esztonszkoje Goszudarsztvennoje Izdatyelszvto). 110 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Sobrale Jobbágy Károlyile. Budapestis 27. octobris 1966. Iaan Kross". Jaan Kross (1920-2007) többszörösen irodalmi Nobel-díjra jelölt, Herder-díjas észt költő és író verseskötetét Alo Hoidre észt grafikusművész ...

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Zsigulin, Anatolij:  Gorjassaja berjoszta. Sztyihi. [Égő nyírfakéreg. Válogatott versek.] (Dedikált.) Moszkva, 1977. Izdatyelsztvo ,,Szovjetszkaja Rosszija". 1 t. (címkép) + 300 + [4] p. Dedikált: ,,Károly Jobbágy[nak] Anatolij Zsigulin. 30-X-77" A dedikációban Anatolij Zsigulin (1930-2000) orosz költő a magyar és orosz nép sorsközösségére hivatkozva küldi baráti sorait Jobbágy Károly műfordító számára. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti rajzokkal illusztrált kötet. Prov.: Jobbágy Károly. [Jobbágy Károly (1921-1998) költő, orosz műfordító, gimnáziumi tanár és könyvtáros.] Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20578.

Zsigulin, Anatolij: Gorjassaja berjoszta. Sztyihi. [Égő nyírfakéreg. Válogatott versek.] (Dedikált.) Moszkva, 1977. Izdatyelsztvo ,,Szovjetszkaja Rosszija". 1 t. (címkép) + 300 + [4] p. Dedikált: ,,Károly Jobbágy[nak] Anatolij Zsigulin. 30-X-77" A dedikációban Anatolij Zsigulin (1930-2000) orosz költő a magyar és orosz nép sorsközösségére hivatkozva küldi baráti sorait Jobbágy Károly műfordító sz...

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Századunk névváltoztatásai. Helytartósági és miniszteri engedélylyel megváltoztatott nevek gyűjteménye 1800-1893. Eredeti okmányok alapján összeállította a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság egyik igazgató választmányi tagja. Budapest, 1895. Hornyánszky Viktor (ny.) [2] + 253 + [1] p. Első kiadás. Társadalomtörténeti szempontból emlékezetes gyűjteményünk a névmagyarosításban testet öltő 19. századi önkéntes német, szláv és zsidó asszimilációnak értékes dokumentuma. A rövid bevezető után a magyarosított családnevek alfabetikus sorrendben sorakoznak. Valamennyi változtatásnál adatolva: az eredeti családnév, a névváltoztatást igénylő lakhelye, számos esetben foglalkozása, gyermekei, valamint minden esetben a névváltoztatás engedélyszáma. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, a gerincen apró kopásokkal. Jó példány.
20579.

Századunk névváltoztatásai. Helytartósági és miniszteri engedélylyel megváltoztatott nevek gyűjteménye 1800-1893. Eredeti okmányok alapján összeállította a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság egyik igazgató választmányi tagja. Budapest, 1895. Hornyánszky Viktor (ny.) [2] + 253 + [1] p. Első kiadás. Társadalomtörténeti szempontból emlékezetes gyűjteményünk a névmagyarosításban testet öltő 19....

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
Esterházy Péter - Banga Ferenc (tervezte és illusztrálta):  Egy nő. [Tekercskönyv.] (Számozott, kétszeresen dedikált.) (Budapest), 1993. Balassi Kiadó (Tótfalusi Tannyomda - Vita Kft.) [2] p. + 1 levél. Első kiadás. Dedikált. Kolofon: ,,Készült 3000 példányban, ebből 100 példány számozott és dedikált. 028. számú példány. Esterházy Péter [aláírás], Banga Ferenc [szignó], 1993". Esterházy Péter (1950-2016) író, esszéíró, közíró ,,Egy nő" című kísérleti prózája 1993-tól keletkezett. Kiadványunk a később 97 szakaszra terebélyesedő prózamű második szakaszát adja közre, Banga Ferenc kongeniális, szürreális grafikáival gazdagon illusztrálva, Esterházy Péter kézírásának hasonmása. Az aláírás és a számozás a tekercs bal oldalán. A csatlakozó egyleveles dokumentum két oldalán az impresszum, illetve a szöveg magyar, német és angol nyelvű változata. Tökéletes állapotú, szalaggal zárt tekercs és kísérő levél, feliratozott kiadói tokban.
20580.

Esterházy Péter - Banga Ferenc (tervezte és illusztrálta): Egy nő. [Tekercskönyv.] (Számozott, kétszeresen dedikált.) (Budapest), 1993. Balassi Kiadó (Tótfalusi Tannyomda - Vita Kft.) [2] p. + 1 levél. Első kiadás. Dedikált. Kolofon: ,,Készült 3000 példányban, ebből 100 példány számozott és dedikált. 028. számú példány. Esterházy Péter [aláírás], Banga Ferenc [szignó], 1993". Esterházy Péter (195...

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Parti Nagy Lajos - Banga Ferenc (tervezte és illusztrálta):  Kacat, bajazzó. Részletek egy szőnyegverstanból. [Tekercskönyv.] (Kétszeresen dedikált.) Budapest, 2002. Pytheas Könyvkiadó és Nyomda Kft. [2] t. + 1 levél. Első kiadás. Dedikált: ,,Körmendi Ivánnak szeretettel ajánlja: Parti Nagy Lajos. Bp. 2002. 11. 12.", ,,Körmendi Ivánnak tisztelettel és szeretettel Banga Ferenc Bp. 2002. XI. 12. [alatta a művész egyedi grafikája]". Parti Nagy Lajos (sz. 1953) költő, közíró humoros verstani klapanciáit Banga Ferenc kongeniális, színes, szürreális grafikái kísérik. A csatlakozó egyleveles dokumentum két oldalán az impresszum, a szöveg magyar változata, illetve a költő rövid esszéjének német és angol nyelvű változata. Tökéletes állapotú, szalaggal zárt tekercs és kísérő levél, feliratozott, szalaggal záródó kiadói tokban.
20581.

Parti Nagy Lajos - Banga Ferenc (tervezte és illusztrálta): Kacat, bajazzó. Részletek egy szőnyegverstanból. [Tekercskönyv.] (Kétszeresen dedikált.) Budapest, 2002. Pytheas Könyvkiadó és Nyomda Kft. [2] t. + 1 levél. Első kiadás. Dedikált: ,,Körmendi Ivánnak szeretettel ajánlja: Parti Nagy Lajos. Bp. 2002. 11. 12.", ,,Körmendi Ivánnak tisztelettel és szeretettel Banga Ferenc Bp. 2002. XI. 12. [al...

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 478

Viewing: 18 November - 21 November

Item pickup: from 25 November

Deadline for payment: 6 December

Pay-off: from 11 December

  Events